Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a gyerekkeng...

Mi a véleményetek a gyerekkengyelről, csúnyán mondva"pórázról"?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Én nem tennék ilyet a gyerekeimre. És még nem láttam gyereken pórázt, bár már hallottam róla...
2013. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Jó dolognak tartom, főleg ikreknél, de itthon sajnos nem merném használni, mert minimum feljelentenének miatta:(
2013. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Magyarorszagon anno nem láttam, itt ahol élek, mindennapos dolog. Nekem nem tetszik.
2013. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Németországban sokat láttam, és nekem is tetszik. merthogy nincs hátul szemed.

Láttam már anyukát utcán gyereket rohangálva, őrjöngve keresni ....

úgyhogy: igen.

2013. jan. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Én nem használnám, de ha valaki így érzi biztonságosnak a sétát, vagy csak nevel vele, vagy bűntet mint ahogy a szuperdadában is volt, az talán még ok.

Nekem ikreim vannak, 2,5 évesek és egy 4 éves lányom, nem használtam soha ilyet, semmi gond nincs sétánál. Az elejétől magyarázni, nevelni kell a kicsiket, és fegyelmezni, akkor nincs gond és nincs ilyenre szükség.

2013. jan. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Én már láttam. Az egyik bevásárlóközpontban apa, meg anya fagyit ettek, ráérősen sétálgattak, és előttük kotor a kisfiuk. Rendesen póráz volt rajtuk, olyan hámszerű.Egy iszonyat látvány volt. Én még akkor nem tudtam, hogy ilyen létezik. Ha belegondolok, még tán hasznos is lehet, de azokat ott látni... basszus, mint aki ráérősen kutyát sétálgat. Nemek borzasztó látvány volt.
2013. jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Babeli Zurzavar ***** válasza:
rosszul vagyok tole... nem tudom mi lenne az a "gyerek-darabszam", ami erre sarkallna!
2013. jan. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

Angliában élek. Itt az ilyesmi teljesen természetes. Mikor először megláttam, számomra is borzalmas látvány volt. Tényleg mintha kutyát sétáltatnának. Azt gondoltam, én ilyet soha nem tennék a gyerekemre.

De mióta már nekem is van gyerekem rájöttem és egy gyermekorvos is elmagyarázta, hogy ez jó dolog. A gyerek kezei szabadon vannak, ezáltal szabadon érzi magát. Anélkül tudunk rá vigyázni, például megakadályozni, hogy kifusson egy autó elé, hogy korlátozva érezné magát. Azért is jó ez a hám, mert amúgy meg a gyerek kezét fognánk, amit például az én másfél éves fiam utál, és nem is túl jó ha a gyerek fel tartott kézzel jár, mert ugye nem mi hajolunk le a gyerekhez, hanem az ő kezét emeljük fel. Én ezt a "pórázt" nagyon jó dolognak tartom másfél éves gyerekemnél, mert nem szereti ha fogom a kezét és túl kicsi ahhoz, hogy elmagyarázzam neki és meg is értse, hogy nézzen körül mielőtt lelép a járdáról.

2013. jan. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
amilyen krimik vannak, hogy felkapják a hátad mögül ... inkább használnám
2013. jan. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem hasznos dolog, és talán majd be is szerzünk egy ilyet, ha a kisfiunk már járni fog.

Én mozgássérült vagyok, és ez a megoldás tűnik a legjobbnak a sétálásra, ugyanis én nem fogok tudni vele kézen fogva sétálni. Biztos vagyok benne, hogy majd jól megbámulnak, esetleg megjegyzéseket tesznek rám, de már megtanultam tojni mások véleményére. Már így is sokan furcsán néznek, amikor látnak minket sétálni úgy, hogy én kerekesszékben ülök, és rajtam van a baba kenguruban.

De egészséges szülők esetében sem látok kivetnivalót a dologban. Ez egy biztonsági felszerelés, a gyerek érdekében.

2013. jan. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!