Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kész nem birom tovább.10hós...

Kész nem birom tovább.10hós babám cicin alszik el, éjjel 100x felkel cicizni, de nem eszik csak cumizza v még azt sem csak tartja. De ebből elég. Hogy vegyem el tőle?

Figyelt kérdés

totál kiborultam...én rontottam el ezt tudom,nem kell mondanotok. de egyszerűen nem birom ezt már. éjjel 100x felkel, addig üvölt mig mellre nem teszem meg oda magam mellé, de nem eszik, csak cicizik. rettentően fárasztó, s már idegbajos vagyok tőle. nem akartam sirni hagyni,mert van egy nagytesó is (2,5éves) nem akarom h felüvöltse,de nincs más választásom már. akkor sem adom neki, inkább ne aludjon a család egy hétig...de mégis h csináljam, mit csináljak? ha enne, szopizna akkor ok,de ez a cumizás nem. vegyek tápszert s teljesen "zárjam el" a cicitől?

este szopik,éjjel folyamat rajta lóg igy eszeget is vmit, hisz a reflex jön, reggelre igy külön nincs is nagyobb szopi, meg ugyanez a cirkusz meg ebéd utáni alvásnál is...:((( segitsetek


2012. dec. 29. 22:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

A cumival próbáltad már?

Nem ajánlatos hogy egyik napról a másikra elzárd a cicit, mert megviseli a picit nagyon. Csak fokozatosan! Amikor éjjel cicire teszed és nem eszik, akkor gyorsan cseréld ki a cumira, úgy hogy melletted fekszik továbbra is. Érezni fogod hogy mikor mit kell csinálni!

2012. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Az a helyzet hogy nálam is ez van.Éjjel felnyafog illetve addig áll a kiságyban míg ki nem veszem cicizni.De nem eszik csak cuminak használja.Nekik ez a bőrcumi az igazi :) Nem tudom leszoktatni.Én rontottam el,most már kivárom hogy megértse hogy éjjel alszunk és mindenki a saját helyén egyedül.Sajnos nem segítettem de vigasztalásul hogy nem vagy egyedül.
2012. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
van cumija, a babakocsiban vidáman nyammogja is. de éjjel ha át akarom tenni olyan keservesen kezd el üvölteni, mintha kb kinoznák. ilyenkor nem akarja elfogadni..nagyritkán van olyan h rákap s megnyugszik tőle,de sajnos nem ez a jellemző....:((
2012. dec. 29. 22:42
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
csatlakozom a "táborhoz" én is.4 hónapos koráig teljesen szuper volt minden,beraktam a kiságyba este 8-kor 4 ig aludt utána szopizott,és aludt kb 7ig.Aztán elkezdett forogni,és azóta csak cicin alszik el de amikor már nem eszik,szintén csak cumizik tajta vagy csak fogja.Ha meg el akarom venni az ínyével ráharap.Most 6,5 hónapos hát remélem változik majd a helyzet.Nekem is második gyerek,a nagynál én "rontottamel",mert őt úgy szoktattam,hogy cicin altattam el,18 hónapos koráig ment ez...
2012. dec. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
*rontottam el
2012. dec. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

SZia!Ugyanez volt nálunk is. Aztán nagy merészen gondoltunk egyet, összeraktuk a két gyereket egy szobába, hogy talán a környezetváltozás is segít. Az első napokban amikor ébredt a kicsi éjjelente, rohantam be, hogy gyorsan kihozzam, de vizet kapott csak cumisüvegből. Hát nem volt elragadtatva tőle, és egy kis idő múlva rájött, hogy felesleges ezért felkelni. Du. pedig a nővére minden altatási gondot levett a vállamról, együtt aludtak el, és álomba "beszélgették" magukat. (Ugyanennyi korkülönbség van, mint nálatok)

Nem zárnám el én sem teljesen a szopitól, de az éjjelit törölném. Ez szokásává vált, biztos lesz egy kis elvonási tünet, de próbálj kitartani. Tápszert nem adnék neki éjjel, több anyukától hallottam, hogy arra úgy rászoktak a gyerekek, hogy később tényleg éhesek lesznek éjjel, és pár évesen is még felkelnek éjjeli vacsira.

