Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék második babát, de...

Szeretnék második babát, de lelkiismeret furdalásom van, hogy ezzel sok mindent meg kell vonnom (idő, energia, odafigyelés stb) az elsőtől. Nem romlik meg ettől a kapcsolatom az első gyerekemmel?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
uhhh ezt én is írhattam volna én is ugyanettől félek :(
2013. jan. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nektek nincs testvéretek? Szerintetek az a sok gyerek és felnőtt, akiknek egy vagy több testvére van, mind rossz családban nőtt fel, megromlott kapcsolatokban? Szerintem nem lehet jó egykének lenni, sokkal többet tud nyújtani egy tesó, mint ha megkap mindent a gyerek. Az pedig, hogy milyen lesz a kapcsolatod az első és a második (többedik) gyerekeddel, illetve neki milyen lesz a kapcsolata a tesójával csak, rajtad múlik. É:n biztos nem vonnám meg a lehetőséget a kisfiamtól, hogy együtt játszhasson, tanulhasson stb. a tesójával.
2013. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha szeretnetek kistesot es van is ra lehetoseg akkor hajra! :-) Eloszor biztos fura lenne neki, hogy anya mar nem csak az ove es kesobb a jatekokon is osztoznia kell, de szerintem megfelelo neveles melett nem lesz vele problema. A testverek mindig megoritik egymast, ellenkeznek, verekednek, de azert mindig tudjak, hogy ha baj van akkor szamithatnak egymasra, jatszhatnak egyutt, segithetik egymast... persze azert nem lesz mindig konnyu, de ha odafigyeltek a nagyobbra, hogy ne erezze magat elhanyagolva es ha megengeditek neki, hogy segithessen a kisteso korul pl. A furdetesnel, vagy tapszert kesziteni, meset olvasni a babanak, akkor biztos nagyon szeretni fogja a babat. Sok sikert! :)
2013. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkább szerintem a második gyerek szívja meg:ha lázas a kicsi, reggel a nagyobbat akkor is el kell vinned az oviba és vele együtt a kicsit is-ha nincs segítséged.pl. Én ilyen szituációkat soha nem tudtam elképzelin...
2013. jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban el kell vonnod időt, energiát és odafigyelést a nagytól, de ez nem válik a hátrányára, sőt.

Kisfiam 2 éves volt, amikor megszületett a kistesója. Előtte nem csak hogy egyetlen gyerek, hanem egyetlen unoka, sőt, dédunoka volt az egész családban, és hát mi tagadás, látszott rajta. Igyekeztünk nem túlzottan elkényeztetni és lesni minden kívánságát, de ez nem változtatott azon a tényen, hogy csodáltuk, ahogyan a nagyszülők, nagynénik is rajongtak érte, mintha ő lett volna a földkerekség legfantasztikusabb csodalénye. Ez valahol érthető, de azért nagyon jót tett neki, hogy megszületett a kishúga, és azóta más gyerekek is születtek a tágabb családban. Most már nem ő a legnagyobb szám, és ez egyáltalán nem baj.

Most lehet, hogy sokan nem fognak velem egyetérteni, de szerintem nem természetes, ha az egész család minden energiáját, odafigyelését egyetlen gyerek köti le. Ezzel nem azt szeretném mondani, hogy az egyke gyerekek feltétlenül rosszul neveltek lesznek, de szerintem az ő esetükben tudatosan kell odafigyelni olyan dolgokra, amik természetesek akkor, ha több gyerek is van a családban.

2013. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már alig várom, hogy ketten legyenek és megtaníthassam nekik mi a testvéri szeretet, odafigyelés. Eszembe sem jutott, hogy lelkiismeret furdalásom legyen emiatt.
2013. jan. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem nem romlott meg kapcsolatt mikor a nagyfiamnak lett egy testvére söt utána 2 naggyal sem lett rosszabb kapcsolat mikor huguk született.én mind a 3 gyerekett imádom ,és ök is egymást.
2013. jan. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!