Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki milyen módszerrel altatja...

Ki milyen módszerrel altatja a babáját?

Figyelt kérdés
7,5 hónaposak vagyunk, de nem alszik el sosem egyedül, vagy cicin vagy ringatva. Erről szeretném leszoktatni, illetve hogy megtanuljon egyedül elaludni. Humánus módszerek érdekelnének, mert gondolkodtunk ugyan az aludj jól gyermekem fajtán, de nincs szívem hozzá.
2013. jan. 17. 11:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Rossz Neked, hogy így alszik el? Van valamilyen "különös" oka?

Ennyi idősen éppen benne lehettek, vagy hamarosan következhet a szeparációs félelem időszaka, szerintem ez az egyik leg"rosszabb" idő az egyedül való elalvás megtanítására:).

Amit szerintem kipróbálhatsz azért:

veyél magatokhoz egy plüsst, rongyit, mindig, amikor szopizik, így "beépülhet" az elalvási rituáléba, és lehet, hogy egy idő után már ennek az "átmeneti tárgynak" a segítségével is el fog tudni aludni. Vagy/és vezess be más kísérő rituálét, éneklést, simogatást, amit párhuzamosan teszel a szoptatással, ringatással, és lehet, hogy ezek átveszik majd a szopi/ringatás funkcióját.

2013. jan. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

7,5 hónapos az én fiam is. Vagy evés/ivás közben alszik el, vagy altatjuk. Ringatjuk, sétálunk vele. Általában 5 perc alatt elalszk így, max 10.

Kb egy hete kezdtem el a nappali alvásánál csak lerakni az ágyába a kendőjével hason, és láss csodát, elaludt. Nem rögtön, első nap sírt egy kicsit, vagyis inkább csak sírdogált, mert úgy voltam vele, hogy ha rákezd igazán fájdalmasan, vagy 2 percnél tovább "sírdogál" folyamatosan, akkor kiveszem. De nem kellett, elaludt. Másnap 2-3-mat nyekergett, harmadnap egyet. Utána betettem és rögtön elaludt. Ez este nem működik még, és ma nappal sem sikerült, de azért, mert nyűgös, köhög és folyik az orra. :(

Sok sikert!

2013. jan. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
A lányom 10 hós! 90%-ban napközben is úgy alszik el, h eszik 1 kis tápszert kb. 10ml.-t és abban alszik el, ill. este utolsó alvásnál is a vacsi tápszerbe alszik bele és úgy teszem le! El tud aludni a nélkül is, de minek nyűglődjön percekig, vagy tovább, ha így mindenkinek jobb! Majd 1,5-2évesen lesz gond szerintem ha nem alszik el magától... Azzal elég lesz akkor foglalkozni. Szerintem semmi gond nincs ezzel!
2013. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nincs ezzel az alvással gond, csak attól félünk, hogy később sem lehet majd megtanítani neki. Egyébként a szorongás talán már most is látható, nagyon bújós éjszaka is van, hogy képtelenség visszaaltatni csak összebújva tud visszaaludni, amúgy fogzik is. Tényleg nem a legjobb időpont most ez, csak tájékozódom és várom még akinek van hozzáfűznivalója. Köszönöm eddig is. :)
2013. jan. 17. 11:26
 5/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok:).

Ha Nektek ezzel nincsen problémátok, akkor minden oké:)!

Eljön az egyedül való elalvásnak is az ideje, amikor megérik rá a gyermek(van aki előbb, van aki később).

Sok kicsi már egy évesen a saját ágya felé veszi az irányt(mint az én lányom is például), van, aki "csak" 2- 3 évesen, és ez is teljesen normális. Az egyedül való elalváshoz idegrendszeri érettség kell, hiszen az elalvás összetett idegi, hormonális... folyamat, amihez kell az "érettség". Na, jó kis mondat lett:D.

2013. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

7 hetes babámhoz most jött ki a védőnő és mondta, hogy ne ringassam, ne vegyem fel, ne altassam, hanem tegyem le és hagyjam sírni, mert hozzászokik, hogy később is csak úgy tud elaludni.


Nekem is ezt mondta, amit itt írtak, hogy halkan énekeljek neki a kajcsi alatt, mondjak mesét, amikor leteszem az ágyába és hagyjam egyedül a szobájában, had aludjon el, ha sírva, akkor sírva, majd hozzászokik, hogy jön az ének, a mese és aludnia kell.


Egy 7 hetes baba majd "megtanulja" hogy "kell"???

Hát én nem értek vele egyet!!

2013. jan. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Jaj, Utolsó, rémes lehet a védőnőtök:(.
2013. jan. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

6-os és 7-es, mi nekünk is ezt mondta a védőnő és be is tartottuk. A babám beteszem a kiságyába és kb. 2 hónapos kora óta teljesen egyedül alszik el, sőt, nem is hajlandó úgy aludni, ha mellette vagyok. Pillanatok alatt elalszik, és mi külön szobában is alszunk, semmi baj nincs azzal, ha az ember nem szoktatja rá a babát a ringatásra. Lehet hogy lepontoztak, de szerintem ha előrelátó akar valaki lenni és nem akarja még több évesen is altatni picijét, akkor igenis meg kell tanulnia a piciknek már kiskorban az egyedül alvást. Ill. ami még jobb, ha eleve ezt szokja meg, nem is igényli hogy ringasd, ezt szerintem inkább sok anya igényli.

5 hós baba anyukája.

2013. jan. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hm. Előrelátó?

Én azt gondolom, hogy akkor vagyok előrelátó, ha megadom a babámnak azt, ami természetes és jogos igénye, hogy legyen "tartaléka" a stresszhelyzetek, miegyéb megoldására nem csak gyermek, hanem felnőtt korában is. Ha kialakítom vele, benne az ősbizalmat, ami annak is a háttere, hogy kamasz korában merjen hozzám fordulni...

Az életemből, az együtt töltött hosszú évekből icipici rész az, amit az altatásra szánok, és semmi okom azt gondolni, hogy bármi baj lesz abból, ha 2 évesen is kell neki a közelségem. Mert alapból, mint társas biológiai rendszertani kategóriának, az embergyereknek (túlnyomó részben) szüksége van az "segítségre" az elalváshoz, addig, amíg az idegrendszere erre éretté nem teszi.

2013. jan. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A lányom pici korától kezdve babakocsiban aludt nappal. Éjszaka a kiságyban, ha simogattuk a fejét. 8 hónaposan az Istennek sem akart a kiságyban aludni, csak a babakocsiban ringatva...

1 hónapja már nem kell ringatni, betesszük a kocsiba, kap teát/tápszert, megissza, cumi, és alvás. Nem kell már ringatni, a sötétben egyedül alszik el. Éjszakára behozza az apja a kiságyba.

Nem erőltettük, hogy az ágyában aludjon el, ha neki így jó, akkor legyen így. Megérett az egyedül alvásra minden sírás nélkül. Mostmár csak a kiságyban való elalvásra kell átszoktatni, de az is gyerekjáték lesz.

2013. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!