Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom elfogadni, hogy a...

Nem tudom elfogadni, hogy a babám alig alszik napközben, mi lesz így?

Figyelt kérdés
Babám 6 hós,kb. 3 hónapos kora óta alig alszik napközben. Ma is délelőtt 20 percet aludt, azóta semmi, talán most elalszik cicin,de ebből is max. 30 perces alvás lesz. Csak cicin tud elaludni,nem tudom,hogy hogyan segíthetnék rajta,de egy felnőtt többet alszik nála. Az éjszakákkal nincs gond,max 1szer kel. Ez már mindig így lesz?
2013. jan. 18. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk szóról-szóra ez van, 7 hónapos a kisfiam.Elég aktív gyerek ma is ő is 20 percet aludt délelőtt,meg most alszik fél órája.Éjjel 3 körül felébred szopizni,és alszik tovább.
2013. jan. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

kinyílt neki a világ, most minden érdekesebb az alvásnál:)

ha ki tudja magát fárasztani, akkor biztos alszik majd többet is.

én lerakom a földre (szőnyeg+pléd van alatta), és hagyom kúszni-mászni,kifáradni. ma most alszik 2*-ra, pedig éjszaka 10-12 órákat alszik :) ma de 2 órát aludt, most 1,5 órája alszik.

vagy a friss levegő is jót tesz. menj el vele sétálni, a kocsiban is hamar bealszanak a kicsik.

egy 7 hós kisfiú anyukája

2013. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Így volt az én fiam is, de úgy tűnt elég neki ennyi alvás. Este már 7-kor megfürdettem és legkésőbb fél kilenckor aludt is reggel 7-ig.
2013. jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sajnos jól éreztem 17.00-17.30ig aludt,nehogy sokat aludjon!:-D Sokat van lent a földön de még csak forog. De ugye nem azért nem alszanak ilyen keveset ezek a babák mert valami bajuk van?
2013. jan. 18. 19:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ezt csinálta, át is álltunk vele hamar (8-9 hónapos) korában a napi 1x-i (ebéd utáni) alvásra. Kis izgő-mozgó, kíváncsi baba volt :)

Aztán arról az 1 alvásról is leszokott kb. 2,5 éves korában, pedig mennyit küzdöttem vele! Az oviban is nagyon kevésszer aludt. Szerintem te is valami hasonlóra számíthatsz :))

2013. jan. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én Kisfiam 6 hónapos. Napközben kétszer 30 percet alszik, de pontosan kiszámolja. Persze elaltatni is egy órás küzdelem. Nekünk nem válik be a lefárasztás, egész nap a játszószőnyegen van a földön, pörög, forog, próbál kúszni, nincs egy nyugodt perce. Este fél 8-kor fürdik, 8-9körül alszik és reggel 7-ig kb 10-15-ször kel és egyszer sem azért, mert éhes. Eléggé kivagyok már lelkileg, idegileg a fáradtságtól, mert alig alszunk éjjel is a gyakori ébredés miatt. És ez egyébként nem új dolog, születése óta rossz alvó sajnos.
2013. jan. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pont mint az utolsó, csak nekem egyszer alszik napközben 20 percet. Ő is éjszaka 10-15ször kel. Ja, az én bébim már 11 hós és egyedül nevelem. Én is kivagyok, idegileg és testileg is! Remélem nem tart már sokáig. :(
2013. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is pont ezzel az alvás dologgal küzdök. Kislányom 7 hónapos lesz, de már hetek óta csak fél órát alszik délutánonként, ha nem megyünk sétálni. Ha megyünk, akkor a babakocsiban azért többet is szokott. Este 8-9 között alszik el és reggel 5-6-7ig alszik, ez változó, ekkor eszik tápszert, majd visszaalszik 9-10ig. Szóval éjjel azért jó alvó, de nappal nem akar aludni, ma is du. 4-kor aludt el, fél óra után felébredt. Mostanság éjjelente is felsír néha, de kis simi, vagy innivaló és visszaalszik. Én is elgondolkodom elég-e neki napi fél óra alvás, miért nem alszik többet?
2013. jan. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Látom,nem csak mi küzdünk alvás gondokkal!Sajnálom azokat az anyukákat is akiknek többször kel a babájuk! Egyébként az én lányom sokszor nyűgös,látszik rajta,hogy álmos,cicin el is szundít,ilyenkor gondolom,h na most tutira sokáig alszik,kidőlt.De neeem,5perc múlva,miután leraktam,már hallom,h nyöszörög és sasol az ajtó felé,áhhh!:-D Azért így baromi nehéz házimunkát csinálni, vagy agyilag kikapcsolni egy kicsit.
2013. jan. 19. 02:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!