Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a tápszeres babák sokkal kövérebbek, mint az anyatejesek? Én pont fordítva látom.

Figyelt kérdés

Nem veszekedést szeretnék szítani, csak a minap beszélgettem egy ismerősömmel és szóba jött, hogy sajnos nekem csak 2 hónapig sikerült szoptatnom, utána tápszeres lett a babám. Erre ő csodálkozva nézett rám, hogy ez milyen különös, mert, hogy akkor miért nem kövér a gyerek? Hát kicsit meglepődtem ezen a nyers kifejezésen, de túl léptem rajta.

Én ismerek elég sok tápszeres és anyatejes babát is és a pufi babákból több anyatejes, mint tápszeres. Én úgy gondolom, hogy ez csupán alkat kérdése, nem attól függ, hogy anyatejet vagy tápszert iszik-e.

Bocsi a lökött kérdésért, de gondoltam csak megkérdezem már, hogy más hogy gondolja. :)


2013. jan. 15. 21:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

Én is írtam ki egy kérdést múlt héten erről:-).


Nem lehet ugyanúgy túletetni egy tápszeres babát, ahogy egy anyatejeset sem. Hülyeség. Ha nem kéri a baba, tök lényegtelen, hogy anyatejet kap vagy tápszert, nem fog enni.

Ez teljesen genetika. Kislányom az elejétől kezdve tápszeres, minimális anyatejet kapott csak (napi 20 ml-t). 2,5 évesen a kislányom 10,3-10,4 kg, finoman szólva sem kövér. Régen sem volt egyértelmű, hogy a tápszeres babák kövérek. Én is azt kaptam és 35 évesen is csak 50 kg vagyok a 160 cm-hez.

2013. jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy vannak összefüggésben a dolgok, de egyet biztosan tudok: a fiam 27 hónaposan 12,5kg, teljesen átlagos a testalkata és mindig az volt, 4 hónapos korától tápszeres. Keresztfiam 2 éves, 20 kg (nem vicc!), a mai napig szopizik. :)
2013. jan. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
21%
Mert régen ez gyakori volt, mikro még nem voltak ilyen modern tápszerek. Ma már inkább az anyatejes babák kövérek mert túletetik őket.
2013. jan. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Védőnő ismerőssel beszélgettem egyszer, és meséltem neki, hogy milyen jó húsban van a lányom, nem sok-e ez, és kérdezte, hogy szopizik-e, és mondtam hogy igen, amire megnyugtatott, hogy az anyatejes babák dundibbak szoktak lenni, mert ha van tejcsi, akkor gyakorlatilag annyit szik, amennyit akar...

Mikortól elkezdtük a hozzátáplálást és tápszert kapott, azóta meg mintha megállt volna a hízásban, csak nyúlik...

Úgyhogy én is fordítva látom és tapasztalom :)

2013. jan. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Valóban a régi tápszerek miatt mondják. Azok hajlamosak voltak felfújni a babát!

Az én fiam is kezdetektől tápszeres, de olyan sovány,hogy volt, amikor már aggasztott!

2013. jan. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Tegnap 22.20, kérlek áruld már el, hogy lehet túletetni egy anyatejes babát? Tényleg érdekelne.
2013. jan. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2 hós koráig volt anyatejes, és olyan volt mint a nádszál, alig akart hízni, ezért pótoltuk neki tápszerrel, gondolván, hogy nem elég tápláló a tejem. Azóta már a tej teljesen elapadt, és kizárólag tápszeres lett, viszont kétszer olyan szépen gyarapodik, már igazi kis husis, születési súlyát is bőven megduplázta már. Nem tudom, hogy tényleg a tápszer miatt kezdett el rohamosan gyarapodni, vagy amúgy is ez lett volna a "forgatókönyv", ha marad csak anyatejesnek.
2013. jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves 16-os! Igaz, nem tőlem kérdezted, de a kérdésed után az merül fel bennem, hogy egy tápszerest, hogy lehet túletetni??

Gondolom a 22:20-as valami olyasmire gondolhat, hogy egy anyatejes baba az első 6 hónapban a szomjúságra is anyatejet kap. Meg fogzásra, meg nyűgösségre, meg frontra, meg teliholdra, meg szélre. Szóval mindenre cicit kap, amikor nyűgös. Míg egy tápszeres baba 3-4 óránként eszik, szomjúságra teát, vagy vizet kap. Én így gondolom a túletetést. A keresztfiam nem véletlenül 20 kg, 2 évesen. Egyet nyikkant, már cici van a szájában.

Nem mondom, hogy mindenki így csinálja, mint ahogy fent írtam, de aki igen, az jó eséllyel túletetheti a babáját. Persze okoskodok itt én, aki csak 4 hónapig tudta szoptatni a babáját.

2013. jan. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Kiki01 ***** válasza:
Ez leginkább alkat kérdése. Az én babám 2 hós kora óta kövér, anyatejes létére. Most 10 hós, már nem sokat szopizik, kajálni sem kajál túl sokat, mégis még mindig dagika.
2013. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!