Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá a gyümölcsevé...

Hogyan vegyem rá a gyümölcsevésre?

Figyelt kérdés

Másfél éves kislányom kb. 2 hónapja nem hajlandó gyümölcsöt enni. Előtte megette a banánt, almát, mandarint, most sehogyan, semmilyen formában nem tudom rávenni. Próbáltam volna gyümölcs-centrifugázni, kockázva, csíkozva, egészbe, sehogy nem kell neki. Viszont az üveges bébiételt megeszi (csak ez meg nem olcsó mulatság), de inni sem hajlandó semmilyen gyümölcslevet, csak vizet. Amint meglátja, hogy színe van a pohárba, nem issza meg. Amúgy zöldségeket főve mindent megeszik egytől egyig.

Már azt is próbáltam, hogy nyomtam össze banánt és almát és beletettem kiürült bébiételes üvegbe, hátha be tudom csapni, de az első kanál után kiköpte és nem kérte.

Meg fog ez magától változni? Tudom, hogy sokat változnak a gyerekek, de esetleg van valami ötletetek, vagy trükk, amivel rá tudtátok bírni a gyümölcsevésre?



2013. jan. 14. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha teljesen összeturmixolnád, ahogy a babakaja van esetleg?
2013. jan. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
pedig ez a bébiételes üveges megoldás szupernek tűnik, próbálj ezzel kisérletezni vhogy. Hígabbra pl csak almát, v csak banánt, tehát h vhogy ebben fogod (szerintem) meglelni a megoldást!
2013. jan. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az en gyerekem se eszik gyumolcsot evek ota, sot, en se - nem szerejuk. Zoldseg johet minden mennyisegben fozve, sutve nyersen. En a helyedben nem aggodnek.
2013. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy próbáltam az almát és a banánt, teljesen összeturmixoltam, tök olyan volt, mint a bébikaja, de ízre biztos nem, mert nem kellett neki. Régebben nem adtam neki sok bébiételt, mert mindent megevett amit én főztem, vagy a gyümit is amit elé tettem. Tehát nem mondhatnám, hogy a bébiétel ízéhez szokott hozzá. Bízom benne, hogy ez most csak ilyen "korszak" és hamarosan visszatér a gyümölcs iránti szeretet.
2013. jan. 14. 14:24
 5/9 anonim válasza:
Nálunk is így volt, de ha leturmixolod a gyümölcsöd és 1 vagy 2 babapiskótát adsz neki talán elfogadja, nálunk csak így jött be.
2013. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, igen, éppen gondolkoztam is, hogy hogyan lehet bébiétel ízűre csinálni a gyümit, de rájöttem sehogysem :( Azok olyan ízeltenek. És valamit valamiért? Mondjuk megeszik 1 banánk, kap 1 kocka csokit? Nem akartam hülyeséget írni, még csak 5 hónapos a babám, én sem nagyon szándékozom csokit adni neki... De valami nincs amit szeret? Nem megvonásra gondoltam, félre ne értsd, hanem vmi hasonlóra h ha megeszi a babánk v almát v mandarint, akkor ez vagy az... Nincs más tippem!
2013. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is így voltunk, aztán valaki tanácsolta, hogy nyomjak egy kis tejszínhabot a gyümire. Kipróbáltam és bevált. Úgy megette, mostanában (nem minden) de hab nélkül is megy!
2013. jan. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg módon lehet adni gyümölcsöt. Pár ötlet:


Az almát főzd meg, tegyél hozzá fahéjat, szegfűszeget, egy vaníliás cukrot, mini sót, aztán turmixold. Ez mehet palacsintába, vagy magába, szoktam rászórni színes cukordarát.

Vagy sűrítheted pudinggal.


Készíts vanília pudingot. Kockázz fel gyümölcsöket és öntsd rá.


Csinálj gyümölcssalátát:

1alma, 1körte, 1banán, 1kivi (ha már kap), 1 mandarin, kevéske mazsola, esetleg dió. MIndent keverj össze, hagyd állni. Lehet bontani üveges meggyet vagy ananászt, ha ezekből teszel, akkor a levüket használhatod az egész levének.


Bármilyen gyümölcsös süti, pl. almás pite, kakaós körte-torta.


Csirkehúst készíthetsz almával (rozmaring+citrom), együtt sütve.


Banánból készíthetsz banánturmixot tejjel (akár tápszerrel is, ha még nem kap tejet).


Kedvenc volt nálunk a kukoricakása:

kukorica darából főzz kását vízzel (mint a tejbegríz), villával áttört érett banánnal keverd össze és fahéjjal ízesítsd.


Vagy vehetsz neki almachipset, banánchipset, bármilyen aszalt gyümölcsöt (áfonya, barack, körte, stb.) igaz úgy nem tudom mennyi vitamin marad benne, de a semminél több.


Joghurttal/túróval is keverheted.


És ami a legfontosabb, magad is falatozz előtte ízletesen gyümölcsöt, hátha kedvet kap.


Pl. az enyémek sokszor akkor ették csak meg, ha pl. mentünk valahová, és műanyag dobozból elővettük a felkockázott gyümölcsöt, otthon nem. :o)


Kialakul majd, ne görcsölj rá, mivel azt írod, zöldséget eszik bőven, nincs nagy baj, szorgosan próbálkozzatok és majd rákap, ilyen vagy olyan formában.

2013. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Tegnap almát reszeltem le és natúr joghurtba tettem, raktam hozzá még egy kiskanál mézet és megette! Alig hittem el, mikor kérte a következő kanállal is, próbálkozok legközelebb más gyümivel is, hátha így megeszi.

A banánturmixot próbáltam már, de a szájához sem vette a poharat.

Úgy szoktuk, hogy direkt úgy esszük előtte a gyümölcsöt, hogy hammm, meg hú de finom, nyamm nyamm, de csak vigyorog, mikor tartom neki is, akkor nem kér. Na, hátha változik majd :-)

Mindenesetre köszönöm az ötleteket még egyszer!

2013. jan. 15. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!