Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Törpenyúl egy 1,5-2 évesnek...

Törpenyúl egy 1,5-2 évesnek jó ötlet lehet?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk,elég nagy a ház is és mindenképpen szeretnénk valamilyen kis házi kedvencet venni a gyermekünknek (amit elsősorban a házban tartanánk).

Valakinek van ilyen jellegű tapasztalata?

Lehetőleg olyanok írjanak,akik érdemben tudnak hozzászólni (nem azok,akik csak lehurrogják a háziállat-gyermek párosítást)!

Köszönöm!


2013. jan. 8. 11:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 3 éves lesz és nem igazán érdekli még annyira a háziállat tartás :)Van egy hörcsögünk, először nagy újdonság volt, egy napig élvezte aztán ráunt.Egy héten egyszer talán odamegy beszélget vele, megeteti, de ennyi.Esetleg amikor takarítom a ketrecét akkor jön segíteni.Azóta szinte az én hörcsögöm lett.... :)
2013. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen viszonyban van a gyermeked a kisállatokkal? Ha még nem igazán találkozott ilyesmivel, akkor szerintem nem túl jó ötlet pont egy törpenyuszi. Hogyan bánik, viselkedik az állatokkal?

Akkor inkább kutya vagy macska.

Én maximálisan háziállat-gyerek párti vagyok.

2013. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne jobb kintre egy kutya? És mondjuk 5-6 évesen már lehetne kisállata is de addig nem fog tudni vele mit csinálni,gondozni meg biztosan nem.Fiam pl imádja a macskákat,kutyákat nyuszikat,a nagyszülőknél vannak is de általában nézi,a cicát,kutyát megsimogatja és ennyi,20 hónapos.Mi is szeretnénk majd később kutyát.
2013. jan. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Kutyánk,cicánk van,de ők nem jönnek be a házba.Alapvetően nagyon szereti az állatokat és nem az a "gyilkolós" fajta gyerkőc. :) A kutyánk eléggé ugrálós,játékos, így vele nem igazán találta meg a közös hangot. Viszont a cicát,aki sokkal nyugodtabb,imádja.Simogatja,bújik hozzá.Ezért gondoltunk törpenyúlra,mert az is a nyugodtabb kategóriába tartozik.

2013. jan. 8. 11:51
 5/16 A kérdező kommentje:
Természetesen nem az az alapvető cél,hogy ő gondozza,hanem hogy lássa át mit jelent egy állattal törődni.Ha közvetlen közelről szemlélné,véleményem szerint jobban átláthatóbb volna számára,mint pl. a kinti állatokkal.
2013. jan. 8. 11:53
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp se egy törpenyúllal kezdjétek. Az már nagyobb gyereknek való. Lehet, hogy cukin néz ki, de

1) habár szobatiszta, azért bogyókat elejt. Ha nem veszed észre a gyerek beveheti a szájába

2) a cukimuki bunda egy vadállatot takar. Ha olyanja van, és temperamentumos, akkor bizony harap és karmol is.

3) a nyuszi szereti a tőrődést és ha foglalkoznak vele. Nem szabad bezárva tartani, viszont pont a fentebb leírtak miatt lehet, hogy a vége ez lenne.


Nekünk évek óta van törpenyuszink. Nem is tartanék más háziállatot. Most a gyerek is útban van, de ettől még nem fogunk a nyuszinktól megszabadulni. Viszont mi már kitapasztaltuk a tartását. Egy nyúl nem nevelhető úgy, mint egy kutya. Tudja, hogy mit nem szabad, csak nem érdekli. Roppant makacs egy állat.


Én amúgy állatok között nőttem fel. Kezdettől fogva volt kutyánk, meg más állatok a házban. Én ebbe nőttem fel és a szüleim is természtesnek vették az állatokat a ház körül. Viszont ha nektek még nem volt háziállatotok, akkor várjatok még egy pár évet, ami a gyerek nagyobbacska lesz és tudjatok róla, hogy még akkor is a ti feladatotok lesz etetni, itatni, tisztán tartani és foglalkozni vele.


Nagyon jó, ha van egy gyereknek egy állata, mert sokmindenre megtanítja. De ehhez az kell, hogy a szülő tudja, hogy az állat nem egy tárgy, hanem egy érző lény, aki be lett fogadva a családba! Szóval csak akkor fogjatok hozzá, ha tudjátok, hogy a gyerek hozzáállásától függetlenül (amit ugye előre nem lehet tudni) is fogjátok tudni biztosítani az állatnak is a boldogságot!

2013. jan. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább hörcsög, vagy tengeri malac. Ugyanis a nyuszkók nem szeretnek a ketrecükben lenni, nem is oda valóak. Ellenben a tengerimalacnak elegendő néhány órát kint futkorászni, utána vágyik vissza a kis kuckójába. Illetve anyagilag a nyúl borzalmasan sokba kerül. Például a nyúlnak jó, ha ivartalanítják, de ez nagy összegbe kerül. A mienk most esett át rajta, és mindennel együtt 31 ezerbe került. A malacot nem kell ivartalanítani, viszont őket párban kell tartani. A hörcsög hátránya viszont az, hogy nagyon rövid ideig él, és gyógyítani sem tudják, mert olyan picike. Szóval voksolok a malacra.
2013. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Akkor már inkább egy kis testű benti kutya. Pincsi, tacskó, yorki, máltai, stb. Vagy akár egy aranyos kis keverék kölyök.
2013. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, most láttam a válaszodat... addig írtad, amíg én az enyimet. :)

Ha van állat,akkor úgy már érhetőbb, de a nyuszi egyáltalán nem nyugodt. :)

Egy cukibundába öltöztetett vadállat. :)

2013. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Tudja, hogy mit nem szabad, csak nem érdekli. Roppant makacs egy állat."

Jót nevettem...aztán rájöttem, hogy tényleg ez a lényegi megfogalmazása a nyúlnak. :D

2013. jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!