Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS. Vallalhatok most ugy...

SOS. Vallalhatok most ugy babat, hogy gerincserv kezdemenyem van es gyakran faj a hatam? Szerintetek ez meg romolhat terhesseggel? Nagyon szeretnek!

Figyelt kérdés

Furdore jarok mar tobb mint 2 honapja, otthon pedig tornazom ,de sajnos nem sok haszna van.

Ha most nem lesz meg egy babank(van egy 2eves), akkor vissza kell mennem dolgozni es nem johetek ujbol gyedre a korom miatt is, meg a munkaltato is rossz szemmel nezne?



2013. jan. 12. 20:46
1 2
 1/13 Kerria ***** válasza:

Az előzőnél milyen tapasztalataid voltak?

- fájt a hátad, megterhelte?

- doki mit javasol?


Szívesen írnám, hogy persze, hajrá... de ha csak rámegy az egészséged, akkor az a 2 évesre is kihat majd.

2013. jan. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

az elso baba utan jott elo ez a problema most a nyaron:-(

.nem volt semmi gond a terhesseggel, csak nagyon kemenyedtem.

2013. jan. 12. 21:01
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem terhesség előtt annyira nem fájt a derekam de félidőtől ha hajolgattam vagy ilyesmi elég durva hátfájásom volt, szóval szerintem van rá esély hogy akkor még jobban fog fájni és túl sok mindent nem használhatsz rá! Remélem a legjobbakat!

37 hetes Km

2013. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első terhességem előtt nekem is sokat fájt a hátam, derekam. Elküldtek MR-re, az alapján egyik doki azt mondta, nem lát szinte semmi elváltozást, másik azt mondta kezdődő porckorongsérvem van. Akihez jártam masszíroztatni, mondta hogy ő érzi hogy nem jó, kis sérv van, az biztos.

Első terhességemnél 34 hétig nem volt semmi gond, még dolgoztam is addig, igaz irodán, az utolsó hetemen becsípődött egy ideg, és majdnem egy hetet feküdtem vagy ha felkeltem csak bőgtem, annyira fájt. Dokim már császárt akart, meg MR-t, ideggyógyásszal konzultációt, stb, aztán egy jó hét után helyrejött. Voltam masszíroztatni akkor is párszor, persze csak hozzáértőhöz szabad menni, mert terhesen nem mindegy mit hogyan ugye...Úgy helyre jött, hogy simán szültem, és utána is minden ok volt. Egyszer rosszúl emeltem meg a babakocsit babástúl, akkor is volt pár napig kisebb fájdalmam, az már kicsit feljebb, nem a derekamnál, az előbb elmúlt és nem volt annyira vészes, de nem csak sima húzódás volt az sem.

Aztán a lányom 1 éves korában terhes lettem ikrekkel. Itt már nagyon féltem hogy mi lesz, nagyobb súly, ott a lányom, mi lesz ha megint úgy járok vagy úgyabbul mint vele, de szerencsére nem lett semmi gond. Vettem pocaktartó övet, az is sokat segített szerintem, meg erősebb voltam fizikailag mint a lányomnál. Egy hónappal előbb születtek a fiúk a kiírtnál, 4,5 kg voltak együtt, már 2,5 évesek, de sem a terhességem alatt, sem azóta (koppkoppkopp-a biztonság kedvéért)nem jött elő nálam ez a dolog, max meghúzódott valahol, de ilyen becsípődés nem volt.


Fűrdőre milyenre jársz? Gyógyfűrdőbe terhesen nem szabad menni, úgyhogy ezt majd figyelembe kell venned, bár ezt szerintem tudod.


Ja, barátnőmnek rendes sérve van már fiatal korától, dokihoz járt rendszeresen már fősuli alatt is. Két babát hordott ki, szült meg, és semmi gond nem volt a terhességei alatt.


Érdekesség, bár nem hiszem hogy sérv volt, de anyukám mesélte, hogy neki is mindig fájt a háta fiatal korában, meg a dereka, nem bírt hajolni, vagy alig. Miután egyet szülte, elmúlt az egész. :-)

2013. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolso valaszolo koszonom szepen, hogy megosztottad ezt velem. Nagyon orulok, hogy szerencsesen atmentel a terhessegen es jol vagy.

A lukacs gyogyfurdore jarok sulyfurdore, masszazsra es uszom is.

Ez mar a masodik kura (15alkalom egy kura, amit tamogat a TB). Az elso kura utan 3 hetig voltam jol, aztan ujbol elojott a fajdalom.En is abban biztam, hogy elmulik, mert azoknak akiknek servuk van is eltunik a fajdalom legalabb egy fel evre ilyen kezeles utan.

Nagyon el vagyok keseredve, tanacstalan vagyok, hogy merjek-e igy bevallalni gyereket.

Azt tudom, hogy terhesen nem jarhatok furdore fertozesveszely miatt.

Te mennyi ideig voltal tunetmentes terhesseg elott?

Milyen masszazsra jartal terhesen?

2013. jan. 13. 17:20
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is leírom.

