Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől csuklik az újszülött?

Mitől csuklik az újszülött?

Figyelt kérdés
Mit kell ilyenkor csinálni ha csuklik?
2013. jan. 12. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Régen anyukáméknak még azt mondta a védőnő, hogy néhány csepp citromlét csorgasson a szájába a babának. De szerintem ez olyan nem jó neki :) Igazából egyik gyerekemen sem láttam, hogy különösebben zavarta volna.

Az okára többféle magyarázat is van, nekem az a legszimpatikusabb, hogy pici még a gyomruk, és mikor jól vannak lakva, nyomja a rekeszizmukat.

2013. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az idegrendszer fejletlensége okozza (az orvosok szerint). De ez a magyarázat számomra sem szimpatikus. :) Nekem a citromleves megoldás 90%-ban be szokott jönni, ha csuklik.
2013. jan. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hós babám van, és elég nagy súllyal született. Már a kórházban is nagyon csuklott sokat, 2 hétig maradtunk plusszban fertőzés miatt. Magándokihoz kezdtünk járni,gasztroenterológushoza 2. hónap után mert hiába mondtam a háziorvosnak. Ő egyből kérdezte csuklik e sokat, mondtuk igen, megvizsgálta és a nyelőcső felső része fájt a picinek. Fejletlen bélrendszer és tejallergia miatt csuklott. Ő azt mondta csuklós babának a tea semmikép nem jó, mert a gyomorsavát felküldi, ami végigmarja a nyelőcsövet, ha már itatni akarjuk, babavíz, vagy forralt víz a jó.De az lenne a jó, ha nem csuklana olyan sokat, mert a víz itatása sem annyira jó. Én ha már 10-15 percnél többet csuklik forralt vizet adok neki.
2013. jan. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha egy mód van rá újszülött szájába ne csepegtess citromlevet, meg semmi hasonlót, kizárólag anyatejet vagy tápszert! Citrusfélét újszülöttnek? Még, ha pár csepp is, hogy lehet ilyen b.romságot tanácsolni? Az enyém is sokat csuklott már a pocimban is, ez inkább minket zavar, őket nem. Kinövi majd, de a citromlevet eszedbe ne jusson!
2013. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!