Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 2 hét múlva 6 hónapos...

Kisfiam 2 hét múlva 6 hónapos lesz, és nem fordul hátról hasra. Gyógytornára kell majd járnunk?

Figyelt kérdés

Hasról hátra már 3 hónaposan megfordult, de hátról nem akar vissza. Alig kell rásegíteni, de magától nem csinálja. Oldalra elfordul, viszont tovább nem megy. Ahogy olvasom, más már 5 hónaposan magabiztosan forog. Hiába tornáztatom itthon, nem csinálja. A védőnő elküld majd gyógytornászhoz? Még van 2 hete, de már eléggé aggódom.

Tapasztalatok? Köszönöm.


2013. jan. 22. 13:08
 1/9 Golan Trevize ***** válasza:

Még nem kell aggódni emiatt, nem fognak gyógytornára küldeni.

Az viszont nem árt, ha minden nap párszor segíted átfordulni.

2013. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, 6,5 hós volt amikor vissza tudott fordulni. Most 9 hónapos, pörög forog kúszik mászik felül. Elvittem fél évesen dévényeshez, ott azt mondták, semmi baja, neki ilyen a fejlődési üteme. És tényleg :) picit lassabban mentek a dolgok az elején, de mára behozta a lemaradást.
2013. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A lányom 5 és fél hónapos és 1 hete fordult át hasról hátra és csak tegnap hátról hasra. Simán megfordulhat még a következő 2 hétben.
2013. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem minden gyerek egyforma,van amelyik lassabban csinal ezt azt az en babam is szinte 7 honapos volt amikor kezdett forogni(azota abba sem hagyja)minket iranyba.tegnap elott ullt fel magatol,mar kb egy hete tamasztas nelkul ull.A doki szerint hagyni kell a sajat utemeben fejlodni es boven raer meg mindenre.Semmi rendellenessegre utalo jelet nem latott.most 8 honapos,a masik gyermekem ekkora korban egyedul felalt es maszni is tudott,en is aggodtam,de latom hogy egyik naprol a masikra kepesek ugrasszeruen csinalni dolgokat.
2013. jan. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2 hét sokmindenre elég, de ha ennyire aggódsz, mutasd meg gyógytornásznak.

Szerintem ez nem akkora gond különben. A babák nem könyv szerint fejlődnek.

2013. jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bennünket küldtek gyógytornára, de az enyém semmi forgást nem produkált 6 hósan. Hasról hátrát sem.
2013. jan. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszát
2013. jan. 22. 15:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyanígy volt a kisfiam, 4 hónaposan hasról hátra fordult, de vissza az istennek se. Már pár napja betöltötte a 6 hónapot, amikor egyszer csak hátról hasra is átfordult, de utána nem nagyon csinálta. 7 hónapos volt, mikor elkezdett gurulva közlekedni. Most 7 és fél hónapos. Más gyereke ilyenkor már kúszik-mászik, feláll meg egyedül ül. Az én fiam lustább. Persze rengeteget mozog, jár a keze-lába, minden érdekli, nagyon értelmes és figyelmes baba. Én is szoktam aggodalmaskodni, de aztán türelemre intem magam. Hagyni kell, hadd csinálja a saját ütemében.

Amúgy a védőnő a 7 hónapos látogatáskor kérdezte, hogy forog-e már mindkét irányban. Adj neki időt! És nyugi!

2013. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is. Kicsit megnyugodtam.
2013. jan. 23. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!