Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítséget kérek, de nem...

Segítséget kérek, de nem okoskodást!? Köszi?! Napirend kialakítása?

Figyelt kérdés

Pár hete szinte teljesen felborult a napirendünk, olyan szinten hogy reggel esélyem sincs felébreszteni a kicsit 11 óra előtt, éjjel pedig 2 előtt elaltatni.

Így alakult a napirendünk most:

Reggel (ha ez még reggel) 10:40 - 11:00 között kelés akkor eszik ciciről

13:20-13-50 alvás ( 1 óra hosszat)

15:30- 16:00 evés anyatejes, de adok neki gyümölcsöt, és főételeket is próbálok, de nem igazán fogadja el, csak 6-8 kis kanálnyit eszik aztán tejet kér

16:20- 16:40 alvás (2 óra hosszat )

18:30- 19:00 fürdés

19:20-19:40 etetés tej

20:20- 20:40 alvás

és ezt nem nagyon értem miért de

21:30- 21-50 felkel és elkezd játszani. Előtte megetetem, illetve álmában eszik, aztán ő felkel és szövegel meg játszik, majd valamikor 1-2 óra körül elalszik másnapig. Az a baj, hogy reggel nem bírom felébreszteni mondjuk 9 kor mert sír és próbál vissza aludni, ilyenkor hagyom. 8 hónapos lesz 23.-án és ez nagyon nem jó így! Szeretnék változtatni, kérlek segítsetek, de ne oktassatok ki, mert már bele futottam pár elég éles beszólásban itt gy.i.k.-on. : (


2013. jan. 16. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez csak mostanában alakult így, vagy születése óta így megy? Szerintem próbáld meg esetleg kevesebbet altatni napközben. Írod, hogy mondjuk 11 körül ébred, de 13:20kor már alszik. Kicsit próbáld meg kihúzni. Utána látom, hogy 16:00-kor kel és már 20 perc múlva megint alszik? Egy 8 hónapos babának szerintem nincs szüksége ilyen sűrűn alvásra, legalábbis az én lányomnak nem volt, de persze minden baba más.

Szerintem próbálj nagyobb időintervallumokat tartani az alvások között és többet játszani, levegőn lenni vele mg délután is van van rá lehetőség és akkor jobban elfárad estére és talán nem ébred fel fél 10kor. Ez nagyon fárasztó lehet neked is!

2013. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Na ez tényleg rosszul alakult, de szerencsére a lurkó 8 hónapos, még nevelhető:)


Ami az én meglátásom az az, hogy nappal sokat alszik, illetve, hogy az időben elcsúsztatok. Sajnos sírás nélkül nem fog menni az átállás, de muszáj határozottnak lenned. Reggel mindenképpen keltsd fel 7-8 körül akkor is, ha sír. (a sírás csak átmeneti, ha magához tért, akkor elmúlik)

7-8 kelés, majd reggeli. Ez lehet tejci, vagy gyümölcspép, ahogyan jól esik.

9-10 tízórai, majd délelőtti alvás, ami max 1 óra legyen! Ez történhet úgy is, hogy kiviszed babakocsiba sétálni, és alszik egyet. A friss levegő nagyon fontos, hogy naponta érje. Pszichésen és fizikailag is elengedhetetlen. Én is bizony vettem kalapot, kabátot időjárástól függetlenül és vittem a gyerekemet napi kétszer.

Dél körül hazajöttök, majd 1 körül ebéd

2-3 fele délutáni alvás, max 2 óra hossza nálatok.

5 körül egy kis séta az uzsonna után.

7 óra vacsora, majd fürdés. Fürdés után fontos, hogy már nincsen játék! Én vacsit két részre bontottam. Először kapott fürcsi előtt tejpépet, majd fürcsi után egy kis tejcit, hogy könnyebben ellazuljon az alvásra.

8 órakor alvás. Fontos, hogy legyen egy kialakult rituálétok. Ez lehet egy kis ringatás énekléssel, mesével, de eközben már minden sötét, elnyugszik egy picit a ház, tudnia kell, hogy alvás jön. A rituálé mindig egyforma.

Próbáld meg a saját ágyában elaltatni. Ha éjjel felkel, természetesen kimentek hozzá (apát is be lehet vonni), pár perc ringatás a sötétben, majd vissza az ágyikó akkor is, ha játszani akar. Nincsen éjjel játék!

Lesz egy pár körötök, de muszáj határt szabni, mert ez a napirend a babódnak sem jó, ami most kialakult nálatok. Majd írj, hogy hogy sikerül! Kitartást és fel a fejjel!

