Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a tápszeres babák sokkal kövérebbek, mint az anyatejesek? Én pont fordítva látom.

Figyelt kérdés

Nem veszekedést szeretnék szítani, csak a minap beszélgettem egy ismerősömmel és szóba jött, hogy sajnos nekem csak 2 hónapig sikerült szoptatnom, utána tápszeres lett a babám. Erre ő csodálkozva nézett rám, hogy ez milyen különös, mert, hogy akkor miért nem kövér a gyerek? Hát kicsit meglepődtem ezen a nyers kifejezésen, de túl léptem rajta.

Én ismerek elég sok tápszeres és anyatejes babát is és a pufi babákból több anyatejes, mint tápszeres. Én úgy gondolom, hogy ez csupán alkat kérdése, nem attól függ, hogy anyatejet vagy tápszert iszik-e.

Bocsi a lökött kérdésért, de gondoltam csak megkérdezem már, hogy más hogy gondolja. :)


2013. jan. 15. 21:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért gondolhatta így (mondjuk elég furán fejezte ki :D), mert tápis babát túl lehet etetni könnyen.

De tutira van benne genetika!

2013. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%

Nekem is az a tapasztalatom, hogy a tápszeres babák kövérebbek, és lustábbak a mozgásban.

De ez nem törvényszerű. Függhet a baba genetikai örökségétől is.

2013. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Múlt héten volt itt ez a téma már.

Szerintem is van benne valami, de a genetikán is sok múlik.

De különben meg ki érdekel más véleménye, miért foglalkozol vele.

2013. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Mert a régi tápszerek baromira kövér babákat eredményeztek sokszor. Ma ennek már nincsen alapja.
2013. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 gabszem ***** válasza:
85%
A régi tápszerek szerintem jobban felfújták a gyerekeket, a mostaniakat próbálják úgy kialakítani, hogy minél jobban hasonlítsanak az anyatejre. Szerintem étvágy függő is, ha nagy étvágyú a baba akkor jobban hízik a tápszertől. Vannak olyan babák akik anyatejesek és tiszta hurkásak.
2013. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam már ilyet is, olyat is:) Sőt, a fiam is, és a lányom is csak anyatejes volt, a fiam abszolút átlagos méretekkel rendelkezett, míg a lányom igazi michelin baba, tele hurkákkal:) Ő sokkal többször evett, mint a fiam, neki ennyi volt az igénye:)


De a barátnőm lánya a kezdetektől tápszeres volt, és még hatalmasabb, mint a lányom. Tehát van ilyen is, olyan is:)

2013. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Baromság. Én is csak két hónapig tudtam szoptatni a babámat. Egyáltalán nem kövér, csupa izom, és 6 hónaposan már úgy mászik, mint a villám! NEM kell ezzel foglalkozni! Én is annyi megjegyzést hallgattam már, hogy "tápszeres a babád?? Szegényke...."...de már túltettem magam ezen. Rá se ránts! ;)
2013. jan. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményeket :)

Igazából nem vettem a lelkemre, mert a mozgásfejlődés dinamikája pedig még inkább genetika szerintem.

Az én gyerekem tápszeres, ennek "tetejében" még fiú is és mégis könnyen és gyorsan fejlődik a mozgása. De ő ilyen személyiség is. Nagyon kíváncsi mindenre már pár hónapos kora óta és nem is tud megülni a popóján, így gyorsan meg is tanult mászni, járni, hogy le ne maradjon valamiről. :)

No meg azért is csodálkoztam, mert csomó témában én valahogy mindig az ellentétes oldalból látok többet. De az élet sok területén :D

2013. jan. 15. 21:27
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom kezdetől tápszeres. 1,5 éves pont ma és épp hogy 10 kiló. 3050g született.

11 hónaposan már járt és mozgásfejlődésileg nagyon jó. Szellemei fejlődésben pedig a korához képest sokkal előrébb van a kortársaihoz képest. Bár ehhez a tápszernek semmi köze.


Szóval én megcáfolom. Az én lányom hiába volt tápszeres, egyáltalán nem volt kövér. Épp hogy a minimumot meghízta az adott hónapokra.


DE láttam már olyan tápszeres gyereket, akinek a feje akkora volt, mint a egy lufi. És anyatejes kövér babával is találkoztam már.

Konkrétan 18 hónapos volt és 18 kiló. Semmi rendellenessége nemvolt és a genetikára sem lehetett ezt fogni, mivel nem volt ilyen a családjukban sosem.

2013. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is szinte a kezdetektől tápszeres,se nem kövér se nem lusta.Szaladgál szinte egész nap,tele van energiával.Szóval szerintem inkább genetika.
2013. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!