Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már mindig így marad?

Ez már mindig így marad?

Figyelt kérdés
A problémám az hogy 1 hét múlva 3 hónapos lesz a babám, de még mindig nem jutottam el odáig, hogy napközben főzni tudjak....a takarítás is akor megy jobbára ha APA itthon van vagy elviszi sétálni a babát....egész újszülöttként meg talán majdnem 2 hónapos koráig nem volt igazán gond, de azóta semmi nem úgy megy ahogy kéne...nálunk van nagyon szélgörcs és pocifájás, ezért tegnap éjjel is óránként kelt, de nem bírom sokáig így áthozom hozzánk, legalább kicsit megnyugszik, de így sem tudunk aludni, mert folyamatosan nyögdécsel, nyekereg, forgolódik, a fejét jobbra-balra ráncigálja, fúrja bele magát a párnába....vagyis annyi az előny hogy nem kell kikelni az ágyból, de aludni nem alszunk...így persze hogyan várjam el hogy naóközben a helyén aludjon...időnkétn elalszik egyedül, de az max fél, 3/4 órás pihengestést jeletn, és ilyenkor megmoccanni sem szabad mert egyből ébred mindenre...3 hónap alatt nem jutottam el oda, hogy főzzek a páromnak, mert ha fent is van a baba kb fél órát van el jobb esetben, utána sírdogál, nyűgös, mindig be kell hozzá mászkálni...igen elismerem kicsit el lett rontva, az állandó pocakfájás miatt sokat volt kézben, de mikor normalzálódnak a dolgok? Annyira szégyellem magam, hogy néhanapján párom nem eszik főtt kaját, mert költeni nem akar rá, de nekem meg nincs lehetőségem nekiállni..egyszer sikerült lecsót csinálnom, azt si sírás közepette....mit csinálok ennyire nagyon rosszul?
2013. jan. 18. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én Kisfiam 6 hónapos elmúlt. A fél év alatt egyszer sikerült főznöm, karácsonykor, akkor a párom besegített. Én is örülök, ha mosni, vasalni, takarítani van időm.

Pici korában hasfájós volt, akkor azért igényelt állandó "felügyeletet", mert ordított szegényem egyfolytában. Aztán amikor a hasfájásnak vége lett, akkor pedig tejfehérje érzékeny lett, ami nagyon sokára derült ki, így annyira elhatalmasodott a dolog, hogy nem evett, nem aludt, csak ordított a hasfájástól. Ebből nagy nehezen kikeveredtünk, de addigra már annyira megszokta, hogy mindig figyel rá valaki, mindig foglalkozik vele valaki, hogy nagyon ritka az amikor elvan egyedül és elég kiszámíthatatlan is a viselkedése. Most a fogzás is nyugtalanítja, plusz a mozgásfejlődés, mert épp kúszni tanul.

Megértelek, én is kivagyok merülve teljesen, mert éjszaka nem jól alszik, kb 20-30 percenként fel kell hozzá kelni 2 óra hosszán keresztül, aztán jön másfél, 2 óra nyugi és újra kezdődik előröl. Nappal kétszer 30 perc a max alvás, de persze álmos és emiatt is iszonyat nyűgös. Emellett még nagyon rossz evő is.

Nem tudom, hogy vége lesz-e ennek valamikor. Én már csak a mászásban reménykedek, hogy ha eljut a-ból b-be, akkor talán jobban érzi majd magát és nem kell mindig ott ülni mellette. Egyébként nekem az sem vált be, hogy odaviszem ahol vagyok, lát, folyamatosan beszélek neki, de ez sem elég. Sírni meg nem igazán hagyom, mert nem is akarom, plusz a szomszédok már pattognak, ha épp nem tudok azonnal rohanni és elhallgattatni.

Szerintem semmit nem csinálsz rosszul, én is mindig ezen agyaltam, de a hasfájásról nem tehetsz, természetes, hogy akkor az ember ott van mellette, hogy érezze a közelséget, hisz szüksége van rá, és hát persze, hogy ezt szokja meg és később is ezt igényli.

Nekem az anyukám segít be, általában ő főz ránk hétvégente több félét, és abból hozunk.

Sajnálom, de nem tudok semmi okosat és nyugtatót mondani. De ez csak a mi esetünk, lehet, hogy nálatok hamarabb lesz javulás. Addig is kitartást!

2013. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3 hónapost még nem lehet elrontani. Neki szükségletei vannak, és az anyahiány is komoly problémája lehet. Ez nem hiszti. A hasfájósabb, érzékenyebb babákkal többet kell foglalkozni, ez sajnos így van. Ne akarj most mindenáron házimunkázni. A férjed is megértheti, hogy ez az időszak most nem arról szól hogy elé legyen téve a kaja. A gyermeked nagyon sok szeretetet igényel, és ezt nem tudod neki úgy megadni, ha ezerrel pörögsz és mindent igyekszel mellette megoldani.


