Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem gond, hogy ilyen gyorsan...

Nem gond, hogy ilyen gyorsan nő a babám hossza?

Figyelt kérdés

49centivel és 3370g-mal született, kedden lesz 6 hetes, most 57centi és 4280g.


Gondolhatnánk, hogy nem túl jól mérték le először, de 4 hetesen (múlt hétfőn) láttam, hogy 52,5cm, most hétfőn 55centi volt. Nem gyors ez egy kicsit? Másnál is volt ilyen?


2009. aug. 29. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Húha, szerintem azonnal vidd orvoshoz! Ha nem úgy nő ahogy a könyvben van írva akkor az nagyon súlyos dolog!! Jó érzés mindenen pánikolni? -.-"
2009. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet, hogy nem mindig pontos a mérés, ilyen pici babát még nehéz pontosan mérni. Egy anya az mindig aggódik, ha valami probléma van és odafigyelsz rá, biztos hogy kiderül. De azért ne idegeskedj sokat, mert nem lesz tejed, és az is fontos a babának. Sok boldogságot!
2009. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! Mikor lemérik az orvosnál, általában nézik, hogy mennyi volt előzőleg, szólnának ha gond lenne. Az én fiam is nagyon gyorsan nőtt eleinte, míg egy éves nem lett. Mindig mondták, hogy milyen hosszú gyerek. Aztán szépen lelassult, most másfél évesen már nem is nagyobb, mint a többiek.
2009. aug. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
NEKÜNK IS VOLT HOGY 6 CM-T NŐTT 1 HÓNAP ALATT.
2009. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha gyorsan nő, teljesen normális. Lehet, hogy hamarosan lelassul.

Az orvosi mérés pedig nagyon csalóka tud lenni: az én fiam 55 cm-rel született mérés szerint, de az 56-os ruhákat már rá sem tudtam adni, nyolc hetesen voltunk ellenőrzésen, akkor már a 62-es ruhák sem voltak jók és mi itthon 65 cm-nek mértük, amikor aludt és nyugalmi állapotban volt.

A dokinő pedig lemérte a kicsavarodott, összegörnyedt babámat (nah ja, nézte a mintákat a falon és hátrafelé kacsingatott) 58 cm-nek. Csak pislogtam, kérdeztem, hogy nem lenne-e jobb az egyenes hosszát nézni, amire legyintett, hogy részletkérdés, ő meg siet, tudja ő, hogy jóval hosszabb, de a könyvbe jó lesz ez is.

Szóval ennyit erről...

2009. aug. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!