Nekem a második baba után jött elő a gond. Kaptam egy bordaközi ideggyulladást, amikor a babám 3 hónapos volt. Mozdulni nem tudtam a fájdalomtól. Fájdalomcsillapítókat és izom lazítót szedtem, amit lehetett (mert szoptattam). A házi orvosom diagnosztizált, és ő mondta, hogy ez kb. 6 hét. És tényleg jobb lett azután, sokkal, de a hátfájásom nem múlt el. És nem is értettem, mert a gerincem mellett fájt, de mindig picit máshol. Fél év telt el úgy, hogy napi 2 Cataflamot kellett beszednem. Akkor azt gondoltam, hogy ez már nem normális. Elmentem ortopédiára, megröntgeneztek. Kiderült, hogy polidiscopatia dorsalisom van, méghozzá 4 csigolyát átívelő szakaszon.

Az SZTK-s doki azt mondta, hogy nekem a nappali kórház lenne a megoldás, és addig telefonálgatott, amíg nem fogadtak a Széchenyi fürdőben. Szintén TB alapon járok azóta is, évente egyszer tudok elmenni egy 3 hetes kúrára. A súlyfürdőn kívül kapok masszázst, szárazföldi és vízi tornát, iszappakolást, elektroterápiát, gyógytornát, napi 3-4 órában. Ez teljesen tünetmentessé szokott tenni, és a gyógytornát otthon naponta végzem.


Mi is akartunk harmadikat. A reumadokim ott a kórházban nem javasolta, azt mondta terhesen nem lesz gond, mert a hormonok "doppingolnak", de utána rosszabb lesz szerinte.

Elmentem még 4 orvohoz, és mind azt mondta, hogy nem lehet megmondani előre, hogy mi lesz, nem biztos hogy romlik.

Így belevágtunk.

Valóban, terhesen semmi gond nem volt vele, utána meg kb. a régi lett. Igaz, kétszer éreztem már azonos fájdalmat, csak egy újabb helyen, de aztán nem.

SAjnos a tornét nem igazán csinálom, mert nagyon kimerítő a babám, így most a hátamat is érzem, de nem vészes.

A nyáron újra megyek a 3 hetes kezelésre (egy év kimaradt), és remélem, hogy újra tünetmentes leszek.


Amúgy nekem az ortopéd orvos az SZTK-s masszázst korlátlan számban fel írja, és járok is hetente egyszer. Igaz, csak 10 perc egy kezelés, de annyira átmozgat, hogy nagyon megéri.


Én azt javaslom, hogy konzultálj több orvost is.


(Off: akikkel a Széchenyiben találkoztam kezelésen, volt olyan, aki mondta, hogy volt már a Lukácsban is, de a Széchenyi klasszisokkal jobb. Ha kérheted magad oda, akkor próbáld meg)

2013. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem s terhesség előtt és a terhesség első harmadában jött elő hátfájás. Elmentem a Kovalenko doktornőhöz és teljesen rendbe tette a hátamat. A terhesség 2. és 3. trimesztere teljesen probléma mentes volt. Még szülés után kellett 1 hónapon belül visszamenni, hogy a szülésnél esetleg elmozdult medence stb. helyére kerüljön. Azóta se fáj a hátam.

Ha lesz még egy baba, még a terhesség előtt felkeresem, hogy felkészítse a hátam.

Ha gondolod elküldöm az elérhetőségét, vagy név alapján is megtalálod a neten.

Ő tanácsot is tud adni neked mindenben.

2013. jan. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Kedves utolso elotti valaszolo megszeretnem kerdezni, hogy a nappali korhazba hogy kell vagy hogy lehet jarni? Te kell igazodj utannuk vagy meghatarozhatod az idopontot. Mondjuk mehetsz delutan 5-re vagy reggel 6-ra? Hogy mukodik ez?

2013. jan. 16. 17:42
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem szabhatod meg.

Két féle turnus van, vagy H-SZ-P de és K-CS du jársz, vagy pont az ellenkezője.

A délelőtt 8-12, a du 1-5-ig van.

Van egy ágyad, mint a kórházban, egy szekrényed, három hétre beköltözöl, csak minden nap haza mész és újra jössz.

Hogy melyik turnusba tartozol, az attól függ, hogy ki az orvosod, és ő melyik időben van ott. Van vizit, meg nagy vizit, szóval hasonlít egy kórházra tényleg.


Elvileg egy évben kétszer veheted igénybe TB alapon, én csak egyszer tudok járni, mert a férjem szabadsága kell hozzá, ő van a gyerekekkel addig.


Elvileg reumás beutaló kell. Elmész egyszer egy orvoshoz, és utána rajta keresztül leszel beosztva. Azt kell tudni, hogy 2-3 hónappal előtte minimum jelentkezni kell, mert várakozási idő van. Én augusztusban akarok menni, akkor májusban kell jelentkeznem...


Ja, és így is van önköltség, mikor voltam legutóbb, 1000 Ft/nap volt. (Az 15e)

2013. jan. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

KOszonom szepen, hogy valaszoltal!

Igen, tudom, hogy van onkoltseg, de ebben a kezelesben sokkal tobb minden van benne, mint amire en jarok es az sokkal dragabb, 3ezer ft egy napra es tizenot alkalom van felirva, amit szinten a TB tamogat.

az orvos, aki ott kezel ugyanaz mint aki felirja, vagy valaki mas? neki szoktad adni meg pluszba valamit, mikor ott vagy, esetleg a kezeles vegen?

2013. jan. 17. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!