Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan zajlik a babák könnycsa...

Hogyan zajlik a babák könnycsatorna átmosása?

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Szia, nekünk sajnos kellett átmosás, mert részlegesen volt a kicsim könnycsatornája elzáródva. Kipróbáltunk előtte mindenféle szemcseppet, homeos bogyókat, de semmi nem segített, mindig váladékozott a kis szeme.

Nagyon durvának tűnik az eljárás, de hidd el, hogy nem az. Általában a szülőket ki is küldik, pár perc amúgy az egész. Az a lényeg, hogy a baba fejét le kell fogni, hogy ne mozogjon, és egy tűszerűségen keresztül egy szondát vezetnek be a könnycsatornájába (tehát a kis szemük belső sarkába nyomják fel ezt a vékony csövet), aztán nyomnak bele gondolom steril folyadékot, átmossák. Nem fáj a kicsiknek, azért kellemetlen, mert egyrészt fogják erősen a kis fejüket, hogy ne mozogjon, másrészt a folyadék aztán folyik ki a nózijukon, szájukon is.

Megmondom őszintén, én majdnem rosszul lettem, amikor láttam, hogy nyomják be azt a kis szondát, de utólag belegondolva semmiség volt az egész, feleslegesen stresszeltem magam és ezáltal a kicsimet is. Kijöttünk a rendelőből és már el is felejtette az egészet. Muszáj azt a pár percet kibírni, mert sokkal többet szenvednek az állandó váladéktól és összeragadt szempilláktól, nem mellékesen meg olyan 8-9 hónapos korig tudják csak ezt megcsinálni, utána már csak altatásban, hiszen akkor már nem tudják úgy lefogni a kicsiket, aminek meg ugye kockázata van. Mi is utolsó pillanatban mentünk, húztam nagyon az időt, de inkább ezt választottam, mint az altatást, az átmosást követően pedig vége volt a kínszenvedésnek meg az állandó szemtörölgetésnek. Én csak ajánlani tudom mindenkinek és tényleg ez az igazság, hogy a látszat csal, sokkal durvábbnak tűnik az eljárás, főként a babák ordítása miatt, mint aminek látszik. Nem fáj nekik, legfeljebb kicsit kellemetlen.

2013. jan. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy leírtad!

Én is támogatom, hogy megcsinálják, mint hogy szenvedjünk az állandó könnyezéssel. Holnap megyünk vissza a szemészetre. Épp a 2. szemcseppnél tartunk, ami nem használ.

2013. jan. 9. 08:39
 3/5 A kérdező kommentje:

2 hónapos, inkább most csinálják meg, mint később, amikor már nehezebb lefogni..

Holnap kiderül.

2013. jan. 9. 08:40
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 1 hónapos volt a picim,amikor megcsinálták neki. Én bőgtem előtte való délután,hgy szegényke mit fog átélni.Nem lehettem bent.ordított szegény, de amint a cumi visszakerült a szájába elvágták a sírást.Vagyis biztos nem fájt neki, csak lehet ő is megijedt.Sok fény,ismeretlen kezek,emberek.
2013. jan. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Voltunk a szemészeten, holnap kell újra visszamenni, megcsinálják az átmosást.


Ha visszaolvastok még, megírnátok légyszi, hogy mire kell figyelni az átmosás után? Vagy semmi, ugyanúgy telik utána a nap?

Köszönöm szépen, minden jót nektek.

2013. jan. 10. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!