Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó ez a napirend szerintetek...

Jó ez a napirend szerintetek 6 hós babánál? Véleményeket, tanácsokat szívesen elfogadok, amennyiben valamin változtatnátok!

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos,tápszeres baba,már hozzátáplált!Volt egy nagyon szuperül kialakult napirendünk,amit az egy hónapja intenzíven kezdődő fogzás(mára már 2 foga van alul) alaposan felborított!Volt egy jó pár kesze-kusza hetünk,napunk,mikor nem volt két egymást követő nap,hogy kb ugyanolyan időben aludt,evett,stb..többnyire csak a fürdés maradt fixen!Mostanra talán kialakulóban látszik egy "új" rendszer,azonban nem vagyok benne biztos (LEGINKÁBB A NAPPALI ALVÁSOK SZÁMA MIATT),hogy jó-e ez igy!?:

Kelés: általában 7-fél 8 közt, 130-150 ml tápszer

Aztán elvan kb másfél órát,de utána már annyira dörzsöli a szemét,hogy fél 9-9 fele vissza kell fektetnem,és el is alszik. Kb háromnegyed-1 órát alszik.

Fél 10-10-kor tízorai: többnyire tejpép,vagy sinlac gyümölcsel, ezt nem viszi túlzásba (max fél adagot megeszik,de azt szívesen). Itt van amikor,ha az idő is ugy engedi,sétálunk,majd fél 12 fele megint elálmosodik,alszik is kb megint egy órát.

Fél 1-1 fele ebéd következik: valami főzelék,a nagyobb üveges babakajáknak kb a felét eszik meg,ezt leöblíti MAX 60 ml tápszerrel,de van amikor nem kéri!Aztán 2-fél 3-fele megint alvás következik, kb 4-ig!!

Délután 4-kor tízórai: gyümölcs+tápszer,ha igényli(itt sem mindíg) de itt is max 60 ml.6-kor megint le kell tennem,mert egyszerűen nem bírok vele,de 7-kor keltem!!!

negyed-fél 8 közt eszik egy teljes adag tejpépet zokszó nélkül!

8-kor fürdés,fél 9-kor megkínálom még tápszerrel,hátha eszik,de általában itt is a 60 ml a max amit elfogyaszt(mivel gondolom előtte jól lakott!!

Éjjel 2-3 fele egyszer kel és még eszik minimum 150 ml tápszert,majd kezdődik 7-fél 8 fele a nap,ahogy leírtam!!

Segítsetek,hogy jó-e ez így!!!!???Nem durva hogy egy 6 hónapos még 4-szer aludjon egy nap?Plussz mit lehetne tenni,hogy éjszaka már ne kelljen fel enni????Azt hittem az esti tejpép majd meghozza hatását,de sajna eddig nem:(

Előre is köszönöm a válaszokat!!!!


2013. jan. 24. 09:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Az én fiam is 6 hónapos. A napirendje még képlékeny, nem mindig tudom tartani neki.

7 körül felkel eszik 200 ml tápszert játék sikonyálás esetleg bevásárlás.

10 körül tízórai (gyümölcs) és alszik délig

1kor ebéd valami főzelék, 3ig ébren van és utána alvás kb. 4ig (ilyenkor szoktunk sétálni, mert délután nem hajlandó otthon aludni).

4 körül tejpépet eszik, de csak fél adagot.

6ig szintén játék, ha apa itthon van ez a 2 óra az ő ideje. 6kor már le kell raknom aludni, de fél óránál tovább nem szoktam hagyni.

8 körül fürdés, 200 ml tápszer és 9től általába alvás reggelig.

(Most a fogzás nálunk is felborított sokmindent, alul már nálunk is kint van 2 és valahol megint jön neki, mert elég sok a dili és nagyon piros a popsija, ezért van, hogy néha felkel éjjel, de még visszaalszik kaja után)

2013. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!