Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónaposan még nem beszél?

19 hónaposan még nem beszél?

Figyelt kérdés

Kislányom még nem beszél semmit, vagyis babanyelven magyaráz ezerrel de normális szavakat nem mond.

Az ikertestvére pár szót mond érthetöen de ő semmit.

Kellene már mondania az anya apa baba szót?

Ha kérdezem hogy hol van a baba anya apa stb. megért is megmutatja de magát a szavakat nem mondja ki.

Egyedül a cicánál értem mit mond mert akkor ssssssss felkiáltással keresi.

Szóval most kellene mondadia a szavakat vagy még nem?


2013. jan. 13. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden kisgyerek más és más.

Kisfiam sem tudott még 1 árva szót sem 19 hónaposan. 2 évesen kezdett el beszélni. Én nem ijedtem meg ettől, szerintem ez még bőven belefér.

2013. jan. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ikreknél szokott ilyen lenni hogy saját nyelven kommunikálnak amit ők értenek, de amúgy értelmetlen s ez késlelteti a valódi beszéd megindulását. Hogy meddig lehet várni azzal hogy normálisan beszélni kezdjen...hát én úgy tudom 2 éves korig (lányoknál) illetve közösségben meg szokott indulni azért mert ott másokkal is kapcsolatba kerülnek az ikrek.-
2013. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ez nem gáz, és nem kellene még semmit sem mondania, de ikreknél biztos speckó a helyzet...

esetleg a védőnőt kérdezném meg, meg a dokit...

2013. jan. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19 hónapos kisfiam pár napja mondta ki az első értelmes szavát. Nincs ezzel semmi gond, majd beszél, ha kell. :)
2013. jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tesóm kisfia 2,5 évesen kezdett beszélni, előtte kb. annyit tudott, hogy pííí vagy ded és csak mutogatott és mindenre ezeket a "szavakat" használta. 2,5 éves korától viszont egyfolytában magyaráz, értelmesen, nagyon cuki. Ne aggódj. Én olvastam valahol, hogy az EskimoKids (azt hiszem így hívják) ezen a téren csodát tesz a babákkal.

[link]

De szerintem teljesen normális!

2013. jan. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Remélem, még olvasod a válaszokat :)

Azért érzem fontosnak, hogy írjak, mert nekem is 19 hónaposak a lányaim és ráadásul logopédus is vagyok. Ezért külön várakozással tekintettem a beszédfejlődésükre, és elhatároztam, hogy mindent fel fogok jegyezni... hát másfél éves korukig nem nagyon volt mit írnom.

Elterjedt az a hiedelem, hogy az ikreknek saját nyelvük van. Egy nyelv akkor önálló nyelv, ha van saját szókészlete és grammatikája. Biztos volt már ilyenre is példa ikrek között, de amit én tapasztaltam/ok, az az, hogy az ikrek eltanulják egymástól a saját maguk kreált babaszavakat, de ez nem jelenti azt, hogy saját nyelvük lenne. Ráadásul az ikrek esetében más tényezők is gyakrabban előfordulhatnak, amik beszédkésést okozhatnak, hogy csak a gyakoribb kisebb születési súlyt, koraszülést említsem, vagy a magzati kényszertartásokból adódó mozgásproblémákat. Egy szakember, ha a szülővel beszélget, ezekre is kitér, és nem elégszik meg az "ikerséggel".

Ami a sajátjaimon látok, hogy későn beszélnek, de jól kommunikálnak. Egymással gesztusokkal, tekintettel mindent le tudnak rendezni, és nincsenek arra annyira kiéhezve, hogy másokkal is megértessék magukat. A télen mondták ki az első szavaikat, az egyikük most kb 20 szót használ értelmesen, a másik tíz körül. Azért nem aggódom miattuk, mert: 1. a mozgásfejlődésük a kezdeti gondok ellenére hozza a normális ütemet 2. önállóságra törekvő, aktív gyerekek 3. a játéktevékenységük megfelel az életkoruknak és 4. értik a beszédet (a magul szintjén).

Ha a kislányod figyel arra, amit mondasz, leül egy képeskönyvvel pár percre (nem félórákra, ez nem követelmény!), érdekli a beszéd, ad ki spontán hangsorokat, akkor valószínűleg nincs semmi baj. (A logopédiai vizsgálat MINDIG hallásvizsgálattal kezdődik ilyen esetben, mindegy, hogy ikrekről van-e szó.)

A megkésett beszédfjlődést, ha más gond előbb nem derül ki, az óvodai logopédus kezeli. DE. korai fejlesztőbe előbb is el lehet vinni egy kisgyereket, ha azt szakértői vizsgálatban a logopédus és a pszichológus javasolja.

Én így látatlanban ezt a pár szót 19 hónapos korban az átlagnál kevesebbnek, de normálisnak tartom, feltéve, ha más probléma nincs.

De ha kétségeid vannak, nyugodtan kérj szakmai segítséget, ebben a védőnő tud segíteni, hogy kitől.

Én így próbálok segíteni az enyéimnek: nincs tévé, nincs háttérzaj, de van sok gyerekhangszer, kopácsolás, mondókák, dalok (nem kell, csak 3-4, de azokat gyakran), "höcögtetős" játékok, gyakori játék a szabadban... - de szerintem ezeket Te is csinálod - és hát igen :(, van úgy, hogy kikövetelem, hogy mondja, amit már tud, persze nem bömbölésig.

... aztán persze még lehet, hogy mi is logopédusnál kötünk ki.


Remélem, segítettem.

2013. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! Igen sokat segitettél.

Nekem az ikreken kívül van még két gyerekem de mindketten használták már ilyenkor az anya apa baba stb. szavakat.

Védőnővel beszéltem de azt mondta még várjunk és a gyerekorvos egyet értett vele mert szerintük még kicsi.Azt mondta 19 hónaposan nem kell még törvényszerüen beszélnie.Majd elkezdi.

2013. jan. 15. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!