Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hagyjátok a védőnőnek hogy...

Ti hagyjátok a védőnőnek hogy felébressze és kibontsa a babát?

Figyelt kérdés
2 hetes a babám, szokott járni védőnő, kibontja, megnézi a kutacsát, bcg heget, köldököt, bőrét. Mindig felébred rá a kicsi és sír, eddig hagytam a védőnőnek hadd nézze meg. Ti is hagyjátok vagy szóltok érte?
2013. jan. 11. 11:10
1 2
 1/15 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nálunk nem zargatta olyankor ha aludt.
2013. jan. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem szedte ki az ágyból, ha éppen aludt, sőt, kérdezte, hogy mikor ébred a pici, és akkor jött.
2013. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Jobb, ha egyeztettek időpontot. Egyébként nálunk le kellett járni a tanácsadóba, és ott meg nem volt választási lehetőség. Nekem egyébként akkor is sírtak az öltöztetéstől, ha ébren voltak. Vagy ha várod a védőnőt, öltöztesd úgy, hogy ne kelljen pl. a kezét-lábát bújtatni. És kérd meg, hogy te csinálhasd.
2013. jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem nyúlt hozzá,ha aludt.
2013. jan. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk érzéke van a védőnőnek ahhoz,hogy akkor jöjjön mikor alszik,igy ő nem kelti fel.Megmérni is én szoktam hány kg,hogy ne kelljen szenvedni mikor ő itt van vagy megyünk,mert utál öltözni a kicsi.
2013. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 gabszem ***** válasza:
56%
biztos bokán rugnám :)
2013. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk tündéri védőnénik van, eszébe sem jutna felébreszteni, pláne mivel második baba, de ha valamit problémásnak érzek, én kérem, hogy akár alszik, akár nem, nézze meg. Mellesleg az én 6 hetesem még mindig össze-vissza alszik-kel, így időpontot egyeztetni felesleges, meg gondolom a védőnők sem érnek rá megvárni, míg magától ébred a baba, szóval én megértem, hogy a munkájukat szeretnék végezni, s ez bizony néha azzal jár, hogy felébred közben a baba. Inkább legyen lelkiismeretes egy védőnő, mint valamit ne vegyenek észre. A gyerekorvost is "bokán rúgnátok"? Vagy ő más, mert orvos? Oké, biztos vannak banya védőnők, de a miénkkel semmi baj, s én kíváncsi vagyok a véleményére, illetve tényleg tud tanácsot adni, de nem kéretlenül és nem tolakodva.
2013. jan. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Ez a dolga, én komolyan nem értem mi ez a védőnő utálat itt. Ha nem tetszik mondjátok le, nem kötelező.
2013. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk csak akkor jön mai napig, ha ébren van. Az elején pedig ha szoptattam, akkor azt is megvárta vagy addig átment egy másik gyermekhez. A házunkban sok újszülött, nagyobb gyermek van (10em.).

Most már 1,5 éves a lányom, így mi megyünk hozzá a rendelőbe.

Akkor jön ki, ha nekem kell valami olyan problémára aválasz, amihez otthoni körülmények közt tudja megfigyelni a gyermeket.

2013. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagynám de vmikor meg kell hogy nézze. Ez a dolga. Nem véletlen hogy ki kell bontsa a picit. Főleg első babánál lehet van olyasmi amit anyuka nem tekint gondnak közben meg mondjuk az. Nekem az 1 hetes fiamra mondta a védőnő hogy bizony még nagyon sárga. Visszavittük orvoshoz szerencsére már a határ alatt volt a bilirubinja de lehetett volna baja is.

Vagy barátnőmnél a baba köldöke volt csúnya így jóhogy meg kellett nézze és lekezelni otthon.

Azért egy 2 hetesnél nehéz olyan időpontot találni (hacsak nem extra sírós baba) hogy ne aludjon..

Engem az sokkal inkább dühített amikor a következő lakhelyünkön a második babánál már rendszeresen 12kor jött (ez már egy másik vnő)és egy órát ott volt a fiam meg már szedte szét a tájat mert akkortájt már aludni szokott, tök nyűgös volt stb. Ezt nem is értettem igazán mert szerintem a babák 90% a 13 óra felé már erősen az alvászat felé tendál. ( 6-8-10 hós gyerekről beszélünk).

2013. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!