Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen a kisfiam és...

Miért ilyen a kisfiam és miért csak velem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 éves lesz hamarosan és egyre több "gondom" van vele.Már a kezdetektől sírós,nyűgös,hasfájós baba volt és anyás.Alapvetően azzal nem tudok mit kezdeni,hogy egyszerűen "megzavarodik",ha a közelében vagyok.Értem ez alatt,hogy egyébként nagyon jól elvan mással,játszik szépen és abszolút társasági emberke; mindaddig míg nem vagyok képben.Abban a pillanatban megszűnik a világ neki és csak nyúzni tud,állandóan az ölemben akar lenni,folyton mászik rám és kis tökéletlen lesz.Olyankor már semmi nem jó,csak ANYA van.Nem játszik el magának,ha én is ott vagyok,csak mászik rám.

Alapvetően sokat vagyunk együtt és rengeteget foglalkozom vele,de már sokszor tényleg az őrületbe kerget ezzel az örökös hiszijével.És csak nálam csinálja ezt.

Mit kezdjek vele???Ez mindig így marad?

Én már tényleg tanácstalan vagyok.Kb. a wc-re sem tudok elmenni,mert szalad utánam és mászik akkor is rám.

Imádom természetesen,de ez már sok úgy érzem.


2013. jan. 23. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
téged szeret a legjobban, sztem azért lóg rajtad. gondolom, kinövi idővel
2013. jan. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom tudod, hogy mik a kedvenc játékai, amikkel a legszívesebben játszik. Próbáld meg ezeket elővenni, és úgy irányítani, hogy kedve legyen játszani, ami úgy nyilván nem megy, hogy közben a nyakadban lóg. Az nem lehet, hogy túl sok "gyömöszölős", játékot játszottatok eddig, és ezért gondolja azt, hogy veled neki ez "jár"? Csak az a megoldás, hogy a közös játék közben ráveszed, hogy együtt tevékenykedjen veled, és ne az öledből nézze, hogy játszol helyette. Próbálj olyan feladatokat adni neki, amit szívesen és könnyen megcsinál, dicsérd az ügyességét. Ami a wc-re menés problémáját illeti; szerintem akár tetszik egy gyereknek, akár nem, ez magánügy, és nem "társasági" program. Ha néhányszor nyugodtan megmondod neki, hogy most egy kicsit legyen türelemmel, (nem fogja érteni eleinte)és elvonulsz a zárt ajtó mögé, biztosan ordítás lesz belőle. 1-2-5-10 alkalommal. Aztán tudomásul veszi, hogy oda nem mehet utánad...
2013. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem két gyermekem van, mind a kettő ilyen(volt)azért írom így mert az egyik most 1éves, és csak az ANYA:-) Valóban nehéz, mert amint nem lát üvölt, és mászik utánam és ha felemelem annyira bújik, sőt harap(így puszil). A fiam is ezt csinálta 1 évesen és kinőtte:-) Türelem!
2013. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!