Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hová vigyem még a babám, hogy...

Hová vigyem még a babám, hogy beinduljon a mozgásfejlődése?

Figyelt kérdés

Ti mit tennétek a helyemben? 10 hónapos a kisfiam és még mindig csak hátrafelé kuszik és megfordul ha nagyon akar de ezt sem viszi tulzásb. Nem ül és nem fál magátol csak ha fogom a kezét, ugy. Hiába mutatom neki a kiságyban , hogy kapaszkodhat meg s.t.b. Jártunk dévény tornára de oda sem vittük december óta mert semmit nem fejlődött, majd mikor nem vittük akkor kezdett el a hasán körbe és hátra kuszni.

A neurológián is azt mondták, hogy minden rendben vele.

Nagyon aktív egyébként , figyelmes, eleven kiababa. Mindig mosolyog , sok tárgyat felismer és mutat. Ideadja amit kérek töle, ilyesmi.

De már nagyon aggódom. Ti mit tennétek?



2013. jan. 21. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Én nem hagytam volna abba a tornát, mert mikor pont eredménye lett volna akkor hagytátok abba.Én majdnem sírtam mikor 9 hónapos kislányom ordított torna közben.....de beszéltem a gyerekorvossal és mondta ne hagyjuk abba, ne én törjek meg, majd a gyerek úgyis megtörik.Milyen jó hogy megfogadtam a tanácsát!1 hónap múlva már kislányom élvezte a dolgot. 9 hónaposan csak forgott(akkor kezdtük), 10 hónaposan már kúszott, 11 hónaposan négykézláb ment, 12 hónaposan felállt, és 15 hónaposan ment egyedül.Nem is tudom meddig húzódott volna ha nem viszem tornára.Ez a gyerek érdeke!Szerintem újra kezdjétek el a tornát te úgysem fogod neki ezeket megtanítani, viszont a gyógytornász igen.
2013. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a válaszod.

11- szer voltunk és mikor abbhagytuk rá két hétre beindult. De megint leállt és azóta is ennyi a tudománya. Ugy gondoltuk adunk neki egy kis időt és megint visszük. magátol nem akar csinálni semmit. Igaz nekem ugy tünt a tornán is végig ellenkezik. Az , hogy ordit engem is megvisel de tudom, hogy nem fáj neki és végül is az ő érdeke és ugysem fog emlékezni semmire.

csak megerősitést vártam igazábol, hogy ujra kezdjük, mert lassan 1 éves és semmit nem tud szinte.

2013. jan. 21. 10:47
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
lehet hogy másik Dévényest kellene keresni,a fiamnál az első kezelés után látványos volt a javulás...csak egy tipp..
2013. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

szia! erre is gondoltunk ,mert a 11-szeri alkalom után akkor kezdett el mozgolódni amikor 2 hétig nem vittük. Pedig akihez járunk jó szakember én csak jót hallottam rola , sokan is járnak hozzá.

De nekem mégis olyan érzésem van, hogy az én fiamnak nem jó a dévény torna, mert eröltetett.

2013. jan. 21. 14:05
 5/9 anonim ***** válasza:
mindenesetre én elvinném kíváncsiságból egy másikhoz,hogy ő mit mond,esetleg egy két alkalom után mit látsz a babócán,vagy kérdezz utána védőnőnél van -e másfajta tornázási lehetőség,esetleg vidd el babaúszásra,arról is sok jót hallottam :)de ha a neurológus azt mondta semmi gond,akkor nincs is,egyszer csak megindul,aztán kiszalad még a világból is :))te meg loholhatsz utána,fel a fejjel :)))
2013. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia! Neked is köszi!

Az a baj, hogy nemnagyon tudom vinni máshová, mert itt csak ketten vannak és egy helyen. A babuszás sajnos kizárt mert ráadásul atópiás a bőre. Pedig biztos, hogy szeretné.

Egyszerüen nem tudom eldönteni, hogy vigyem-e. Mivel csinálok rosszabbat ha viszem , vagy ha nem.

2013. jan. 21. 15:57
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja voltunk korai fejlesztőn de az annyira egy semmit mondó dolog, meg olyan kosz van a korházban, hogy a börét egy hét mulva tudtam csak helyrehozni. Meg olyan sok beteg gyerek van ott és ő szerintük az én babám nem oda való.
2013. jan. 21. 15:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg hatalmas butaság lenne Dévénnyel kínozni, ha egyszer a szakorvos azt mondta, hogy minden rendben van vele.

Az én babám is kb 10 hónaposan kezdett kúszni. Most 11 hónapos, még mindig csak kúszik, illetve időnként kutyázik. Mi is voltunk neurológusnál, kiderült, hogy minden rendben van vele, csak kicsit lusta. Nem kell semmilyen kínzásra, fejlesztésre hordani, csak otthon ösztönözzük picit a mozgásra.

Ne aggódj, fog majd rohangálni is nemsokára. Egyáltalán nincs lemaradva.

2013. jan. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi neked is!

Már bejeletkeztünk. És a sors fintora, hogy másik tornászhoz kerülünk, mert a régi most nem fog dolgozni. egy koraszülött kisbabát ugy helyrehozott akihez most fogunk menni, hogy 10 alkalom után már 10 hónaposan felállt.

De lehet az én fiam másabb , meg nehezebb is és neki nem olyan könnyü megmozdulni. Abban bízom, hogy mostmár csak egy kicsit kell neki rásegiteni mert tegnap este aült a combomon az ágy előtt és felállt. Minden kapaszkodás nélkül. De felülni viszont nem tud. És szerintem most könyebben kuszogat és mintha előre is haladni.

Olyan nehéz ez nekem, nem tudom igazábol mivel teszek jót neki. Hiába a legjobbat szeretném neki. Ez most nagy dilemma nekem.

2013. jan. 22. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!