Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, aki ilyen vagy...

Van olyan, aki ilyen vagy olyan módszerrel megtanította a babát egyedül elaludni, és "bónuszként" nemcsak hogy jobban elaludt, hanem jobban és többet is aludt a pici?

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.Én nem tanitottam,csak hozzászoktattam :) kb.4hónapos kora óta egyedül alszik el,legyen este,napközben .Amikor eljön az alvás idő,már tudja :) cumi,bekapcsolom a zenálőjét az 10 dallamot játszik le mire az lejár (kb3szám) addigra már nagyon alszik :) Este fürdés után kap tápit és ahogy befejezte már tolja el magát,ő már aludni akar menni,ahogy leteszem szinte már alszik is :) Ez nagyon jó mind neki és nekem is,abból az egy szempontból nehéz csak,hogy máshol nem alszik.

10hós kislány anyukája

2009. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

az én fiam is kb 4 hós volt, mikortól egyedül aludt el, napközben és este is. 3-4 nap sírás volt, hagytam, hogy kibőgje magát,és utána elaludt. az 5. nap után már nem volt gond, tudta, hogy cumi be, redőny le, szunya van és kész. azóta is működik a dolog, nappal is remekül alszik és este is. A néhány nap sírós nehéz részt ki kell bírni, hidd el meglesz az eredménye, megtanulja, és rá fog jönni a gyerkőc is, hogy ez jó neki.

Valahol olvastam, én így csinálom, bár nem tudom, hogy jelent-e valamit: ne mondd neki, hogy most aludni kell, mondd neki, hogy pihizünk egy kicsit, aztán nagyobbat tudunk játszani. mindig mosolyogva menj ki, hogy ez egy jó dolog lesz mindenkinek. :-)

2009. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Állítólag sokkal jobban tud aludni és mélyebben,ha önállóan szenderül álomba és nem a ringatás alatt vagy a karunkban. Szerintem jó a megfigyelés:)
2009. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is 10 hónapos lesz vasárnap a kisfiam.

Biztos, hogy nem a legtuttibb módszer a miénk, de nálunk működik, meg sírni nem bírtam/ bírom hagyni, akkor minek, felesleges próbálkoznom, úgy is "átlát a szitán"....:))


Szóval, nálunk max. 3 felvonásos jelenet van:

- fürdés, vacsi után jön a szopi. Az esetek 80- 90%- ában ettől már lenyugszik, s mikor végez, bár még nem alszik tejesen, én beteszem a kiságyába, s súgom is a fülébe, hogy most mész az alvótársaidhoz (vannak "pancsi" társai is...). Ezután mindig kimegyek, bármi van.

- Ha sírás van, akkor 3- 5 percig hagyom - persze nem mérem... :)) -, s aztán bemegyek. Újra elmondom, hogy ott vannak a barátai, felsorolom őket. Ha nagy a baj, újra felveszem. Ha megnyugszik, leteszem.

- Nagyon ritkán, de előfordul, hogy harmadjára is "áll a bál". Akkor már egy kicsit hosszabban várok, s aztán megyek be. Lévén én egy eléggé "dögönyözős mama" vagyok, ezért ehhez szokott a csöppem, így amikor kiveszem a kiságyából, jól megszorongatom, adok pár puszit, elmondom, hogy mennyire szeretem. Cuki, mert ilyenkor akkorákat sóhajt, mintha min. a fél világ terhét kellett volna eddig cipelnie. Figyelek, hogy még akkor tegyem a kiságyába, mielőtt elalszik. Innentől már durmol.


Remélem, hogy tudtam vmit segíteni, vagy legalábbis a saját koncepciód kialakításához hozzájárulhattam! :))

Sok sikert!

2009. aug. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen én az Aludj jól gyermekem c. könyv segítségével tanítottam meg egyedül elaludni és azóta reggel tovább is alszik. És éjszakas sem kell fel csak max 1x.
2009. aug. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, mi is e könyv alapján (is) próbálkozunk, de első nap olyan feltűnően sokat aludt, hogy nem tudtam mire vélni. De valószínűleg csak a nagy nehezen előbukkant foggal volt összefüggésben.

Köszönöm mindenkinek.

2009. aug. 30. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!