Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos a kislányom, de...

16 hónapos a kislányom, de nem nagyon hajlandó rágni. Van másnak is ilyen gondja?

Figyelt kérdés
Reggelire és vacsira ugyanazt kap, mint mi, általában hideget eszünk. Szereti a kenyeret és a felvágottat is, de hiába kockázom fel neki, ha nem egyenként adom a kezébe, hogy tegye a szájába, akkor egybe benyomná az egészet. Nem rág, csak forgatja a szájában az ételt, aztán lenyeli. Ha valami keményebb, akkor látszik, ahogy kigúvad a szeme, mert gondolom fáj neki, amikor egyben lemegy. Ezért nem merek banánt sem adni a kezébe, mert egybe betolná az egészet. Nagyon féltem, mert többször köhög, fulladozik az ételtől.
2013. jan. 19. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne az orvos véleményét kikérni. Akár gyerekorvos akár neurológus, de jobb védőnők is tudnak segíteni. Érdemes lenne neki megmutatni, hogy mit kell az étellel csinálni. Játszatok harapósat. Kérd meg hogy harapjon az ételekből. Lehet csokigolyót vagy csipszet (almaszirmot is) adni neki, hogy csattogtassa a fogát és akkor a ropogós ételek minden rágásnál roppannak. Naponta 2-3 alkalommal néhány percig "beszéljetek" arról, hogyan kell kinyitni a száját, fogakat csattogtatni, nyelvét kiölteni behúzni, felső fogsorát megérinteni, alsó fogsort megérinteni a nyelvével stb.
2013. jan. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
elso nagyon jokat irt, probalj kolesgolyot adni neki, az egy ido utan szetolvad a szájban ha nem rágná meg. Aztán van a kukoricás kukac, az is jo de abbol mar harapnia is kell. A banán nagyon jo, te fogd, o meg harapjon, ha nem akar harapj eloszor te aztan probaljon meg o. Ha mi eszunk akkor en rendessen mutattam hogyan kell ragni, ugy ettem mint egy kerodzo allat, minel jobban kihangsulyozva a ragas menetet. Esetleg nem jonnek az orlok neki? Mert akkor elhiszem hogy nincs kedve ragni, es ez akar 2 honapig is eltarthat
2013. jan. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam már kölesgolyót adni neki, azt nagyon szereti, de mivel elolvad a szájában, meg sem próbálja rágni. Én is nyitott szájjal eszek előtte, mutatom, hogyan kell rágni, de csak mosolyog rajta. Majdnem mindennap próbálkozom a banánnal, de pont csak olyan piciket harap, ha én tartom, amit szétnyomhat a szájában. Amikor a kezébe adtam, akkor jó 5 cm-t le akart nyomni egyben. Tudom, hogy ezek a legszebb időszakai, de annyira várom már, hogy 1-2 évvel idősebb legyen és meg tudjam vele értetni, hogy hogyan kell enni...illetve azt remélem, hogy akkor már saját magától fog enni :-)
2013. jan. 21. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!