Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Reflux vagy csak bukás?

Reflux vagy csak bukás?

Figyelt kérdés
A babámnak néha böfikor jön vissza tejcsi,van,hogy sima,van,hogy kicsit sűrűbb.Viszont kb naponta 1-2x van,hogy evés utén 1 órával folyik ki a száján egy kevés,akkor az reflux?

2013. jan. 8. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A reflux is távozik, nem a nyelőcsőben marad és marja?


Szerintem bukás.

2013. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a bukás az csak felesleg, kellemetlen érzést okoz a babának, amíg ki nem jön. Amikor kijön, a baba megkönnyebbül. A reflux sokkal kellemetlenebb, és folyamatos fájdalmat okoz, a refluxos baba nem könnyebbül meg amikor távozik a tej.
2013. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi pont így voltunk,leírom a mi történetünket:

Nekem kisfiam a kórházban is ezzel küzdött.Én már a létező összes helyre elvittem,de mindenhonnan azt a választ kaptam,hogy addig nem is foglalkoznak komolyabban a problémánkkal,míg be nem tölti a 6. hónapot illetve amíg el nem kezdjük a hozzátáplálást.Miután már eszik szilárdat is,nem csak anyatejet és az is ilyen szinten visszajön neki,akkor már lehet refluxról beszélni; de addig nem.Na most ezt ami esetünkben úgy kell elképzelni,hogy olyan szinten jött vissza a tej a gyerekből,hogy a házban az összes szőnyeg fel volt szedve és mindenfelé törülközők,textilpelusok voltak a földön+ nem mertük egyedül hagyni mikor aludt,mert féltünk, hogy belefullad ha visszajön neki alvás közben a kaja. Tök mindegy volt mikor evett,képes volt bármikor bukni,de olyan mennyiséget,hogy nézni rossz volt.Nem is tudtunk sokáig menni vele sehova,mert mindenhol jött ki:fekve,vízszintbe,oldalra fordítva,stb.

Írtak fel neki savlekötőt,sűrítőt (gasztroenterológus,magándoki) de semmit nem használtak.Csak keservesen tudtuk beleimádkozni a gyerekbe és semmi értelme nem volt.Én pont ezért hamarabb kezdtem a hozzátáplálást,5 hónapos volt.És bár meg voltam róla győződve,hogy tuti refluxos szegény,az orvosoknak lett igaza.A 6. hónapra kialakult a megfelelő gyomorzárása és a szilárd ételek szinte az első perctől kezdve benne maradtak.A tejcsi még egy darabig ugyan úgy kijött,de idővel ez is abba maradt.Most 11 hónapos kis vadóc és hála az égnek már csak rossz emlék mindez.

Ajánlották még,hogy emeljük meg a kiságyat-ez sem ért semmit.

Szóval ezzel csak azt akartam mondani,hogy várjátok ki,míg eszik majd szilárdabbat (legyen az még csak gyümölcs pép),mert lehet nektek is ez hozza meg a javulást.

2013. jan. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!