Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítitek el a céklát?...

Hogyan készítitek el a céklát? Többi lent!

Figyelt kérdés
6hós babámnak most adnék először. Mennyit adjak neki?Egy héten többször is lehet?Mivel párosítsam?Hasfogó vagy lazító?Le lehet fagyasztani?Köszönöm!
2013. jan. 20. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
annyi vízbe kell megfőzni amennyi ellepi, érdemes krumplival együtt adni a kicsinek, először ne adj neki sokat csak fokozatosan
2013. jan. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ha marad belőle akkor fagyaszthatom?
2013. jan. 20. 15:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Én soha nem főztem, hanem mindig megmostam, megszurkáltam, egyenként fóliába csomagoltam, és irány a sütőbe kb. 1 órára. Utána csak lehúzod a héját, és már darabolhatod, turmixolhatod. És hogy miért? Mert így minden értékes vitamin, tápanyag benne marad, mert csak átpárolódik, míg főzve minden vitamin kimegy belőle.

Almával, risszel, krumplival nyugodtan lehet keverni, a felkockázott, majd pürésített céklát le is fagyaszthatod. Kisfiamnál se lazító, se hasfogó hatást nem vettem észre.


Egyébként később, ha bevezetted a tejtermékeket, akkor joghurtos vagy tejfölös habarással elkészítve főzeléket vagy levest is lehet belőle csinálni. Vízzel felönteni - mennyiség attól függ, hogy főzelék vagy leves lesz belőle -, ízesíteni sóval, pici cukorral, pici vegetát is lehet beletenni, vagy eleve erőlevessel is fel lehet engedni, így nem kell bele plusz só, majd jön a behabarás. Ha leves lesz, akkor pirított kenyérkockával, esetleg pirított tökmaggal, ha főzelék, akkor meg roston husival, és főtt krumplival vagy rizzsel tálalva isteni kaja az egész családnak.

2013. jan. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Párod ezt is, mint mindent, így maradnak bent az értékes tápanyagok!


Keverd krumplival, almával, később hússal.


Először csak egy-két kanállal adj a Babinak, másnap adhatsz már többet.

2013. jan. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 20. 17:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! én is sütőben sütöttem fóliába csomagolva, lehúztam a héját majd ment a turmixba. Volt hogy többet készítettem, akkor kis aventes poharakban ment a fagyasztóba. Általában krumplival kevertem. A kisfiam imádta a csirkemáj, krumpli, cékla kombót, hetente egyszer tuti ez volt a kaja, mert nagyon ízlett neki.
2013. jan. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszike!
2013. jan. 21. 05:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!