Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok 9-10 hós babátok...

Leírnátok 9-10 hós babátok napi menüjét ebédre? Miket főztök nekik? Mennyire darabosan kínáljátok?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit mi eszünk, abból veszek ki neki egy kis adagot a fűszerezés előtt. Pl. ha borsófőzeléket eszünk, veszek ki egy kis borsót, főzök mellé krumplit, botmixerrel összetöröm, de nem teljesen pépesre. Van, hogy csak villával töröm össze, most már kezdi így is elfogadni. Feltétnek csirkemellet, tojássárgát teszek bele. Ma babatésztát főztem neki, ráöntöttem egy paradicsomos bébikonzervet és két kocka csirkemellet. A kezével csipegette a tányérból a tésztafalatokat + én kanalaztam. Nagyon ízlett neki! (A darált csirkemellet megfőztem, turmixoltam, majd jégkockatartóban lefagyasztottam)

Ha még éhes a főzelék után, sajt kockákat kap vagy gyümölcsöt. Imádja a falatokat (kenyér, sajt, banán, még a pirítós kenyeret is szívesen elrágcsálja), de a főzelékekben nem annyira kedveli, ha darabokban van a zöldség.

2013. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Külön főzök neki. Mivel még csak most jött ki a felső két fogacskája(egy hete tört át), így még pépesítem neki a dolgokat. Reggeli anyatej, tízórai gyümi és joghurt, ebédre főzelék (borsó, zöldbab, brokkoli, cékla, cukkini, sütőtök, spenót,krumpli, padlizsán) husival vagy sajttal, uzsira gyümölcs gabonapéppel, vacsi főzelék hús és sajt nélkül, utóvacsi anyatej.
2013. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok

8 foga van a lányomnak és 10 hónapos

2013. jan. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kislányom most lesz 10 hónapos.

Reggelije tápszer (nem mindig ébred reggelizni.)

Tízórai barna kenyér teavajjal vagy libazsírral, sonkával néha főtt tojássárgájával.

Ebédet néha külön főzőm.Csak darabosan kapja.Túróstészta durumtésztából, bolognai spagetti,vajon párolt paradicsomos krumpli sült hússal, rizs hallal..stb.Néha szedek a miénkből.Ma pl. máglyarakásból kapott. Uzsonna joghurt gyümölcsdarabokkal, kekszel

Vacsi tápszer.

2013. jan. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és 2 foga van.Az alsó metszők. Utolsó voltam :)
2013. jan. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!