2013. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, megint az első vagyok, kicsit bnán fogalmaztam a végén:

...többet levegőn lenni vele még délután is ha van rá lehetőség és akkor jobban elfárad...

Így akartam írni.

2013. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szerintem csak úgy tudsz mindent előrébb hozni, ha reggel a kelést erőlteted pár napig.Mert gondolom nektek sem jó hogy éjjel olyan sokáig fent kell lennetek, reggel meg gondolom ti nem alszotok 11-ig !Én felébreszteném reggel , aztán pár napig megpróbálnám, hátha átáll.
2013. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fokozatosan próbáld meg átszoktatni egy másik napirendre. Azaz ha most 11-kor kel, akkor csak egy fél órával hamarabb ébreszd kezdetben, majd mindig 10-15 perccel korábban, amíg eljuttok arra az időpontra, ami megfelelő. És fontos lenne ebben az "átszoktatásos" időszakban a napszakok erőteljes kihangsúlyozása. Azaz nappal nem lehet behúzva a függöny. Reggel még a kelése előtt húzd ki nála. Reggel már ne járjatok lábujjhegyen, mehet a TV, rádió...stb. Este viszont csönd legyen és sötét. Sok sikert!
2013. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, tehát gyakorlatilag minden elcsúszik nállam is, mert az hogy éjjel fenn vagyok vele engem is lefáraszt és reggel 10 kor kelek én is. Délben szoktam kivinni sétálni, 1 órát kb. amíg elmegyek boltba esetleg ügyet intézni, ez mindennap így megy. Régebben délelőtt 2 órát aludt (mikor fél 9 kor ébredt) délután 3-at tehát szerintem neki alapból magas alvás igénye lehet. De mindenképp megpróbálom hamarabb költeni reggel, de mivel költhetném fel igazán? Járkáljak vele ? Mert még a szemecskéjét sem hajlandó kinyitni : ) csak biggyeszt és " mindjárt sírok" fejecskét vág ha nem takarsz vissza és hagysz aludni.
2013. jan. 16. 13:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiemeled gyengéden az ágyból és kiviszed ölben a nappaliba, beszélsz hozzá, simized. Fel fog ébredni. Ilyenkor gondolj arra, ha tesó lenne, aki ovis, akkor is fel kell költened, hogy a nagyot elvigyétek:) Egyébként, ha következetes vagy, akkor 2-3 nap alatt á fog állni:)
2013. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is pont ezt csinálta, szerencsére rutinosan megoldottam, mivel már 3. gyerek. Ne ijedj meg, nem olyan vészes, de az eleje egy kicsit húzós lesz neked is. Reggel 7-kor kelés. Ha tetszik, ha nem. Reggelizzetek meg, öltözzetek fel, menjetek el a boltba, piacra, ügyeket intézni. Mire hazaértek, pont tízórai idő, utána alvás, de csak max. 1,5 órát hagyd. Jöhet az ebéd, játék, játszótér, vagy séta, fontos, hogy ismét levegőn legyetek valamennyit! Uzsonnára pont hazaértek, utána megint alhat, de szintén csak 1,5 órát. Utána jöhet a vacsi, benti játék, esetleg szórakoztatni apát, fürdés, szeretgetés, simi, mese, éneklés, de már szigorúan csak félhomályban vagy sötétben. Aztán 20-21 körül alvás. És ha felébred, és meggyőződtél róla, hogy nem éhes, nem szomjas, nincs melege, nem fázik, nincs tele a pelus, akkor hagy szórakoztassa magát egyedül a kiságyban, ha elálmosodik majd vissza fog aludni. Az első néhány nap rossz, mert neked is és neki is át kell állni, de hidd el, néhány nap alatt meglesz, és utána sokkal könnyebb lesz! Ha úgy tűnne, nem szerettem volna kioktató lenni, csak sietek, mert nekem is most alszik a lányom... :D
2013. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok...


Nagyon jókat ír mindenki! Kitartás, lehet, hogy eleinte nehéz lesz neked is, a babának is, de mindkettőtök érdeke, mert tényleg ki fogsz készülni és egy idő után a babának sem lesz jó, hiszen ha mondjuk meg kell jelennetek valami fontos eseményen, ami mondjuk délelőtt lesz, akkor hogy oldod meg, ha 10-11-kor keltek? Tehát minél előbb vezess be egy napirendet!

2013. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, és "nem kioktatást" :) első babás vagyok ezért semmi tapasztalatom még.
2013. jan. 16. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!