Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon furcsa álmaim vannak,...

Nagyon furcsa álmaim vannak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
lassan egy éve élek át elég furcsa dolgokat alvás közben. hosszú lesz: na először is, mindig is problémám volt az elalvással. egyszerűen annyira pörgött az agyam, hogy nem tudtam elaludni, ezért tenni akartam valamit. megpróbáltam azt, hogy kiűrítek minden gondolatot a fejemből, nem gondolok semmire. először kb pár másodpercig tudtam nem gondolni valamire, de ahogy gyakoroltam egyre tovább ment, ez addig vezetett mígnem éreztem a hatását és éreztem hogy egyre álmosabb leszek. valamelyik este nemrég ugyanezt csináltam, és szinte másodpercek alatt elkábultam, álmos lettem. ilyen gyorsan még sosem sikerült álomba merülnöm. És most jön az érdekes rész. mindezt eddig azért írtam le,mert lehetséges, hogy ennek köze van ahhoz amit most fogok leírni, tehát: álmodok, és egyszer csak nagyon valósághű lesz az álom, majd álmodás közben úgy érzem magam, mintha hirtelen elájáulnék.(ezt gyakran közvetlenül megelőzi egy egy félelmetes kép, pl tegnap este azt álmodtam, hogy ülök a suliban, ránézek az oszt társamra, mosolyog rám, majd hirtelen elkomorul az arca, és akkor "ájulok" el álmomban) a következő kép az, hogy Ébren vagyok, nyitva a szemem, de valahogy még mindig az álomban vagyok, de látom a valóságot, a szobám falát, és az benne a legdurvább, hogy nem bírok megmozdulni. tehát tudatomban van hogy ébren vagyok, látom is a valóságot, de nem bírok megmozdulni és megszólalni. ilyenkor nagyon megilyedek, és elkezdek rángatózni, ezt kb 5 másodpercig csinálom, mire fel sikerül kelnem. miután felkeltem, érzem hogy szinte 2 másodperc alatt vissza tudnék esni abba az állapotba, hogy "lebénulok" és elkezdek rángatózni, ezért minnél jobban megpróbálok felébredni, majd úgy visszaaludni. volt olyan álmom is nemrég, hogy álmodtam, és oyan hangot vett az álom, hogy éreztem, hogy ennek "ájulás" lesz a vége, ezért álmomban szóltam az öcsémnek, hogy vigyázzon rám, majd kimentem a tükör elé( még mindig álmodom) belenézek, látom az arcomat, de nem az én szemeimmel, hanem vérvörös szemekkel. ezt is az "elájulás", majd a rángatózás követte. már nagyon kezd idegesíteni, és egyre intezívebbek ezek a dolgok. elmeséltem osztálytársamnak, aki szinte el se hitte ezt az egészet. igen, más ember számára tényleg betegnek tűnhet a dolog, de hát ez van most velem, épp ezért írok, hátha tud valaki segíteni. egyébként ez a gondolatkiűrítős elalvásos dolog úgy zajlik le, hogy szinte egyből kikapcsolom az agyam, majd néhány másodperc múlva egy enyhe fejfájást ( zsibbadást ) érzek, én csak ezzel tudom összekapcsolni a dolgot. nem vagyok drogfüggő, a családban nem fordul elő mentális zavar. ez lenne a problémám, kérem a vicceskedő kommenteket mellőzni, mert ez nem vicc számomra, valós dolgokat írtam le, köszönöm
2012. márc. 1. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

menj el orvoshoz, és meséld el. Van ilyen és nem álom.

Talán petit mal, absence. Valahol láttam erről valamit egyszer, csak elfelejtettem. Lényeg, hogy meséld el dokinak. Hogy nem tudsz felkelni, pedig felébredsz. Egyszer én is éreztem ilyet, nagyon ijesztő.

2012. márc. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
és milyen dokihoz mehetnék ezzel?:S további válaszokat várok
2012. márc. 1. 20:38
 3/14 anonim ***** válasza:
2012. márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Szeibert László válasza:
Szia,bár én nem vagyok orvos de itt igen sújjos alvási problémák lehetnek,lehet ez a túlzott stressz okozhatja a problémáidat,vagy pedig a pubertás kor!Nem tudom mennyi idős vagy így nem biztos a kor!Én azt tanácsolom hogy látogass meg egy pschiiátert és ő majd többet mond mert ez a dolog bizony befolyásolhatja az elkövetkező életedet is!Nem játék ez majd ők mondanak pontos diagnózist,és esetleg írnak fel gyógyszert.Remélem tudtam ezzel segíteni ha meg nem akkor sajnálom de többet én sem tudok :(
2012. márc. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, de nemrég jelentkeztek ezek az álmok, múlt nyáron voltak az elsők talán. szüleimnek hiába beszélek róla, nem vesznek komolyan, gyógyszereket meg igazából nem nagyon szeretek használni. reméltem hogy egyszer elmúlik, ezért is nem mentem(még 1 darabig nem is tervezem) orvoshoz
2012. márc. 1. 20:48
 6/14 A kérdező kommentje:
és csak az iskolában ér stressz, megfelelni a szülőknek, tanároknak
2012. márc. 1. 20:49
 7/14 anonim ***** válasza:
epilepszia
2012. márc. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezek nem szokásos rossz álmok, inkább szervi eredetű probléma lehet. Mindenképp meséld el egy orvosnak!
2012. márc. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nem biztos hoyg ír gyógyszert, de pár vizsgálattal esetleg kizárja, hogy valami súlyos betegség rejtve maradjon. Nme muszáj otthon mondani, csak a biztonság kedvéért menj el! Mi nem vagyunk orvosok. Max. azt mondja, hoyg hülye vagy, de ha meg tényleg valami bajt jelez, akkro meg milyen jó ha időben észreveszik. Menj el, ingyen van!
2012. márc. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Alvásparalízis? Olvass utána, a felébredéses és megmozdulni nem tudós részre ráillik, álmokhoz nem tudom, hogyan van köze. Egyszer volt ilyenem, félelmetes tényleg.
2012. márc. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!