Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes babátok mit "tudott"?

4 hetes babátok mit "tudott"?

Figyelt kérdés

Kislányom holnap lesz 4 hetes. Álmában szokott mosolyogni, vagy nagyon néha, ha néz valamit. Követi az arcomat a szemével, ha közel megyek hozzá. A hangomra megnyugszik. Napközben néhány szopi után nem alszik vissza, hanem nézelődik. De általában végigalussza az etetések közti időt. Hason nagyon ügyesen tartja a fejecskéjét, egyik oldalról a másikra át is teszi.

Ha kibontom a pelusból jár keze, lába, rugdos, hadonászik :)

Mit kell ilyenkor "tudnia" egy kisbabának? :)



2013. jan. 15. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, amiket "tud" a babád, ne aggódj. Más babáival nem érdemes összehasonlítani, inkább keress rá a neten, mi a "követelmény" bizonyos életszakaszokban, és ne ijedj meg akkor sem, ha kicsit előbb-később kezdi a babád azokat, amiket írnak. Vannak turbó meg lusti babók, meg vannak a kettő köztiek.
2013. jan. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy nagyjából ennyit. :)

Az enyém is ennyit tudott, csak annyi különbséggel, hogy ő ilyenkor már gyakran mosolygott kifejezetten rám, de ez szerintem teljesen jelentéktelen (azt leszámítva, hogy nagyon tetszett)! :)

De ő amúgy most is nagyon mosolygós, folyton mindenre mosolyog. :)

2013. jan. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is most 4 hetes a kisfiam :) dec. 16-án született, és nagyjából ezt tudja, mint a kislányod (azzal a különbséggel, hogy ő mostanában elég sokat van ébren, sokszor sír is, elkezdett hasfájós lenni).


Pont ma volt először, hogy sírt, a karomba vettem, beszéltem hozzá, kicsit megnyugodott, aztán elkezdetem neki énekelni azt, amit sokszor, amire kinyitotta a szemét, felnézett rám, konkrétan a szemembe, és hatalmasat mosolygott. Hát azt hittem, megszakad a szívem :). Mondjuk ő is sokat mosolyog születése óta (sőt, egyszer egy uh-n is elcsíptük). Egy hete kezdtük el a jásztószőnyege alá tenni, ha nagyon nézelődik. Az első nap csak 1-2 percet nézelődött, második nap 5-öt, ma meg már 35 percet elvolt benne úgy, hogy nagyon nézegetett, forgatta a fejét, elkezdte felfedezni. Szerintem ez tök jó dolog! Meg ő nagyon kis hiperaktív (a pocakban is már az volt), folyton mocorog, forgolódik, mászik (többször vettem észre, hogy keresztbe fordult a kiságyban). Kb. ezek.


Ti hogy alszotok? Mennyit eszik?

2013. jan. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!