Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek messzebb laknak a...

Akiknek messzebb laknak a nagyszülők, milyen gyakran találkoztok?

Figyelt kérdés
Anyósomék 50 km-re laknak tőlünk, és általában mi havi egyszer szoktunk menni hozzájuk, és ők is egyszer, vagy kétszer jönnek hozzánk egy hónapban. Azért havi egyszer megyünk csak mert autónk sajna nincs, és csak vonattal tudunk menni. Úgy volt most hétvégén megyünk, de ez elmarad mivel a kicsi beteg lett, lázas, és náthás is. Hozzáteszem én is beteg vagyok. Anyósom ma dühöngve felhívott, hogy ezt hogyan képzelem, hogy nem megyünk haza hozzájuk, mert biztos én rendeztem így hogy betegek legyünk, hogy ne kelljen menni. Meg hogy egy csomó mindent összevásárolt a kicsinek gyümölcsből, meg stb. Egyébként ők elvárnák azt hogy mi minden héten utazzunk a gyerekkel, pedig ők könnyebben jönnek kocsival. Azt mondja alig megyünk haza hozzájuk, és ez az én hibám. Ti hányszor szoktatok menni egy hónapban a nagyszülőkhöz?
2013. jan. 23. 12:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
4 km-re laknak anyósomék, de hónapok óta nem voltunk, mégsem szid le. Ők is folyamatosan betegek voltak, mi is, főleg a három gyerek...megértette. Majd megyünk, ha tudunk.
2013. jan. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Anyósomék 130km-re laknak tőlünk. Eddig amíg pici volt a kislányom 1-2éves között szinte majd minden hétvégén lementünk. Nagy ház, kert, tisza-part, állatok.

Viszont így hogy idősebb lett a nagykislányom 2.5éves már én is jobban ki tudok mozdulni, de csak hétvégén. Így amit magamra fordítok időt, azt a mamáéktól veszem el. Most már csak 2havonta megyünk, és inkább ők jönnek hozzánk. A másik ok amiért nem szívesen megyek, hogy nincs igazán semmi kislányomnak való program, így télen meg főleg. Még nem tudunk korcsolyázni, hó nincsen, az állatok a pajtába,csak bent ülnénk a lakásba, azért meg nem fogunk 2órát autózni

2013. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
NEkünk a nagyszülők 100km-re laknak, mindkét részről. Mi kb 3 havonta megyünk el egy hétvégére, autóval. A nagymamák pedig kb havonta 1x eljönnek egy hétvégére, persze nem egyszerre. Nekünk ez is bőven elég, nekik nem, de ez van. Anyagilag is sok lenne olyan sokat utazgatnunk, meg együtt is kell lenni, meg kedvünk sincs mindig hozzájuk, inkább csinálunk magunknak családi programot, vagy a gyerek hétvégén a barátaival játszik itt nálunk. Anyósodnak megmondanám, hogy ha így beszél veled, akkor még ennyit se fogtok menni. Hol van az kőbe vésve, hogy nekünk vagy nektek is mikor hova kell menni? Hát sehova. Had döntsük már el mi, hogy mit akarunk kezdeni a szabadidőnkkel. Csak úgy együtt töltjük a hétvégét, vagy döglünk egész nap a tv előtt, vagy elutazunk másfelé, stb. Ha ő unatkozik otthon, az nem a te hibád. Foglalja el magát mással.
2013. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 120km-re lakik anyósom, 2-3 hetente megyünk hozzá, egy 4 éves fiam van és egy 6 hónapos lányom, de nekünk van autónk. Ha bevásárolt anyósod miért nem ültek autóba és látogatták meg a lázas unokájukat és hoztak neki gyümölcsöt, hátha a vitamintól hamarabb meggyógyul... Szerintem ez nem jogos tőle, próbáld meg higgadtan megbeszélni vele, vagy egyszerűen engedd el a füled mellett ha nem olyan a kapcsolatotok, a férjed mit szól ehhez?
2013. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
100 km, havonta egyszer, többet nem is vágyok. Jóban vagyunk, de mire mindent összepakolok a gyereknek, az a sok motyózás engem kikészít. Soha nem szóltak érte. De ha szólnának akkor megmondanám nekik, nekik is ugyanolyan távolság mint nekünk, ha nem tetszik jöjjenek ők.
2013. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne a férjed véleménye. Amúgy elmesélném neki, hogy mit csinált a drága édesanyja és megkérném, hogy ő tegye helyre... Ha nem hajlandó rá, akkor pedig a legközelebbi ilyen kirohanásnál nyugodtan védd meg magad és ha kell, akkor beszélj ugyanolyan hangnemben, mint az anyós. Hiszen ő sem a s***éből rántott téged, a tiszteletnek kölcsönösnek kell lenni!
2013. jan. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a férjem is állandóan azt sírja, hogy csak egyszer megyünk hozzájuk egy hónapban. Mert anyuék itt laknak és szinte minden nap látják a kicsit, az ő anyjáék is többet akarnak lenni a kislánnyal. Most is mikor mondtam hogy betegen nem megyünk, az volt egyből a kérdése, hogy akkor majd mikor? Mert karácsonykor voltunk náluk utoljára.
2013. jan. 23. 13:11
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha többet akarnak lenni vele, akkor fogják magukat és menjenek át hozzátok! Van kocsijuk, azt írtad. Akkor nem értem az anyós problémáját! Úgy látom, a férjed ne fog megvédeni, mert ő is ezt fújja, ezért sajnállak és együttérzek. Hívd fel anyóst és hívd meg őket mondjuk szombat délutánra (most csak mondtam vmit...), ha ez sem tetszik neki, akkor pukkadjon meg. :)
2013. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy hétvégén jöjjenek el, várjuk őket. Erre azt mondta péntekre biztosan meggyógyulunk.
2013. jan. 23. 13:17
 10/21 anonim ***** válasza:

Havonta 1x vagy mi vagy Ők.

Karácsonyra mentünk volna de lebetegedtek ,anyósom kérte ne menjünk mert nem szeretné ha lebetegedne a kicsi.

Én tuti megmondanám hogy "bár nem áll hatalmamban betegséget leszervezni,de ezek után nem is bánom hogy így alakult.Sőt ,hogy ne legyen vita ebből bevezetjük hogy havonta egyszer tuti lemegyünk 4 hétvégéből egyszer csak sikerül és akkor nincs vita.Oszt csókolom "

2013. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!