Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális 7 hónapos babánál az...

Normális 7 hónapos babánál az állandó hascsikarás, hasfájás és pukizás?

Figyelt kérdés

1,5 hónapja hozzátáplálunk! Igazából picinek is hasfájós volt, de az 3,5 hónaposan elmúlt. Most viszont megint nem alszik éjszaka, fájdalmasan felsír és szabályosan hallom ahogy kurtyog, morog a hasa, aztán pukizik. Van hogy ez megy 10 percenként! Már 4-5 napja alig fogad el szilárd kaját, csak anyatejet eszik, bármit teszek nem kell neki és mégis fáj a hasa! Mitől lehet ez? Van valami ötletetek? Erősen fogzik is, 2 hónap alatt 5 foga kibújt! Lehet hogy attól van?

Nagyon el vagyok keseredve... Kérjek kivizsgálást az orvosnál?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. aug. 30. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk semmi ilyesfajta probléma nem volt még. = hetes kora óta nem fájt a lányom hasa, most 8 hós. Ha csak a szopi kell neki, szerintem szüneteltesd egy pár napig a szilárd kaját, aztán prógálgasd újra kis adagokban. Biztos, a fogzás is közre játszik benne.
2009. aug. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
az én lányomat is nagyon megviselte a fogzás de egy telefont megér v. a védőnő v a gyereko. hívd fel biztos ami biztos nekem mindig azt mondta inkább feleslegesen menjek vagy hívjam. Infacolt használtok?
2009. aug. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is hasonló probléma volt. 6 és fél hónapos a kislányom, végső elkeseredésemben írtam ide egy hasonló kérdést, mert neki is fájt a hasa, fájdalmas pukizás, még szoptatás közben is gyakran sírt, hídba feszítette magát éjjel kelt mert pukizot... stb.

Egy kismama ajánlotta, hogy próbáljam meg száműzni az étrendemből a tejet. Képzeld nálunk bevált, 10 napja nem iszom, és 10 napja nem csinálta. Hátha nálatok is ez a probléma, próbáld meg.

2009. aug. 31. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Infacolt már 3,5 hónapos kora óta nem használunk, azt hittem már nem lesz rá szükség... :(

Ok, megpróbálom kihagyni az étrendemből a tejet pár napra, hátha! Az apja egyébként laktóz érzékeny, összefüggésben lehet ezzel?

2009. aug. 31. 09:16
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, hogy összefüggésben lehet-e a laktóz érzékenységgel, nem akarok hülyeséget írni.

Az biztos, hogy nálunk a tej volt a ludas, pedig nem ittam sokat, kb. 4 dl-t egy nap (két koffeinmentes kávét). Mióta reggel iszom csak kb. 1 dl tejjel, azóta nincs ez a problémánk, pedig már azt hittem, hogy soha nem oldódik meg a hasfájása a babámnak. Mindenképpen próbáld kihagyni, szerintem nálatok is ez a gond. Majd számolj be az eredményről.

2009. aug. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Rendben, mindenképpen kipróbálom és megírom a fejleményeket! Sajnos ma én is tejeskávéval indítottam, úgyhogy csak holnaptól indul a tejmentesség! :)

Nagyon köszönöm a segítséget Mindenkinek!

2009. aug. 31. 13:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia! Na...?
2009. szept. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Még sajnos nem tudok semmi újról beszámolni, mert ugye tegnap adtad a tippet és én akkor reggel még megittam a 2 dl tejemet a kávéval. Jó vacak éjszakán is volt, óránként felébredt a kisfiam és úgy sírt és most is folyton pukizott, meg szabályszerűen hallottam ahogy mortyog a hasa, mozognak a belei... :(( Hozzáteszem elmentünk ma a gyerekorvoshoz, szerinte nincs semmi baj (nem is nagyon foglalkozott vele).

Majd holnap írok hogy ma milyen éjszakánk volt! :)

Azt már meg szerettem volna kérdezni, hogy ilyent is elhagytál, mint pl a főzelék (a rántás miatt), vagy ha forralva van a tej, akkor nincs gond!?

2009. szept. 1. 22:22
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi bolti tejet iszunk, azt hagytam el, de tejterméket eszem. Kevesebbet mint azelőtt, de néha egy egy joghurt, sajt, tejföl azért jöhet. A főziben a rántás biztos belefér, nekem valójában a tej (mint ital) elhagyása seígtett.

2009. szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sajnos így sem lett jobb a helyzet! Már teljesen tanácstalan vagyok!
2009. szept. 4. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!