Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kell-e arra törekednem, hogy...

Kell-e arra törekednem, hogy minél hamarabb kiváltsam a szoptatásokat?

Figyelt kérdés

7 hónapos anyatejes, csak délután adom neki az általam elkészített ételeket azokból, amit már megismert.

(alma krumpli, meggy, sütőtök, babakeksz,stb...)

Tehát gluténnal már megismerkedett,

a husit most fogom elkezdeni pár napon belül.

Csak 6 hónapos kora óta kezdtem el a hozzátáplálást.


Jó ez így hogy egy ilyen étkezés van, és nem váltok ki többet?

Bőven van anyatejem!

A védőnő szerinte két hetente ki kellene váltanom egy étkezést.

Miért?

Amit be kell vezetnem, azt bevezetem, és minden ízlik neki.



2013. jan. 15. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
a babád ütemébe váltsd ki, szerintem nagyon jól csinálod hogy inkább szoptatsz, de egy étkezés már jó hogy van másból. majd szép lassan szerintem nem kell kéthetente.
2013. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell. Kisfiam 14 hónapos, az étkezése még kb. 80%-ban az anyatej. Nem rég mikor beteg volt, volt olyan nap, hogy mást nem is evett, mégsem fogyott semmit (hetente mérem). Nálunk lassan ment a hozzátáplálás, de egy éves korában még azt mondta a védőnő, hogy az sem baj, ha csak szopik, ha az elég neki, az ő tempójában tápláljak hozzá, ne erőltessek semmit. Ezt egy szoptatási tanácsadó is megerősítette. Mondjuk nekem minden félét megevett, csak nagyon kis mennyiségeket. Most kezd kicsit többet enni, ami azt jelenti, hogy pl. ebédre kb. 3/4 üveg főzelék (a kisebb üvegesből), vagy kb. ennek megfelelő mennyiségű étel, amit mi is eszünk, és átlagban naponta kétszer eszik, max. 3-szor (gyümölcs tízóraira, ebéd, esetleg babadesszert vagy valami más délután, ha kér). Közben egész nap szopizik ha eszébe jut (mostanában elég sokszor, mert éppen a szeparációs szorongás időszakában van).
2013. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

140- 160 ml között eszik főzelékeket, meg gyümölcsös dolgokat, nincs vele gondom, csak feleslegesnek tartom leszoktatni az anyatejről.

Örülök, hogy más is így gondolja.

2013. jan. 15. 18:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sietni a kiváltással, ahogy jónak látod és ahogy a babádnak is jó, úgy csináld!

1 éves koráig az anyatej a legjobb fő táplálék.

Babám 9 hós volt mire két étkezés ki volt váltva.

Most 1 éves, a tízórai és ebéd van kiváltva, uzsi után van tejci, és a reggeli vacsora is anyatej még.

2013. jan. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell tudnod, mit akarsz.

Azoknak, akik egy éves korban el akarják választani a babát, ott nyilván cél, hogy viszonylag ütemesen történjen az átállás. De ha te magad nem sietsz, van bőven tejed, és lelkes cicista a gyerek, akkor teljesen felesleges versenyt futni.


Ajánlom figyelmedbe az igény szerinti hozzátáplálást, nekem immáron a második gyerekemmel is szuperül bevált. Tény, hogy a védőnőt és a gyerekorvost sokkolta a dolog, mert még nem is hallottak róla (ez amúgy számomra megdöbbentő)...

2013. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi, lehet megpróbálom, legalább is érdekes :)

Fél füllel hallottam csak róla.

És ezt úgy csináltad, hogy szoptattál a kicsi igénye szerint, és mondjuk délutánonként kínálgattál neki ezt azt?

Mivel kezdenek ilyenkor?

2013. jan. 15. 22:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia:)!

Szerintem is jól csinálod, mondjuk "elfogult" vagyok, az én lányom 13- 14 hónaposan volt hajlandó enni "mennyiséget":).

Nekünk is a BLW jött be, szopik között kínáltam párolt zöldségekkel, gyümölcsökkel, mindig eyütt ültünk le a főétkezésekhez, amikor azt adtam neki kicsi puha falatokban, amit én/mi is ettünk, csak kivettem a részét fűszerezés előtt.

A védőnőd nyilván azt gondolja, hogy célod elválasztani a babádat, illetve lemaradt az aktuális ajánlásokról...:)

Ezeken az oldalakon olvashatsz a dologról, és receptes fórumot is linkelek, nameg ha beírod a gugliba, hogy BLW receptek, akkor sok blogot is olvashatsz:).

MOnduk én receptet nem sokat használtam, mivel magunknak sem főzök túl fűszeresen, tejesen, lisztesen, nem kellett külön kotyvasztani a lányomnak:).

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

...

2013. jan. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, ő tudja, hogy még szoptatni akarom, de hát azt mondja, ezt így szokták...

de én meg máshogy érzem...

2013. jan. 15. 23:22
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
az en babam tapszeres elso perctol alig volt 4napig tejem sajnos de ha a te helyzetedbe volnek biztosan ugy tennek ahogy most te.Szerintem igen is minden cseppert kar lenne.ha mar nem eleg neki ugyis jelezni fogja.toke;letes ahogy most van.ez az en velemenyem.
2013. jan. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!