Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Őszintén, mikor...

Anyukák! Őszintén, mikor adtatok először babátoknak más ennivalót/innivalót az anyatejen/tápszeren kívül?

Figyelt kérdés
Régen csak 3 hónapot kellett várni a hozzátáplálással, most meg 6 hónapot, szerintetek miért?
2013. jan. 24. 19:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
30%
az allergia nem azért alakul ki,mert hamar kapnak valamit,hanem pont azért,mert túlzásba viszik a féltést,és későn ismerkednek meg sok étellel
2013. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 frászkarikaborsó ***** válasza:
57%
Anyatejes, nem fogom elkezdeni 6 hónap alatt a hozzátáplálást. Nem tudom mi igaz abból hogy 6 hónapos kora alatt nem kész rá még az emésztőrendszere, de inkább tudom elképzelni hogy a másik nézet, a korábbi hozzátáplálás propaganda. Másrészt pedig azzal biztosan nem okozok kárt ha várok 6 hós koráig, de ha nem várok, akkor lehet egy kicsi esély szerintem hogy a túl korai hozzátáplálás miatt lesz később valami problémája. Tudom, sokan vannak akiket korán hozzátápláltak és nem lett semmi bajuk, de azok is sokan vannak akik ekcémásak, táplálékallergiásak, cukorbetegek lettek, és nem tudni hogy nem ettől.
2013. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az igazság, de ha belegondoltok anyáink sokkal előbb elkezdték, 3-4 hós korunkban és nem volt annyi betegség, mint mostanában. Az én kislányom nemrég múlt 2 hónapos és csak anyatejet eszik, úgy tervezem 6 hóig így szeretném, persze ha lesz elég tejem. Mondják azt is, hogy azért nem jó 6 hónapig várni, mert az egy vízválasztó az anyukák tejtermelését illetően és akkor drasztikusan kevesebb lesz a teje az anyukáknak és jó ha már addigra hozzá van szoktatva más ételhez is, de ha belegondoltok, ez sem mindenkire igaz :-) Azt hiszem ez egy örök megválaszolatlan kérdés marad.... :-D
2013. jan. 24. 22:18
 14/19 anonim ***** válasza:
3,5 hónaposan.
2013. jan. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 frászkarikaborsó ***** válasza:
57%
Nem volt annyi betegség? Sokszor az ilyesmi csak évekkel később derül ki - nézz szét a mostani felnőttek közt, mennyi a tejallergiás, lisztérzékeny, mennyi az ekcémás.. honnan tudod hogy ez nem pont azért van, mert anyáink idejében divat volt a korai hozzátáplálás? szerintem ezt senki meg nem mondja, de nem kizárt hogy lehet hozzá köze. Akkor pedig érdemes várni.
2013. jan. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Tápszeres a babám, 5 hónaposan kezdtem kóstoltatni.

Ez, hogy nem volt annyi betegség anyáink idejében, egyszerűen nem igaz.

Nekem pl. irritábilis bélszindrómám lett, persze nem lehet bizonyítani, hogy a túl korai hozzátáplálás az oka, de elég valószínű.

2013. jan. 25. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Anyám mesélte, hogy amikor a nyolcvanas években megszült, jött mindenféle okos tanács, hogy hány hónaposan miket adjon. Barack, alma, stb.


Aztán végiggondolta, hogy ő a második világháború alatt született, ősszel. Nemhogy barack nem volt, hanem nagymamám ült az óvóhelyen és örült, ha nem halt éhen. Utána rohangált vele (1944-es év vége, 45 eleje) cserekereskedni, mert akkoriban csak így lehetett élelmiszerhez jutni.

2013. jan. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
40%

Nekem jövő héten lesz 4 hónapos a babám, minimális anyatejet tudok adni neki, főleg tápszeres. Akkortól el akarom kezdeni a kóstoltatást, mert már nagyon nem akarja elfogadni a tápszert, kész küzdelem minden etetés. (De csak óvatosan)

A kialakult betegségekkel kapcsolatban: nem tudják egyértelműen megmondani, hogy mitől alakulnak ki ezek a betegségek/allergiák. De ha belegondolok, hogy tudtunk nélkül mennyi "szemetet" eszünk meg, lélegzünk be, stb. (akár bio cuccal is), nem hinném, hogy pont a 4 hónaposan elkezdett hozzátáplálással fogom kicsinálni a kicsi immunrendszerét.

2013. jan. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Régebben 6 hónap volt a határ, ma már az 5.-et javasolják. Mi is akkor kezdtük el az almalevet.
2013. jan. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!