Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos kislányom utálja...

Nittababy kérdése:

18 hónapos kislányom utálja ha mosom a fogát és egyedül sem hajlandó mit csináljak? és enni sem hajlandó tanulni egyedül mit csináljak?

Figyelt kérdés

#kisgyerek #baba #fogmosás #enni tanulás
2012. szept. 7. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos enne ha éhes lenne....
2012. szept. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
lehet fogzik ezért nem engedi hogy a szájába matass
2012. szept. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
most pontoz le nyugodtan kedves első válaszoló azért nem fogom éheztetni a gyerekemet hogy megtanuljon egyedül enni!!!kedves második lehet hogy fáj neki de egyáltalán nem engedi hogy a szájába nyúljak a fogkefével!!de várok egy picit mert már az összes foga ki van bújva hátha nem fog később fájni neki köszi a választ!!!
2012. szept. 7. 12:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Mikor kezdted a fogmosást? Mindig volt vele gond, vagy korábban nem, vagy még eddig nem mostad?

Én korán kezdtem mosni, így megszokta, hogy rutin, kell. Voltak időszakok, mikor fogzott, és nem akarta, akkor úgy igazán nem lett megmosva, de rábeszéltem, hogy egy picit mégis. Mikor csak úgy nem akarta, akkor a következőket csináltuk: mi is fogat mostunk, mondtuk neki, hogy milyen jó, tiszta lett a fogunk, mi milyen ügyesek vagyunk, te is tudsz ilyen ügyes lenni? Vagy ő akarta megmosni az én fogam, akkor megegyeztünk, hogy ő az enyémet, de akkor én is az övét. Játékosan kell felfogni és mondani neki.

A másik, 13-14 hónaposan elcsente apa eletromos fogkeféjét és bekapcsolta, imádta. Úgyhogy kapott egyet, azóta azzal mossuk.

2012. szept. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 kanállal próbáltad etetni? Ennyi idősen már javába kéne legalább próbálkoznia egyedül enni, már 1 évesen is elvárás.

A fogmosást meg erőltesd rá mert muszáj, olyan nincs hogy nem hagyja.

2012. szept. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az nem éheztetés ha adsz elé enni...
2012. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
már az elejétől kezdve mosom a fogát egyáltalán nem szerette!!most is mosom neki de nagy sírás van közben!!próbáltam két kanállal csinálni úgy sem ment!!tálán az közre játszhat hogy Dévény tornás és mindennel le van maradva 18 hónapos és még nem tud járni talán lehet hogy azért van le maradva ezzel is!!mit gondoltok??
2012. szept. 7. 20:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor valóban lehet. A Dévényes tornászotokkal beszéljétek meg.
2012. szept. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!