Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Tapasztalt anyukák...

S. O. S. Tapasztalt anyukák tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve.1 hetes kislányom nappal szépen eszik-alszik. 3 óránként ébred,szopizik és alszik tovább.Ám éjjel 11 től-reggel 6ig fent van.Egész éjjel sír.Alig lehet megnyugtatni.Semmi se jó neki.Ha megetetem,és lerakom aludni ordít.Vajon mi lehet a baja???Valaki segítsen!!!

Első babánk...


2013. jan. 20. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet a hasa fáj, próbáld meg maszírozni neki, ha nem segít infacol, espumisan csepp való hasfájásra
2013. jan. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extra nem kell megijedni...felcserélte a nappalt az éjszakával.Kicsit többet kéne fent lennie nappal.
2013. jan. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
elöző vagyok....ha fáj a pocikája azt ugy veszed észre hogy húzogatja fel a kis lábait.
2013. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Dettó ez volt első fiamnál, férjemmel már totál kivoltunk.Hasfájós volt és felcserélte az éjszakát a nappallal.Elkezdtem keltegetni nappal, nem hagytam, hogy 2 szoptatás között több legyen mint 2,5-3 óra.E mellett odafigyeltem az étkezésre,rájöttünk, hogy a paradicsomot semennyire sem bírja a pocakja.

A keltegetés miatt valamennyivel jobb lett idővel,a hasfájás még megmaradt elég sokáig...Én gyakran úgy szoptattam, hogy jól kitámasztottam a karom, pokrócot tettem a pici köré,így nem volt gond, ha bealudtam.Sokszor volt, hogy nem is tettem vissza az ágyba, hanem a fotelben maradtam és a mellkasomra tettem,így aludtunk(biztonságos volt, és kényelmes,mert hátra lehetett dönteni a háttámlát)

Éjjel lehetőleg ne oltsatok villanyt,ne dumáljatok hozzá,én a pelusát is csak akkor cseréltem idővel ha kakis volt.Az éjszakai dolgokat minél gyorsabban csináld,még feltétlen büfiztetni sem kell.Aztán majd elkezdni érzékelni, hogy van különbség.

Ja és nap közben se legyen tök csönd mikor alszik.Mehet TV,rádió,zene, hogy szokja a zajt,meg hogy nappal van.

Kitartást,nem mondom hogy 1-2-re megoldódok,még lehet sok hosszú fárasztó nap vagy hét áll előttetek,de túl lesztek rajta!Ezt csak tapasztalatból írom.

2013. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igy van,felcserélte a nappalt éjszakával,semmi baj,ha a hasa fáj akkor az nappal fáj. :(

Esetleg este nem szoktál inni enni olyat ami a tejcsire hatna?

2013. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen,valószinű hogy a hasa is fáj,kap is rá espumisan cseppet,de nem hat.Meg nem értem,hogy akkor nappal miért

nem fáj neki,vagy miért nem sír.

Éjszaka nem szoktam zargatni ha megébred,megszoptatom csak,és hagyom tovább pihenni,de nem is alszik vissza,hanem szenved, húzogatja a lábát,feszíti a hasát.

2013. jan. 20. 15:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk dettó ugyanez van,annyi különbséggel h nappal se alszik a kiscsaj. ez megy lassan 3 hete. úgy alszik,ha simogatom,ha abbahagyom,felébred..én is kivagyok,nem tudom mit csináljak vele. a hasa pedig éjjel ritkán fáj,úgyhogy fogalmam sincs h miért nem alszik. volt olyan h este 8tól másnap délután 3ig folyamatosan fent volt,hol ordított,hol csak elvolt,de semmit se aludt.. én meg már képes lettem volna állva is elaludni..akkor 3kor elaludt,fél5kor kelt is szépen fel...
2013. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!