Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korától kell...

Mennyi idős korától kell fürdetni a újszülöttet? Vagy kezdettől fogva minden este?

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 19:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Minden nap meg kell fürdetni.
2012. dec. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Kezdettől fogva. Miért tetted fel ezt a kérdést?
2012. dec. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha bele gondolsz akkor már a kórházban is megfürdetik a kicsiket.Ugyhogy otthon is kell minden nap.
2012. dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Kezdettől fogva, akár naponta, mi 2-3 naponta szoktuk, doki mondta, hogy naponta jobban szárad a bőre.
2012. dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

???

Úgy gondoltad,hogy majd megfürdik magától egyszer csak,ha odanő és meg tudja oldani magától??

Alapvető higiénia,hogy naponta fürdetjük a babákat,már a kórházban is---->otthon is marad ez a rendszer.

Én sem értem a kérdésed. :/

2012. dec. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Persze:-) Mi most is mindennap fürdetjük, pedig már NAGY 18 hónapos.

Nekem a védőnő mondta, hogy nem szükséges újszülöttként mindennap fürdetni elég csak 2 naponta, de valahogy olyan jó ez a fajtája a nap lezárásának, én akkor is nagyon szerettem a fürdetések hangulatát:)

2012. dec. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Mi kulfoldon elunk, a vedono rankparancsolt h meg ne probaljuk naponta furdetni, csak MAX.heti 2x... Szal vannak ilyen szokasok is, ugy gondolom h nem kell azonnal leoltani a kerdezot. A korhazban nem furdettek meg a picim, 2 napig vtunk bent, miota itthon vagyunk, mindennap furdetjuk.
2012. dec. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó: a kérdező nem a rendszerességét kérdezte hanem hogy MIKORTÓL.


Amúgy amíg csecsemő volt a fiam, mi sem fürdettük minden nap... De kb 3-4 hetes korától, minden nap.

2012. dec. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Azért tette fel a Kérdező ezt a kérdést, mert sok helyen olvasni azt, hogy míg nem esik le a köldökcsonk, addig nem szükséges fürdetni, elég egy vizes szivaccsal áttörölgetni a kis testét. Ettől függetlenül mindenki fürdeti születésétől kezdve.


Akik pedig azt írták, hogy nem fürdetik minden nap, az nem azt jelenti, hogy a "kimaradó" napokon nincs tisztálkodás. Gondolom a fent említett módszerrel megoldják. Esetleg a napi rutin miatt fontos a mindennapos fürdés, meg mikor már pancsol, és élvezi.

2012. dec. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
4. es vagyok. Azért, mert nem fürdetünk minden nap, ránőtt a kezetek a piros gombra? Egészségetekre... Nem mi találtuk ki, orvosi ajánlásra tettük így, mert száraz a bőre, és jobb neki, ha nem fürdetjük minden nap, persze ha egész nap malackodik, akkor mindegy, mikor fürdettünk, aznap van fürdetés.
2012. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!