Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor is könnycsatorna elzáród...

Akkor is könnycsatorna elzáródás ha csak könnyezik a szeme? És semmi más tünete nincs?

Figyelt kérdés

Nem csipás, nem váladékos, van hogy könynezik egy nap, utána 3-4 napig semmi, van hogy cska este kicsit.


Van valakinek tapasztalata??

Ha átmosssák a könnycsatornáját mire kell számítsak??

3hónapos a lánykám


2012. dec. 1. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
szia! igen előfordulhat. Szemész orvosnak kellene látnia, lehet hogy csak enyhe esetről van szó, akkor nem biztos hogy szondázzák lehet elég a szemcsepp is.
2012. dec. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbálj neki anyatejet cseppenteni a szemébe és masszírozni egy picit az orrnyergét a kisujjaddal, de csak nagyon gyengéden. Nálunk ettől megnyílt a könnycsatorna mindkét gyereknél!
2012. dec. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak el volt záródva a könnycsatornája, könnyezett és váladékos is volt a szeme. De a szemcsepp segített, nem kellett végül átmosni. Mi még csak szemészeten sem voltunk akkor, a gyerekorvos írta fel a cseppet. Szóval, szerintem először mindenképpen ezzel próbálkozzatok, nagy rá az esély, hogy segít.
2012. dec. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 2-3 hónapos volt, amikor elkezdett könnyezni az egyik szeme. Nem volt sem csipás, sem váladékos. A szemész felírt neki egy szemcseppet, és masszírozni kellett naponta többször az orrnyergét, azon az oldalon, amelyik szeme könnyezett. Néhány nap alatt rendbe is jött a szeme, megszűnt a könnyezés. Majd pár hónap múlva újra elkezdett könnyezni. Újfajta cseppet kaptunk, masszíroztuk, elmúlt, de újabb pár hónap múlva megint könnyezett neki, pedig minden nap masszíroztam neki, a doki azt mondta, hogy egyéves koráig mindennap masszírozzam. Kaptunk 3. féle szemcseppet, ami újra elmúlasztotta, de olyan 8 hónapos volt, amikor végül át kellett mosni a szemét. Pár perc alatt megvolt, és azóta nem könnyezik a szeme, pedig már 2 éves.
2012. dec. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is volt könnycsatorna-elzáródás. Mi hetente jártunk a szemészetre (nem használt a könnycsepp sem), aztán végül - a sok kínzás után - úgy döntöttek, hogy átbökik Neki. Viszont azóta is, ha pl. hideg éri hirtelen a szemét, könnyes lesz.
2012. dec. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hű, ilyesmi kérdést én is feltettem itt kb 3 hónapja. :)

A lányomnak sem volt más tünete a könnyezésen kívül, a gyerekorvos mondta, hogy fél éves koráig kivár, utána átfecskendezi, ha nem javul. Én meg úgy voltam, felesleges beavatkozást ne csináljunk már, szóval reméltem hogy nem lesz rá szükség. Szerencsére 6 hónapos korára teljesen el is múlt, most 8 hós, semmi baja.

2012. dec. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!