Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesen még nem integet és...

1 évesen még nem integet és nem tapsol! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Minden mást rendesen csinál. 1-2 állathangot, 1-2 testrészt tud.

Csak többet kéne gyakorolni vele? Vagy mi lehet?



2013. jan. 16. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:

A fiam meg állathangot nem tud pedig sok kis és nagy állatot lát - kutyát cicát nézzük a csigákat stb. a nevüket se tudja de nem is kell hogy bárkinek bárminek megfeleljen.


gyakorolni nem kell de ha úgyis együtt vagytok attól is sokat tanul kb. 20 szót tudott a kisfiam egy évesen ezek a hoppá hejte mama baba apa anya adjál kösz ilyesmik voltak .


nem egyformák . a Te kisbabád / kisgyereked is okos .

2013. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
talán szimplán nincs hozzá kedve :)
2013. jan. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

még első v.


vagy : próbáld meg hogy kérd meg hogy integessenek neki is hátha akkor Ő is .


egyébként a taps nálunk is elöbb volt mint az integetés.

2013. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Komplett szókincse: vau-vau, cccc (cica), kö (köszönöm), te (tessék), lá (láb), ka (villanykapcsoló)


Szóval ne aggódjunk? Normális, hogy 1 évesen még csak itt tart?


A beszédfejlődését hogyan segíthetnénk? Rengeteget énekelünk, mondókázunk, beszélünk. Többet kéne azt csinálni, hogy rámutatunk valamire és mondjuk a nevét? Vagy hogyan?

2013. jan. 16. 13:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Én azt figyeltem meg - nem vagyok orvos csak anya- hogy az első gyerek nem beszélt hamar a másodikra meg mindenki ráfogja hogy Ő azért teszi mert hallja a tesótól .- aki nincs is itthon a nap nagy részében mert ovis.- szv. ettől tuti nem ....


jól halad mondja majd tovább az eddig elkezdett szavakat .

sztem elég amit most mond.

eröltetni nem szabad semmit de ha látod hogy érdeklődő akkor mondd és mutasd meg neki a dolgokat pl. ha láttok egy cicát akkor mond neki hogy a kutyus ugat vau vau ..

én így csináltam nem nyávogtam meg egyebek csak ésszel.


sokat mondtam hogy mit csinálok épp szinte kommentálom az életet . kimegyek fogat mosni sika mika gyere Te is stb.

főzéskor szeret a székre felállni és nézi forgatja a dolgokat amit lehet meg is kóstoltatok vele és mondjuk neki hogy az alma savanyú a cukor édes látod érzed ? szv. mindent . persze néha kell a csend is hallgathat komolyzenét azt nagyon szeretik főleg Mozart és Beethowen.

2013. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. Jó, hogy nem azt várod, hogy számoljon, meg mondja az abc-t. Állathangot tud, 1-2 testrészt. Ez már nem kevés egy egyévestől. Az én fiam 10 hónapos, pápázni tud, tapsot hiába mutatom, nem tapsol. Ennek ellenére nem aggódom, hogy mi lehet vele a gond, mert nagyon ügyes, okos baba. Majd mindennek eljön az ideje. Gondolj bele! Még csak egy éves!!!
2013. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké, első gyerek, nincs viszonyítási alapom... állítólag tudnia kéne...
2013. jan. 16. 15:00
 8/9 anonim ***** válasza:

első pár v. vagyok.


figyi ha nincs viszonyítási alapod akkor sincs semmi baj . a védőnő/ gyerekorvos tudja mit "kell" tudnia egy ekkora kisgyereknek és mondja ha kérdezed. státuszon be is ikszelik hogy beszél -e stb.


de ha normális a védőnő akkor mehettek méreckedni és lehet kérdezni Ő érted van fordulj hozzá bizalommal.

2013. jan. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, semmi baja a babádnak. Szépen beszél, úgyhogy egészen biztos lehetsz benne: tök normálisan fejlődik, egyszerűen csak nem érdekli a dolog. Én ugyanígy voltam ezzel, engem is már a frász kerülgetett, hogy nem tapsol, nem integet, és már 13 hónapos. Aztán egyik napról a másikra elkezdte, másfél évesen kezdett mondatokban beszélni. Most 3 éves és 3 hónapos, és nagyon okos kisfiú, nagy szókinccsel, jó logikával, széles ismeretekkel a környezetéről. Ezt csak azért írtam, hogy tudd: a tapsolás és integetés elkezdésének ideje semmit nem jelent a gyermek fejlődése szempontjából.
2013. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!