Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Hozzátáplálás?

SOS! Hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
5 hós tápszeres lányomat próbálnám ismertetni az ételekkel, de semmit nem eszik meg, szó szerint. Már 3 hete küszködök vele, de semmit nem fogad el: alma, krumpli, sütőtök, sárgarépa. Próbáltam párolva, próbáltam az üveges bébiételt, de nem érdekli, mindenre fintorog, és kiköpi. Egyébként tápszerből nagyon jól eszik, már 3 hete 200 ml-ket. Teljesen kétségbeestem! Mikor fog mást is enni?
2013. jan. 16. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
nyugi, várj pár hetet és próbáld újra. nálunk is nehezen ment.
2013. jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kíváncsicska ***** válasza:
Meg ne add fel első próbálkozásra.Lehet mivel az íze új 4-5 napba is beletelik mire megszokja.Szóval több napig add neki csak ugyanazt.
2013. jan. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az alma levét sem szerette?


Egyébként tényleg nincs még elkésve semmivel, minden baba más. Én pl. azért aggódta, mert mi 2 hét alatt kiváltottunk minden étkezést a reggeli és esti tápszeren kívül :)

Nem tudsz mást tenni, mint a saját ritmusában haladni....

2013. jan. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindig vártam minden ízzel több napot is, de sajnos az ötödik napon is ugyanúgy kiköpte, mint az elsőn.
2013. jan. 16. 11:52
 5/7 A kérdező kommentje:
Az almát egyenesen utálja :(
2013. jan. 16. 11:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Tarts egy pár napos szünetet, lehet hogy utána könnyebb lesz. Én az őszibarackkal kezdtem, édes íze van és nagyon szerette.
2013. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Épp az előbb olvastam hasonló kérdést, bár ott az a probléma, hogy csak cumisüvegből hajlandó megenni a baba a gyümölcsöt, zöldséget. Lehet, hogy a lányodnál is beválna, hogy először így próbáld meg. Sok baba idegenkedik a kanál+idegen íz kombótól, de ha ugyanazt ihatóra hígítva kapja cumiból, szívesen elfogadja. Aztán ha megbarátkozott velük, néha megpróbálhatod kanállal adni ugyanazt, amit üvegből már megeszik. Ha nem megy, ne ess kétségbe. Idővel minden baba megszokja, hogy tápszeren és cumisüvegen kívül van más íz, és más étkezési forma is.:-) Erőszakoskodni nem érdemes vele, mert az étkezés nem verseny, ahol az anyai akaratnak kell győznie.
2013. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!