Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek anyatejes babája sokáig nem volt hajlandó elfogadni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Enyém lassan 9 hós, de még mindig csak nulla és 60 mili között hajlandó enni, napi egyszer, ráadásul egyetlen féle kaját. Újabbak kóstoltatása nagyon nehéz, ha új ízt kap, másnap már a megszokottat sem fogadja el.. Most már szopi előtt kapja, mert ha utána adom, még ennyit sem eszik. Mindenhol azt olvasom, hogy szüksége volna vasra plusszban, félek, hogy kialakul nála valami hiánybetegség. Bár olyat is hallottam, hogy 1 éves koráig kizárólag anyatejen is elélnek. Utóbbira nézve jól esne pár biztató szó.. Igény szerint szopik, 6 hósan kezdtük a hozzátápit.
2010. aug. 1. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Én már 4 hósan elkezdtem a hozzátáplálást gyümölcsökkel,főzelékekkel stb. Nálunk nem volt gond egyik gyerekkel sem.

Az anyatejjel kapcsolatban nemrégen olvastam,hogy 6 hónapos kor után a baba fejlődéséhez már nem elég,ha csak anyatejet kap. Talán kérdezd meg az orvost vagy a védőnőt,hogy mit tanácsol.

2010. aug. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Súlyra eddig gyarapodott, de attól még lehet gond.. Igen, most már majd felhívom a dokit is, csak nem nagyon bízom benne, a védőnőben sem, utóbbi hat hetes kora óta kétszer látta a babát, 3 és 6 hósan, gondolom, akkor kötelező nekik jönni.
2010. aug. 1. 22:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első életév végéig kóstoltatás van, nem hozzátáplálás. Kóstolni meg kóstol, szóval nincs gond.


Kizárólag anyatejen akár két éves korig is elélnek, ne aggódj amiatt, hogy alultáplált a babád. Elképzelni nem tudom, hogy terjedt el az a babona, hogy 6 hónapos kor után az anyatej már nem elég/nem tápláló stb. A WHO ajánlása szerint minimum 1 éves korig a táplálkozás legyen tejalapú (anyatej, ennek hiányában tápszer vagy tejpép). Az új ízekkel nem kiváltani kell az étkezést, csak megszerettetni őket kics mennyiségben.


Jó ötlet lenne tényleg szopi előtt kínálni, úgy jobban kapna rajta.

2010. aug. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Elképzelni nem tudom, hogy terjedt el az a babona, hogy 6 hónapos kor után az anyatej már nem elég/nem tápláló stb"


Csak annyi a 'babona' lényege, hogy a baba vasraktárai fél éves korára kiürülnek és emiatt nagyon ajánlatos ezt pótolni. Nem vagyok a korai (6 hónapos kor előtti) hozzátáplálás híve, de azért a másik végletbe se essünk át.


Kérdező: ne aggódj, van még időtök. Talán tényleg a vas pótlását kellene megoldani valahogyan és tovább próbálkozni. Biztosan a Te babád is fog enni mindenfélét idővel. Esetleg, ha van kedvence, akkor azt keverni más, új ízekkel. Kitartást kívánok.

diet anyuka

2010. aug. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A vasról: [link]
2010. aug. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi is 6hónaposan kezdtük el.Azt tudom mondani kitartás.Az én kislányom kb.1éves korában kezdett el eszegetni,neki megfelelő adagokat,de még itt is voltak napok mikor egy falatot nem evett,csak szopizott.Pedig minden nap elkészitettem a kajáját,amit dobhattam is ki.Sőt még más folyadékot is alig ivott.Vas raktár ide vagy oda a kolléganőm gyereke másfél éves koráig csak anyatejen élt,egézséges gyönyörű gyerek.
2010. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

15 hónapos koráig szopott. Szinte semmi mást nem volt hajlandó elfogadni. Írtam ide is kérdést többször is, hát a legtöbb válaszoló el sem tudta ezt képzelni, biztos én csinálok valamit rosszul. A kedvesebbek leírták szépen, hogy először pár kanál almalével kezdünk, ... stb. A bunkóbbja meg letolt, hogy éheztetem, miért.

Pedig aztán az ismeretségi körömben hallottam több ilyen babáról is.

Az én lányom csak a gyümölcsöt ette meg, abból is max egy pár kanállal, főzelék semmi.

A gyerekorvos meg a védőnő megnyugtatott, hogy nem lesz semmi baja, ő tudja mi a jó neki. Az anyatej a tuti, a többit csak kóstolgatni kell még ebben a korban. Ez a vashiány dolog meg már elavult. A La leche liga honlapján azt olvastam, hogy minél tovább szoptatod, annál jobban felszívódik a vas nála. Inkább azok a babák a vashiányosak, akiket túl korán elkezdenek hozzátáplálni.

2010. aug. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!Az én kislányíom is hasonló volt, mint a tiéd. Bár ő mindent szívesen megkóstolt, de 10 hónaqpos koráig max. pár kanálnyit volt hajlandó elfogadni mindenből. A súlya szépen nőtt, így nem aggódtam. Igen, a vas, meg minden, de azért jó lenne belegondolni, hogy az, aki már 4 hónaposan ad bébiételt, ugyan melyik gyümölcsben talál vasat... Csak érdeklődöm...

Egyébként az én kislányom is 1 éves kora óta eszik normálisnak mondható mennyiségeket, de még akkor se evett meg soha 1 bébiételnyi adagot... mégis hízott, méghozzá nem is keveset, igaz, közben még igény szerint kapott szopit is...

A babád nagyon is tudja, mi jó neki, nem fog éhen halni, sem pedig nem fog kialakulni nála semmi hiány, nyugi... sokkal több hozzátáplált babánál van hiánybetegség, mint ahány anyatejesnél, hisz eleinte eleve nem is tudja beépíteni rendesen a szilárd ételből a tápanyagokat, vitaminokat...

2010. aug. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszi mindenkinek, igazán megnyugtató olvasni a tapasztalataitokról.. Már arra is gondoltam, hogy még nem érett rá, amúgy is egy későn érő típus, a mozgásfejlődésben is, azon kívül a legtöbb gyümölcs, amit még esetleg megenne, szorulást okoz nála, még az őszibarack is (!!). Szóval nagyon köszi a megnyugtatást. A vasról szóló cikk is jó.
2010. aug. 2. 12:58
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, még egy kérdés. A darabos bevezetését mikor kezdtétek el ilyen lassú tempó mellett? És egyáltalán, a különböző ízek kóstoltatásánál lehet így tartani a fokozatosságot? Értem ez alatt, hogy gyakorlatilag 2 hónapja szinte csak szilvát tudok neki adni, és nem tudtuk bevezetni közben a többi dolgot. Ha majd elkezd enni, akkor hirtelen adhatok neki mindent, vagy onnan kell folytatni az óvatoskodást, ahol 6-7 hós szinten "elakadt" a folyamat?
2010. aug. 2. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!