Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit "kell" egyen egy fél...

Mennyit "kell" egyen egy fél éves kisbaba egy nap összesen?

Figyelt kérdés
Fél éves, fiú, anyatejes, most kezdjük a hozzátáplálást, 200g gyümölcs és 80g krumpli a maximum + 4szopi. Légyszi ne azt írjátok, h nincs olyan h kell, egy nagyjábóli grammot szeretnék tudni, h mégis mennyi kéne tejből, egyébből? Most 8kg, 3.800g-vel született és kb. 15napja csináljuk a hozzátápit.
2009. aug. 27. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Készíts neki 1dl-t egyelőre, kínáld meg, és addig rakd a szájába, amíg nyeli. Ha kiköpi, akkor ne adj többet. Kb. 3 óránként kínálj neki tejet(1,5-2dl) vagy papit.

Amennyit megeszik. Nagyon változó az igényük, és olyan is van , eki egyik nap "zabál" másnap meg semmit nem eszik. Lényeg, hogy Te rendszeresen kínáld, ő majd tudja.

A lányom 7 hónaposan max 2 evőkanálnyi ételt ecvett egyszerre, de inkább azt se. A barátnőmé meg - csak néztem - megevett egy fél befőttesüveggel. A hétdecis uborkásüvegbe készítette neki. Nem is tudom, hova fért bele. Most mindketten egyforma, csinos, de nem sovány tizenévesek, jó étvággyal.

2009. aug. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
úgy értem, hogy nem túl sovány. 50-60 kg közt 170 cm felett.
2009. aug. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Napi 2 tejes étkezés és 1 gyümölcs 1 főzi kell minimum.

6 hós a lányom. Reggel szopi, délelőtt 200 gyümölcs kekszel, délben 120-150 főzi, délután 150 tejpép, este szopi. Nekünk ez vált be, így jó neki, hízik szépen!

8,5 kg, és 70 centi! :)


Krumpli paradicsommal, krupmli cukkínivel, cukkíni paradicsommal, édes burgonya, répa cukkíni, répa burgonya zöldség, cékla cukkíni,cékla krumpli, ezek a variációk mennek nálunk, ezektől nem fáj a poci, s 4 hós kortól lehe adni.

2009. aug. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom fényevő lett két hete :o(

Alig eszik de azt mondja az orvos hogy semmi baja, teljesen egészséges. Eddig 200-250között szopizott egy alkalommal,gyümölcs is belefért ennyi és tejpép is,főzelék egy kicsit kevesebb, de azt meg is értem....

Most csak max 100at szopizik reggel és este, délelőtt és délután is tejpépet kell adnom neki hogy nagyjából meglegyen a tejalapú kajamennyiség,azokból 100-120amit elfogyaszt,magában vagy gyümölcsel, ebédre max 80ml főzelék kevés csirkehusival. Tápszert nem fogad el, és a nemszopizástól már alig van tejem :o(

2009. szept. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én pici babám EDDIG reggel szopizott, tízóraira gyümölcs,(alma, banán, őszibarack,néha körte) délben főzelék (sütőtök a kedvence abbol volt olyan hogy egy egész üveggel megevett, és az őszibarack- csirkehússal), délután vagy tejpép vagy valami más(nem szereti a tejpépet), este szopi, késő este megint szopi és éjszaka még 2-3-or szopizik. Azért írtam az elején hogy "eddig" mert mostanában teljesen felborította ezt a rendszert hogy jön a 3-ik foga és alig akar enni , ha mégis akkor csak a cici kell neki.
2009. szept. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az en bebim is fel eves lesz.

reggel eszik 200ml tápszert

tízoraira 160ml almás tököt

uzsonnára 120 ml sinlac +100 ml desszert (almakörte)

vacsora 200 ml tapszer


ez az optimális, előfordul, hogy tápszerből csak 100-130at eszik meg


azt mondjak, hogy 4-500ml tej alapu etkezes "kell"

én azt mondom annyit eszik a bebim amennyi jolesik neki, nem szabad tomni, amig atalussza az ejszakat, vidam, stb nincs gond


9 kiló, 74 centi, nagy baba szerintem.

2009. szept. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!