2012. dec. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyit, hogy elég tartalmas vacsit kap?
2012. dec. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászolásokat!

nem arra gondoltam h éjjel adok neki tápit,hanem h esti szopi helyett lefekvéskor....nem tudom...

a napunk kajcsiban: 7körül kel, f9kor eszik gyümölcsöt olyan 160gkörül, ebédel dél körül vmilyen főzit 120-200g között ahogy kér(attol is függ mi a kajcsi:D) ebéd utáni alvásnál szopizik. aztán uzsi 4felé tejpép 150-200g, vacsi vagy főzi, vagy tejpép ujra ez olyan 7órakor. lefekvéskor 9körül szopi...multkor fejtem mert először elmentem otthonról a barátnőimmel egy karácsonyozásra, lefejt tejet kapott a fagyóból, de mikor hazaértem mondom fejek egyet. és olyan 80ml-t sikerült a 2 mellből. aztán egyszer kiváncsiságból 11körül mielött lefeküdtem ujra fejtem egyet (akkor volt elötte szopi is 9felé) 60ml lett a 2ből...lehet h már kevés neki? párom mondta h a lefejt 150et csont nélkül behuzta s még kicit nyüszizett is mikor elfogyott aztán beájult. (persze ugyanugy kelt éjjel 100x utána is)

olyan hajnali 2től mellettem alszik általában,mert már hulla vagyok áttenni, igy valamivel nyugisabb mint a kiságyban (ami amugy a mi ágyunk mellett van 2lépésre)

2012. dec. 29. 23:05
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk két dolog "segített".

1. Külön szoba

2. Este tápi, éjjel csak víz


Így is van, hogy megébred, mert csak velem tud elaludni, de ha épp nem fogzik, akkor - lekopogom - csak egyszer ébreszt, mikor megszomjazik.


Kitartás!

2012. dec. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

gyerekek, nem hiszitek el milyen szép eredményeket értünk el!! gondoltam megosztom a hozzánk hasonlókkal!

elhatároztam, hogy nem engedem a kicsit cicin aludni-cumizni. szopi után még ébren fogom a kiságyba tenni s elaltatni. nem hagytam ott, nem engedtem sirni. felvettem mikor már sirni kezdett, de mikor megnyugodott visszatettem. az első este 1órán keresztül szórakoztunk, nagyon álmi-nyügi volt már...végül majdnem a karomban aludt el,mondhatni félkomában tettem a kiágyba.elhetároztam h kb 4ig nem teszem mellre addig tuti nem éhes (10hónapos nagyfiunak amugy is már elvileg simán birni kéne reggelig kaja nélkül) csak vizet fog kapni.igy is lett. 4x kelt éjjel, 2x simán visszaaludt(első és utolsó elötti kelés), viszont volt 2x1órás szenvedős-sirós kör is...már majdnem feladtam egyszer mert azért sajnáltam, de szerencsére pont akkor elaludt. végig ott voltam, a karomban sétálgattam vele. egy polot huztam h ne érezzen annyira. a fél4es kelésénél csak ülve szopizott, de akkor is a szokásos cumizás volt nem evés...utána 5kor kel ujra akkor voltunk fent majdnem 6ig, (akkor evett is) de még visszaaludt negyed8ig. nagyon fárasztó volt az éjjel. de reggel olyan vidáman boldogan kelt mint mindig:)))

tegnap éjjel már csak fél orát tartottat az altatás, és 2x kelt éjjel. egyszer 2felé-felvettem pár korty viz s már tettem is le aludt is. egyszer 4felé is simán visszaaludt volna,de sajna kicsit náthás igy kellett egyet orrzizni-gondoltam sosem fog visszaaludni...de akkor ülve szopiztattam megint kicsit, evett s szépen letettem s aludt is! ma meg szopizott, áttettem, hoztam neki volt egy kis lefejt tejem a hűtőben megkináltam, fekve megitta, akkor felsirt mikor kifogyott 2mp-re, oldalra forditottam s már aludt is:)))) 3 nap alatt...kiváncsi vagyok az éjszakára:))) olyan ügyes nagyfiu, boldogság van h ilyen könnyen sikerült, az első este volt csak huzos!

2013. jan. 1. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!