Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeret fogat mosni 1év körüli...

Szeret fogat mosni 1év körüli babád?

Figyelt kérdés
fogmosás
2013. jan. 16. 10:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, a kulcsszóhoz akartam írni a fogmosást :)
2013. jan. 16. 10:39
 2/8 anonim ***** válasza:
1 évesen még nem igazán, de azért mostam neki, viszont 2 évesen egyenesen ő követeli, hogy fogat akar mosni.:)
2013. jan. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Aha, fogkrémet enni :), igen
2013. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fél éves kora óta mosom a fogait, kétszer. Este ujjra húzható fogkefével, szereti, nyitogatja száját miközben apa ölében csücsül :) csak amikor jön egy újabb foga, akkor lohad a lelkesedése.

Reggelre pedig van saját kis fogkeféje, reggeli után együtt mosunk fogat ő is, én is a sajátomat: mármint ő csak rágcsálja fogkrémes fogkeféjét inkább, és néha én is húzok vele egyet-kettőt, azért azt nme mondanám effektív fogtisztításnak :). Itt inkább az abbahagyás a gond, mindig hiszti van, amikor végzünk, alig lehet rávenni, hogy lerakjuk a fogkefét.

2013. jan. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Golan Trevize ***** válasza:

Mióta elkezdtek kijönni a fogaik, Nenedenttel mossuk.

Szeretik, meglátják a "fogkefét", már nyitják a szájukat.

2013. jan. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fél éves kora óta mossuk a lányom fogát, és kezdetben nagyon érdekelte a dolog (Nenedent + ujjra húzható fogkefe), de nagyon gyorsan megunta, és inkább rágcsálni szerette volna, nem engedte, hogy megmossam.

Úgyhogy én azt találtam ki, hogy a kezébe adtam egy rendes fogkefét (persze az ő méretét), és ő azzal "mossa", vagyis inkább azt rágcsálja, és két rágcsálás között megmosogatom a fogait az ujjra húzhatóval...így bejött a dolog. A művészet utána inkább a fogkefe elvétele...

2013. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát a fogmosás az túlzás, de elrágicsálja a fogkefét :).

Mi úgy szoktuk, hogy este fürdésnél mikor a kádban ül, én elkezdek fogat mosni, aztán odaadom neki a fogkeféjét, amire már előre teszek fogkrémet. Ő elkezdi rágni, és néha megengedi, hogy egyet kettőt én is csiszatoljak rajta, majd újra rágás, suvickolás, stb. Szóval úgy igaziból nem tudom, mennyire mosom meg neki, de igyekszem. 14 hós, 8 foga van kinn teljesen, és most négy rágófogát növeszti egyszerre, már mindegyikből többé kevésbé kilátszik a teteje. Ahhoz képest egész lelkesen "mossa", csak már be kéne vezetni lassan a reggeli fogmosást is.

2013. jan. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fürdetéskor mossuk.

Leszopogatja a fogkrémet, addig én is megmosom a sajátomat, utána az övét is megcsutakolom, nem nehéz, csak 8 foga van. Élvezi nagyon :D

2013. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!