Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan keszititek el a céklat...

Orchidea001 kérdése:

Hogyan keszititek el a céklat a babatoknak? Állítólag nagyOn egészséges.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:

..és a lányom szereti is! :)


én felkockázom mint a krumplit, aztán főzöm olyan 30-40percet. nem lesz puha a főzéstől de átfő. viszont írták már azt is hogy főzik 1,5 órán át. én ezt feleslegesnek tartom.

aztán turmixolom a krumplival. ha úgy van teszek bele répát vagy egy kis husit.

2011. ápr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is most készítettem először. Itt olvastam az egyik anyuka válaszát: a céklát megsikáltam, hústűvel átszurkáltam, becsomagoltam alufóliába és megsütöttem.

Amikor kész, akkor hámoztam, botmixereztem.

Kicsit hosszasan kell sütni, de nagyon finom édes maradt.

2011. ápr. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

minden zöldségre igaz, hogy finomabb, ízletesebb, ha sütőben sütöd.

de én is gyakrabban főzöm vízben. a céklát kockázva kb.1órát főzöm.

2011. ápr. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Javaslom mindenkinek a KUKTA használatát. Rendkívül egyszerű használni és drasztikusan csökkenti a főzési időt. Mivel 100 fok alatt párol (a magas nyomásnál 100fok alatt forr a víz) így több vitamin is megmarad. Nincs szag, pára stb. Egyszerre több mindent is beletehetsz (krumpli, répa hús stb.) és minimális víz hozzáadással főzhetsz. Nem a vízben főzöl, hanem annak a gőzében, tehát 1/2 deci víz is elég. Rizshez főzéshez is ideális.
2011. ápr. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megfőzöm héjastul... elég sokáig kell főzni, kb. 1 órát... utána meghámozom, darabokra vágom és turmixolom... rizzsel, husival imádja a kislányom...
2011. ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!