Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok tanácsot adni, vagy...

Tudnátok tanácsot adni, vagy menjek az orvoshoz vele? 6 hetes a babám, nem értem miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Szóval ez a történetünk: 3 hetes kora óta rengeteget szopizik. Délelött még elvan,hogyha tele a bendő, de délután 4-5 körül kezdődik,hogy hiába szopiztatom meg, elalszik közben, felkeltem,megint cicizik 1-2 percig,megint elalszik, és már fel sem tudom kelteni hogy csinálja tovább,csak akkor ha leteszem az ölemből, egyből kipattan a szeme, és sír. Megint visszarakom cicire, megint pár perc után elalszik. Gondolom ezáltal nem lesz tele a hasa, és azért alszik ilyenkor csak 10-20-30 perceket, utána megint kezdjük elölről. Ha lefoglalom ilyenkor valamivel, csak pár percig ér valamit. Este meg, amikor nagy nehezen elalszik, mindig arra ébredek fél óra-óránként, hogy nyűglődik, sír 1 percet, majd abbahagyja. Ilyenkor felhúzza a lábát, és pukizik.

Gondoltam rá,hogy hasfájós, de akkor miért hagyja abba a sírást amint cicit kap a szájába? Hogyan érjem el,hogy megtöltse a hasát és ne aludjon 5ször be közbe? Tudom, vakargassam/cirógassam a tarkóját vagy a talpát, ezt már csináltam, de ha ő be akar aludni, akkor bealszik, hiába teszem a szájához a cicit, összezárja.. Így nagyon nem tudok pihenni, éjjel meg folyton ezekre a nyüglődésekre kelek..... Vegyek infacolt, hátha attól jobb lesz? Ja és már egy nap egyszer vagy 2szer kap tápszert kiegészítésként cumisüvegből,mert ilyenkor a legtöbbször nem sír utána. De viszont nem szeretném őt anyatej helyett mindig tápszerezni...

Ja és szinte már csak az ölemben/karomban hajlandó elaludni, de amint leteszem az ágyába, felébred. Ezért sokat van a kezembe, de nem szeretném,hogy hozzászokjon,mert akkor sosem szoktatom le róla,nem mellesleg már elég nehéz is, akkor mi lesz késöbb...

Kicsit összefüggéstelenül írtam, de próbáltam minden fontos infót megosztani.

Ja és nagyon szépen hízik,már csak 1 kiló kell, és megduplázza a születési súlyát . Heti 40-60 dekát hízik.


2013. jan. 16. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne adj tápszert, mert el fog a tejed apadni, ha nem kéri, inkább fejd a tejed és azt add oda. Szerintem nagyon összetett a problémád, nem orvoshoz, hanem szoptatási tanácsadóhoz kéne fordulnod, aki mindenben segítene.

www.llc.hu

[link]

2013. jan. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia az infacolt adhatod neki az jó én is adtam a kisfiamnak 2 óránként cicizett és minden evésnél teletömte magát. Ez ment 4 hónapig utána már nekünk is potlás kelett. Ő is sokszor bealudt ez majd elmarad. Ha van mérleged érdees lenne megnézni menyit amikór bealszik mert hamar teletudják tömni a pocakot és lehet elég neki.
2013. jan. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már fel is hívtam a védőnőt, azt mondta, ne etessem rá a gyereket, amikor egyszer már evett,mert attól görcsölni fog a hasa, éshogy legalább 2,5 órát ki kellene bírnia egy evéssel. Szerintetek, ha megpróbálom a két szopi közt húzni az időt a következőig,e gy idő után beáll arra,hogy egyszerre egye meg azt a mennyiséget ami kell neki?
2013. jan. 16. 09:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia


Az én kislányom is csinálta ezt kb annyi idősen, mint a te babád. :)


