Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » újszülöttet háton vagy hason...

újszülöttet háton vagy hason fektessük?

Figyelt kérdés

2013. jan. 21. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Én az oldalán fektettem.minden szopi után váltottam oldalt
2013. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Háton, bár nagyon ritkán fektettem hasra, de csakis akkor, amikor tudtam figyelni Őt, pl.: délután.
2013. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az oldalán, aztán egy idő után váltottunk hátra, mert mindig oda fordult. 3-4 hetesen meg hasra, mert hasfájós lett és az ez egyetlen módja hogy hosszabban aludjon. 12 hetes most, és azóta is hason alszik.
2013. jan. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy háton jobb, mert így kevésbé gyakori a csecsemőhalál...

Én is oldalra/ill háton fektettem. Míg el nem jött az idő, hogy magától megforduljon (3-4 hónaposan). Onnantól kezdve mindkét gyerek hason aludt. Hiába fordítottam őket vissza rettegve a bölcsőhaláltól....

2013. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy neki kényelmes :) Egyébként hasra szeretem tenni, mert úgy, ha bukik, akkor kifolyik, háton meg simán félrenyelheti... Bölcsőhalál ellen pedig ott van pl. a légzésfigyelő, ha valaki nagyon fél.
2013. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bocska Reni válasza:
A kisfiam most nyolc hónapos, én az elejétől fogva hason altattam.A gyerekorvos szerint akik hason alszanak ügyesebbek és erősebbek.A bébink két hetes korában már magasra emelgette a fejét hason fekve, két hónaposan átfordult a hátára, négy hónaposan felült és mászott egyszerre, fél évesen már állt és most nyolc hónaposan már mer egyet kettőt lépegetni segítség nélkül. Szerintem köszönhető valamilyen szinten a hason fektetésnek ,ettől olyan pajszer:)játszani is imádott hason fekve. DE amelyik baba nem szeret azt nem lehet erőltetni sem .
2013. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
állítólag több baba hal meg orrvérzés miatt(háton nem tud kifolyni),mint csecsemőhalálba hason.nem beszélve hogy nem minden baba bukik kaja után azonnal,hason az is kijön.de légzésfigyelővel mindegy.úgyis a baba fogja eldönteni.kb 3 hetes koráig elalszik úgy ahogy rakod,aztán már sír az egyik pózban,míg a másikban azonnal elalszik,szóval úgyis ez dönt.
2013. jan. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindhármat hason fektettem,úgy szerettek legjobban aludni,háton kapálóztak álmukban és mindig felébredtek.Ha buktak,kijött a szájukon.Oldalt is próbáltam,addig mocorogtak,míg hátra kerültek.
2013. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2hetes korától hason altattam, már rájöttem h úgy szeret. Háton alváskor 1,5 óránként felébredt, hason alva akár 4 órát is kibírt. Ma már csak 1x kel enni, hajnalban.

Sok baba nem szeret hason, az enyém igen. Én nem fosóztattam a bölcsö halál meg ilyenek miatt . És légzésfigyelőnk se volt.


És igen, a hason babák ügyesebbek. az Én Fiam már 5 percig is képes könyökölni, nézegetni hason fekve. Már kúszik előre és fordul az oldalára.

3,5 hós.

2013. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!