A jó hír az, hogy nem lesz mindig így. A babák folyton változnak, amikor már azt hiszed hogy na ez már mindig így lesz (akár jó, akár rossz értelemben), na akkor tudnak meglepetést okozni és megint váltanak új rendszerre :) Rugalmasan kell hozzájuk állni, és abból kell kiindulni hogy te most érte vagy, és ha az egész napod abból áll hogy őt szórakoztasd, akkor abból áll. Ha van egy-egy nyugisabb napja akkor örülj hogy akar néhány órád, és legyen apának meglepi az hogy ilyenkor tudsz főzni. Semelyikőtök részéről ne legyen elvárás hogy minden nap főtt kaja legyen az asztalon.


Egyébként egy picit tudsz alakítani a helyzeten ha veszel egy hordozókendőt és hozzászoktatod a hordozáshoz, ezzel szerintem nyersz egy-két szabadabb órát, bár főzni nem kényelmes így, de legalább megnyugszik és tudsz netezni egy-két órát ahelyett hogy a nyűglődését néznéd. Nálunk is ez van. AZ elején nagyon ki voltam borulva, sokszor mondtam hogy nem igaz hogy semmivel nem haladok, egy mosást nem tudok berakni a baba mellett. Aztán elgondolkodtam rajta hogy tőle még nem várhatok toleranciát meg belátást meg türelmet, és elszégyelltem magam amiért rá "haragudtam" amikor nem tudtam ithton semmit csinálni. Azóta sokat szeretgetem, hordozom, simogatom, játszok vele, és láss csodát, több a nyugis napunk mint a nyúgös. Persze azért még mindig van, de határozottan jobb a helyzet :)

2013. jan. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én babám is hasfájós szinte egész nap letenni sem lehet. Mindent kipróbáltunk már és semmi sem segít. Főzni eleinte anyósom főzött, de most egyéb okok miatt már nem tud, így mikor a párom haza jön a munkából együtt főzünk, felváltva babázunk. Sajnos másképp nem megy.
2013. jan. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hordozókendő!!! ugyanilyen idős a babám. mindennap főzök
2013. jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hordozókendő +1, de én mondjuk nem merek benne főzni, max egy zsacskós rizst vagy hasonló jellegűt, de már az is valami ha az ember beteszi a kendőbe a babát és le tud ülni megnézni egy filmet nyugodtan, a baba alszik, anyuka meg pihen.
2013. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom:).

Nem rontottál el semmit és nem marad így:)!

És mindent nagyon jól csinálsz, megadod a babádnak, amire szüksége van, ami az igénye:).

Hogy tudod a párodnak is megadni, magadnak is úgy, hogy minden meglegyen? HOrdozz:)!

Felteszed a Kicsit akár csípőre vagy hátra(mert megértem, hogy elölbabával főzni mondjuk nem mindenki mer), és van két szabad kezed:). Így megvan neki is a közelség, megvan az étel, és amikor elalszik, akkor tudsz Te is pihenni:).

2013. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem rontottál el semmit. Az én babám is hasfájós volt, kb 4 hónapos korára múlt el. Viszont mikor már betöltötte a három hónapot, elkezdett érdeklődni a világ felé, és egy picit többet volt el egyedül, addig én se nagyon főztem. Segítségem nem volt, így sokszor ettünk amit találtunk. De ebből a párom soha nem csinált gondot. Én sokszor a hordozóba tettem, és vittem magammal oda ahol épp dolgom volt. Most már 10 hónapos elmúlt, már mászik, feláll.Folyton a nyomában kell lennem mert egész nap meg sem áll. Most sincs több időm, mint korábban volt, de megoldom valahogy. Nem főzök mindennap, és általában gyors ételeket próbálok meg elkészíteni. Minden baba más, de biztos vagyok benne, hogy nemsokára jobb lesz. Kitartás!Hasfájásra esetleg kipróbálhatnád az Infacolt. Nekünk javított valamit a helyzeten.
2013. jan. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem marad mindig így, nagyon hamar elmúlik ez az időszak. Éppen ezért most kell megadnod a babádnak, azt, amire szüksége van. Ha ilyen kis ölbe-baba típus, akkor igenis legyen ölben sokat, esetleg hordozókendőben stb. Nemsokára elkezd kúszni, mászni, felfedezni a világot, akkor már nem leszel neki olyan érdekes :)

Nem rontottad el azzal, hogy sokat volt kézben, ellenkezőleg. Ha a babád azt tanulja meg, hogy mindig ott vagy, amikor szüksége van rád, akkor merni fog eltávolodni tőled, amikor majd ennek eljön az ideje. De ha azt tanulja meg, hogy magára hagyod, amikor utánad sír, akkor később is foggal-körömmel fog beléd csimpaszkodni, nehogy megint egyedül hagyd.

A házimunka megvár, a gyerekek viszont gyorsan felnőnek.

2013. jan. 19. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!