Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telnek az éjszakáitok 1...

Gabszem kérdése:

Hogy telnek az éjszakáitok 1 év körüli babáitokkal fogzáskor?

Figyelt kérdés
Mi fél éjszakákat fent vagyunk, nem sír, egyszerűen csak nem alszik. Legalább 2 órába telik mire visszaaltatom. A hátsó zápfogak jönnek meg két szemfog... Nálatok is ilyen sokat fent vannak a babák? Amúgy 6 hetes kora óta átaludta az éjszakákat, de kb. Karácsony óta alig alszunk valamit.
2013. jan. 22. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Pont ahogy leírod, nálunk is így zajlik egy-egy éjszaka, azzal a különbséggel, hogy ő még sohasem aludt át éjszakát, 2 ébredés a jobb éjszakákon is van, akkor cicivel visszaalszik.
2013. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi is pont így voltunk 16 hós koráig (akkorra jöttek ki a szemfogak is), éjjel 2-kor ébredtünk, nagy átlagban 4-ig pihent az ölemben ébren.

Húzósabb éjszakán 2x2 óra volt........

2013. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi tavaly nyáron voltunk így, a kislányom akkor volt 1 éves és neki is a hátsó fogak jöttek. Nekünk két hétig tartott ez a "nemalvós" időszak, hajnal kettőkor kelt és ült az ágyban, mintha kialudta volna magát. Nem vettem ki, nem vittem magunk közé, inkább letanyáztam mellé a földre és beraktam a kezem hozzá. 1-2 óra múlva visszaaludt, de addig is feküdt és nézett engem, megnyugtatta, hogy ott vagyok vele. Két hét múlva már fel se ébredt, azóta is alszik ügyesen!

Kitartás, a lényeg szerintem az, hogy ne vedd ki az ágyból, mert akkor azt hiszi, hogy hurrá, reggel van, játszhatunk és felborul nála a nappal és az éjszaka. Éjszaka aludni kell, ezt tanulja meg, de ha ott vagy vele, akkor megnyugodhat, hogy rád számíthat, vigyázol rá és akkor talán könnyebb neki is elviselni a fogzást.

2013. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban...:) Az én babám is most kezdte a nem alvást. Hátsó zápfoga és szemfoga jön egyszerre. 13 hónapos. Volt olyan, hogy fél 12- től fél 3-ig semmit sem aludt. Legutóbb este 10től hajnali 1-ig volt a buli. Felsír a fájdalomra (ordítva kel általában), hiába kenegetem az ínyét, vagy adok nurofent, akkor is sokszor végleg felébred. Majd 2-3 óra buli után megéhezik és kell adnom neki tápot... (holott erről már nagyon régen leszokott)

Ha mázlink van, akkor végigalussza az éjszakát pár napig, majd kezdődik előröl.. én már nagyon kivagyok mert nagy az alvásigényem. Felment a pulzusom, extrázom, a kardiológus béta blokkolót írt a napokban... 1 éve tartó random riasztás, folyamatos készenléti állapot megtette a hatását...abban bízom és téged is azzal bíztatlak hogy semmi sem tart örökké:))

2013. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát látom nem vagyunk egyedül... Nálunk is 2-3 órás ébrenlétek vannak, általában nem veszem ki, hanem mindig visszafektetem, ha felkel, állok mellette. De sokszor ki kell vennem és eldajkálnom. Most "csak" 1-től fél 3-ig játszottuk ezt...
2013. jan. 22. 12:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Megnyugtat, hogy más is így van ezzel, mert már nagyon kezdtem elkeseredni, hogy én rontok el valamit...előző voltam
2013. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia, egészen hasonló cipőben járunk, talán lassan mondhatom, jártunk mi is az elmúlt hetekben. Én már totál hulla voltam. Az, hogy éjszakánként felsírt többször a fiam, aki 4 hónapos kora óta éjjel 10-12 órákat aludt csak a kezdet volt. Utána jött a 12 körül megébredek, és beszélgetni kezdek, csak tejjel vagyok hajlanó kb 1-1,5 óra eltelte után elaludni. Szóval megjártuk a hadak útját, és mindezt úgy, hogy én mellette dolgozom. Svájc hátránya... Most jobb kicsit a helyzet. Édesanyám ajánlotta, hogy kérdezzem meg a patikában, hogy itt kapható-e a Viburcol kúp, mert valahol olvasta, hogy jó erre. Szerencsémre kaptam (ritka esetek egyike), és kb a 2-3ik éjszaka éreztem a hatást. A 1,5 óránkénti bejelentkezés helyett sikerült az elején 3-4 órákat aludnia, most már a 6-7 órát is elérjül, ami nekem igazán felüdülés. :) Szóval csak ajánlani tudom. Viburkol kúp, homeopátiás, tehát ártani nem tudsz a manódnak vele. :) Sok sikert, remélem segítettem kicsit. Jó olvasni, hogy nem csak nekem akadnak/akadtak ilyen gondjaim..... Üdv: Orsi
2013. febr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hallottam erről a kúpról, de még nem próbáltuk, most úgy néz kis hogy két hónap alatt kijött alul 4 fog, így alul van 8 , fent pedig 4 fogacska...
2013. febr. 11. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!