Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék? Egyszerűen...

Mit tehetnék? Egyszerűen kikészülök!

Figyelt kérdés
6,5 hónapos a fiam!sajnos rengeteget sír és én ezt nem tudom elviselni!nincs egy perc nyugtom sem tőle néha még enni sem tudok!sokszor rákiabálok ami miatt persze azt érzem hogy nekem kár volt szülnöm mert milyen anya az aki kiabál a babájával!a nap 24 órájában vele vagyok csak néha 5 percre ugrok el a boltba!a párom nem igazán segít de ha kiborulok akkor persze engem kritizál!néha már arra gondolok hogy talán jobb lenne a picinek ha én nem is lennék vele!!!!mit csináljak?már egy idegroncs vagyok.
2013. jan. 18. 13:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Attól is sírhat, hogy érzi a feszültségedet. Ez egy ördögi kör.

Ahogyan kiveszem az írásodból, nagyon komoly párkapcsolati gondjaitok is vannak a pároddal. A gyermek pedig egy igen érzékeny antenna...

A felügyeletet meg lehet oldani akár egy- egy órára bébiszitterrel is. Kb 1000 ft/ óra. Ennyit időnként lehet és a te esetedben kellene is áldozni rá. Különben még inkább belekerülsz ebbe az ördögi körbe, a bab pedig egyre feszültebb lesz.

Ennyi idősen viheted már egy-két foglalkozásra is, addig is felnőttek között vagy.

A pároddal a gondokat nem ártana megoldani... igenis tehetsz érte! El kell mondani az igényeidet és némi tiszteletet elvárni a másik féltől... de amíg magadat értékeled le és esetleg kerülsz mártír szerepbe, addig ez nehezen fog menni.

2013. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nincs nagyszülő, nagynéni, vagy egy jó barátnőd, akire kicsit rá tudnád bízni a kisfiad?

Én is így voltam annak idején, totál kikészültem az állandó gyereksírástól, férjem meg mindig késő este ért haza, hulla volt, még arra is figyelnem kellett, hogy ő pihenni tudjon, de hidd el, vége lesz ennek az őrült időszaknak is.


Ha sétáltok kint a jó levegőn, akkor is sír?

Mondjuk most felénk baromi nagy hó van, képtelenség sétálni, de ha olyankor kicsi csend van, menj vele sétálni, hívj magaddal barátnőt, kicsit kizökkent talán.

Bár én akkor, amikor aktív volt ez a gond, zombi üzemmódban toltam a babakocsit, és azt néztem az út szélén, hogy melyik fűcsomóra kucorodva aludhatnék egy jót, amíg a kislányom is alszik végre.

:-)


Tudom ilyen az az iszonyatos fáradtság, kimerültség és kiábrándultság, ami most úrrá lett rajtad, de hidd el, hogy jobb lesz, ahogy nő a manó, egyre könnyebb minden.

Aztán lesz, amikor már mehettek a játszótérre, jól elfáradt, haza mentek, és aludhattok együtt ebéd után.


Apropó! Napközben nem tudsz kicsit ledőlni?

Te főzöl?

Akár rendelhetnél pár hétig kaját kiszállítóktól, annyival is több szabadidőd lenne.

Nem vagy rossz anya, és Te vagy neki a legjobb, majd meglátod, mikor "megtérül" a fáradtság, és egy évesen odabotorkál hozzád, és átölel, és érzed, hogy Te vagy számára a világ közepe.


Addig meg egy-két órára hetente legalább szervezz segítséget. Menjetek el egy filmre a moziba, hidd el úgy feltöltődsz, hogy csak!

Én spinning edzésre jártam, heti kétszer egy órára, és annyira jó volt, levezettem a feszültséget, és kikapcsolódtam teljesen.

Persze a fáradtságon az nem sokat segített, de felnőttek között voltam, senki nem rágta a cicimet (jobb edzéseken.. hihi), és senki nem sírt, hogy felvegyem...

2013. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
hát a párom időben hazaér de akkor is lemegy a műhelyébe dolgozni és csak este jön fel!sajnos a nagyszülők is dolgoznak nem igazán tudnak rá vigyázni!én is abban bízom hogy idővel jobb lesz!már akkor könnyebb egy kicsit amikor a maga módján megszeret!dörgöli a kis száját az arcunkhoz!sétálni is szoktunk de sajnos barátnőm nincs ebben a városban csak 10 km-re!
2013. jan. 18. 20:08
 14/16 anonim ***** válasza:
hovavalosi vagy? hatha akad akar itt is aki szivesen menne veletek setalni?
2013. jan. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Fertőszentmiklósi vagyok!
2013. jan. 19. 15:38
 16/16 anonim ***** válasza:
tegyel ki kerdest hogy anyukat keresel akivel szivesen mennel setalni, ill. a facebookon is van csoport, akik 2012-ben szultek neven lehet ott hamarabb talalsz valakit
2013. jan. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!