Próbáld meg, hogy húzod a két szopi közötti időt, mert jó lenne ha nem enne olyan sűrűn. A sűrű evések miatt fájhat a pocija, ami miatt nem tud aludni és emiatt lehet nyűgös. Nálunk is az volt, hogy igény szerint szopizott a kicsi, de ettől hasfájós lett, így igyekeztem egyre jobban húzni a szopik közötti időt. Nem volt egyszerű, mert volt hogy sírt, de olyankor kézbe vettem és ringattam, amitől megnyugodott és így bírta. Szépen átálltunk a 3 óránkénti szopira, aminek hatására elmúlt a hasfájása is, és így szépen aludt is. (most már 4 hónapos és 4 óránként eszik)


Ha lerakod és felébred, akkor próbáld meg azt, hogy megsimogatod és hátha úgy visszaalszik, ha nem akkor marad a dajkálás. Ő még annyira pici, hogy szüksége van a közelségedre. És nyugi majd le fog róla szokni. Én sokat aludtam a lánnyal úgy, hogy a mellkasomra tettem és úgy aludt. (erről már leszokott, ez csak akkor ment, amikor picike volt). A fiam kicsinek csak kézben volt hajlandó elaludni, de ő is könnyen leszokott róla. :) Nekünk van hordozókendőnk is, amikor a lányom ilyen pici volt, akkor beletettem és volt, hogy ott aludt kb két órát. Közben én mindent meg tudtam csinálni, pedig ő sem volt könnyű. :) Nyugi, ha most kézben is alszik el, akkor is le fog róla szokni. Ne felejtsd el, hogy még nagyon picike és arra van szüksége, hogy téged érezzen. Tudom, hogy nehéz és kimerítő, de most ez van. :D


A másik, hogy 6 hetes kor környékén van egy fejlődési ugrás, ami ugyancsak megviseli a babákat és persze a szülőket is. De kitartás pár nap és elmúlik. :)



Remélem tudtam segíteni!


2 gyerekes anyuka

2013. jan. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az én babám ha a melkasomon fekszik, általában rögtön keresi a cicit, igy nem tudom ott altatni. :(

Most másfél órája szoptattam, megevett 150 ml-ert, és utána sírt. De nem raktam újra cicire,mert tudtam,hogy nem éhes. Beraktam a kiságyába,kiporszívóztam, akkor elaludt,amig ment a porszivó, persze felkelt. Azóta sírdogál, de nem azzal az éhes vagyok, toporzékolós szintű sírással. Most odaadtam a cumit, azzal elvan. 12-ig megpróbálom kihúzni az időt. És ezt fogom délután is tenni, de leviszem a levegőre sétálni, hátha jót tesz neki is és az étvágyának is..

Remélem tényleg hozzá tud szokni a 3 óránkénti evéshez. Délután lesz nehezebb,mert akkor mindig sírósabb. De kiváltom az infacolt is, hátha az is segit!

Köszönöm a tanácsokat, ha valakit érdekel,megírom majd a fejleményeket. :)

2013. jan. 16. 11:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia


nagyon ügyes vagy! Rengeteg kitartást kívánok ahhoz, hogy sikerüljön. Hidd el, hogy jót teszel azzal, ha nem eteted olyan gyakran. Pár nap és helyreáll a "rend". :)


Én kíváncsi vagyok hogyan alakul majd a dolog. Írj kérlek!


2 gyerekes anyuka

2013. jan. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm. Na azóta is 2,5 órákig húzom az etetést. Azt találtam ki,hogy 2 napig 2,5 óránként, aztán 2 napig 2óra45 percig, majd újabb 2 nap múlva 3 óránként teszem cicire. Hátha a fokozatosság miatt jobban sikerül hozzászoktatni. De már ez a mai 2,5 órázás is nagyon örülök! Plusz voltunk sétálni, elmentünk a gyógyszertárba,vettem infacolt.

Köszönöm a tanácsot, holnap is írok,hogyan alakult az este.

2013. jan. 16. 16:57
 8/9 A kérdező kommentje:
Elég jól megy a szoktatás. Persze vannak hullámvölgyek de nem adom fel, és látványos az eredmény! 2,5 órát szokta bírni, de tegnap éjjel meg már 5 órát is:)
2013. jan. 19. 07:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia


Nagyon ügyesen csinálod, csakígy tovább! :)


Hogy alakult a tegnapi és a mai napotok? És az éjszakák?


2 gyerekes anyuka

2013. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!