Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 1 éves babának már nem...

Egy 1 éves babának már nem kell reggel, este tápszert adni, hanem reggel egyen szendvicset, estére meg főttet? Ki hogyan csinálta?

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Kell még neki adni.

Nekem a 4 éves lányom a mai napig kakaóval kezd, és azzal fekszik.

2012. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
14 hónapos lányunk reggel és este tápszert kap. Ráér még a reggeli szendviccsel szerintem.
2012. dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy csináltam, hogy fürdés előtt kb. 1 órával adtam neki vmi szilárdat (pl. szendvics). Fürdés után pedig kapta a szokásos tejcsi adagját.

Add neki, szüksége van rá!

2012. dec. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Mi mikor voltunk allegia gyanúval a gyermek enterológián a kórházban (negatív eredménnyel, csak az antibiotikumtól ment a hasa nem a tej miatt). Akkor hangsúlyozta az orvos, hogy legalább 2 de a legjobb lenne, ha 3 éves koráig minden egyes reggel és este a korának megfelelő tápszert kell kapni. Ennek pedig semmi köze az allergiához, ez általánosan minden kisgyermeknek ez a legoptimálisabb. Persze tápszert miután megette én pl sokszor adok neki egy májkrémes kenyeret, lekváros kenyeret, friss általam sütött kakaóscsigát, pogácsát stb... Aztán vagy rágcsál belőle vagy nem. Ráadásul a tápszerben amellett, hogy teljes mértékben a szervezete megeröltetése nélkül fel tudja dolgozni, rengeteg olyan vitamin van benne amit biztos vagyok benne, hogy nem tudnék egy nap csak úgy ,,belegyömöszölni". Nagyon finnyás és ha nem eszik meg X almát, vagy akár egy darab gyümölcsöt sem hajlandó akár 4-5 napig is megenni mert olyan kedve van hiába trükközök... makacs és ami nem az nem. Így bár nagyon odafigyelek, hogy minél egészségesebben egyen legalább tudom, hogy a finnyás napokon is megkapja legalább azt az alapvető napi vitamin mennyiséget ami nélkül talán ezekben az időkben egy vírusos időszak találkozásakor könnyebben betegedhetne meg. Persze ezt nem tudhatom, mert az én 2 évesem még soha nem volt még csak lázas sem, se egy köhögés vagy taknyos nap...
2012. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7%
1 évesen már fölösleges a tápszer, ha mindent megeszik.
2012. dec. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha igényli akkor nyugodtan add neki.Az enyém 14 hónapos reggel tejet kap +szilárdat lefekvés előtt tápszert.Abban benne van a vitamin így ha nem eszik meg valamit akkor pótolja azt a tápanyagot valamennyire a tápszer.
2012. dec. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Az enyém 1 éves kora óta nem hajlandó tápszert inni, nem nyomom le a torkán.
2012. dec. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk úgy alakult, hogy reggel felkelés után tápszer, rá kb. 1 órára reggeli(szilárd étel), tízórai, ebéd, 6 körül vacsora(szilárd étel), 7-8 körül elalváskor tápszer, mindig azon aludt el.Ez kb 18 hónapos kora körül változott, amikor leszokott a cumisüvegről, akkor általában vacsora, reggeli közbe kapta meg a tejet, kakaót.Szerintem is szüksége van még a tápszerre vagy tejitalra, tejre.
2012. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Nagyobbik gyerekem kb. másfél éves koráig kapta reggel-este. És én is úgy csináltam, h fürcsi előtt egy órával jól megetettem vmivel, és fürcsi után még ezt a tápiadagot kapta.

A kisebb is így van szoktatva, csak ugye azt nem tudom, h meddig fogja igényelni? Ameddig "kéri", adom.

2012. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

De jó, hogy megtaláltam ezt a kérdést. :) Pont ezt akartam én is megkérdezni. :)

Az enyém 13 hónapos. Reggel egy cumisüvegnyi tejjel kezdünk, aztán tízórai, ebéd, uzsi szilárd. Fürcsi előtt bepróbálkozok ismét valami szilárdabb kajcsival, vagy joghurttal, túróval, valamivel. Ekkor vagy eszik, vagy nem. Aztán este, alváshoz tápszer. Igényli, ezen alszik el.

Elolvasva a válaszokat, már nem is aggódom ezen. :)


Szép napot Mindenkinek!!!

2012. dec. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!