Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsot szeretnék kérni....

Tanácsot szeretnék kérni. Felelőtlenség lenne nem elmennem még orvoshoz?

Figyelt kérdés

5 heteske vagyok, de még csak pozitív tesztjeim voltak.

Nem tudom eldönteni, hogy mikor jelentkezzem be orvoshoz?

Ilyenkor még csak jobbesetben petezsákot találna, ha jól tudom, ezért fordult meg a fejemben, hogy várnék még 2 hetet, 7 hetesen már biztosbbat tud mondni. Viszont ha esetleg méhen kívüli lenne a terhesség akkor 2 hetet már csúsztam... Félek, mert első baba és szeretnék mindent jól csinálni. Mik a tapasztalatok, tanácsok ez ügyben?


2009. aug. 9. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én kb 4 hetesen felhívtam a dokimat, hogy mennék hozzá, pozitív tesztjeim vannak. Mondta, h. még nem sok mindent látna, inkább várjak 2-3 hetet, ha nincs panaszom. 6 hetesen mentem, de akkor sem volt egyértelmű a szívhang, így visszarendelt és 7 hetesen állapította meg a terhességet. A barátnőmnek is kb 7 hetesen kezdett el verni a baba szíve. Ha megnyugtat, szerintem menj el dokihoz, max. visszamész hozzá, ha még nem pulzál a kicsi szíve. Gratulálok!
2009. aug. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj orvoshoz,legfeljebb visszahív 1 vagy 2 hét múlva.
2009. aug. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én 5 hetesen mentem el, de csak azért hogy lássam jó helyen van. Igaz hogy viszzarendelt 2 hét múlva, mert csak 6 mm petezsákot látott, de legalább tudom, hogy nem méhen kívüli. Most azon izgulhatok, hogy fejlődik- e baba és lesz -e szívhang.


Szóval még ráérsz menni kb 7 hetesen.

2009. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én 4hetesen voltam elöször uh-on aztán 6hetesen és jól rám ijesztett doki mert még nem volt szívhang csak petezsák. Már azt mondta hogy a legrosszabbra is gondoljunk. Most jövőhéten megyek megint 7hetesen és stresszelhetek addig. Én azt javaslom inkább várj hogy már biztosat tudj és így megkíméled magad az idegeskedéstől. Ja és úgy tudom a méhen kívüli terhesség erős egyoldali görcsökkel jár.

Szintén első babás kismama:)

2009. aug. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én 4 hetes voltam amikor felhívtam a dokit hogy pozitív lett a tesztem. Azt mondta hogy, nyugodjak meg, egyek egészségesen, örüljek és 2-3 hét múlva menjek el hozzá. Én 7 hetes voltam amikor elmentem, és minden rendben volt.

Ne gondolj arra hogy méhen kívüli a terhességed... csak a jóra gondolj, és ha nincs panaszod, akkor szerintem nyugodtan várj még 1-2 hetet.

Üdv

20hetes kismama

2009. aug. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nem mennék még csak ha valami gondom lenne, én sem mentem olyan nagyon hamar, csak 7-8 hetesen. Simán ráérsz, vagy kezdj el szedni vitamint, vagy ha nem akkor táplálkozz egészségesen, és egyél rengeteg gyümit. Mást nem tudsz tenni, és ráérsz még dokihoz menni, fogsz még eleget oda járni, később kezded legalább a jattolást neki. Minden jót


33hkm

2009. aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Jó volt olvsni, hogy a 7. héttel nem késnék le semmiről. Panaszom egy pici jobb oldali petefészek szúrkán kívül nincs -ritka a bal és a hát - Semmi vérzés rosszullét és görcs. Szóval ha így marad minden akkor vszínű várok.
2009. aug. 9. 18:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Igazából nem vagy elkésve semmiről, ha egy kicsit böngészgetsz a neten,a méhen kívüli terhességet ilyen pici állapotban még nem igazán veszik észre, sőt, még a babából sem sokat látnak. A méhen kívüli terhességet nálam csak a 9. héten, hüvelyi uh-gal zárták ki teljes bizonyossággal, pedig előtte sem volt semmi gond vele, de azt mondta a doki, hogy az a 100 %
2009. aug. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Várj még. Nekem a dinka doki azt mondta ennyi idősen 3 poz teszt után, hogy nem is vagyok terhes (csak mert nem látja). Második terhesség, mondtam, tudom, hogy az vagyok. Visszamentem 8hetesen és csodák csodája...ma már 32 hetes vagyok!!!
2009. aug. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!


Hogy mikor mész, nagyban attól is függ, hogy magán dokihoz vagy államihoz mész.. Én 5 hetesen voltam, pozitív teszt után, második gyerekemet várom. De hozzá kell tennem, azért mentem ilyen korán, mert idén áprilisban, a 9.héten volt egy spontán vetélésem. Tehát a mostani terhességemnél biztosra akartam menni, hogy minden rendben van-e. Az elején azért írtam, hogy nem mindegy milyen dokihoz mész, mert nekem az állami doki azt mondta, hogy minek aggódom, majd megyek a következő UH-ra a 10. héten. Persze előtte végig várhatom a sort a beutalóért. Szóval van sajnos ilyen doki is. Bár anyagilag nagyon is nem mindegy, de ezek után átgondolom, hogy válasszak-e inkább magánorvost, mint ezt a körzetist.. Azt még elfelejtettem megírni, hogy múlt héten mentem vissza az állami dokihoz, mert szerettem volna, hogy küldjön el szívhangra, hogy tudjam ezzel a babámmal minden rendben, de hát finoman szólva sem érdekelte, hogy mit szeretnék. Annyit mondott, hogy 'ez nem úgy működik'. Ezek szerint neki mindegy vesz-e levegőt.., mert a babám szívműködése neki nem számít. De ezt inkább nem kommentálom, nem ér meg az a doki annyit! Remélem a Te orvosod akihez fogsz menni, lelkiismeretes lesz, és mint az előttem írók, én is azt javaslom, hogy ne menj túl korán. A 7.-8. héten már nyugodtan mehetsz.. Boldog Babavárást Neked!

2009. aug. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!