Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos korára, az amúgy...

10 hónapos korára, az amúgy elég jó alvó kisfiam, horror éjszakákkal ajándékoz meg minket! Mi történhetett?

Figyelt kérdés
A fogzás sosem viselte meg, már kint van 6 foga. Mi lehet a baj?
2009. szept. 1. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a szemfoga jön? Sok anyukától hallottam már, hogy még a nagyon nyugodt babákat is megviseli, akik a többi fogacskánál nem is mutattak semmi reakciót. Meg az is lehet, hogy annyi inger éri napközben, hogy nem tud nyugodtan aludni, az agya pörög tovább. Ezt meg a fejlődési ugrás okozza, szóval nem nagyon tudsz tenni ellene semmit. :-( Nem tudom, hogy zajlik nálatok az esti rutin, de próbáljátok minél csendesebbre szervezni az estét. Hogy akkor már ne nagyon érjék új ingerek, nyugodjon le az altatás előtt. Jó lehet a babamasszázs is az elalváshoz, sokat segít a picúrnak ellazulni.
2009. szept. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a szemfoga is kijött már? Mert az csinál fura dolgokat.... Ha nem a fogzásban látod a hibát, nem lehet hogy felállni/totyogni készül? Az én fiam is 10 hós, felállt egyedül, 5 hóig szopott, akkor is éjjel egyszer kelt, azóta pedig sosem kelt fel reggel 6- nál előbb enni. Az utóbbi héten viszont éjjel sírdogálva ébredt, rögtön kevertem egy adag tápit, húzóra benyomta így a kiságyban a sötétben és már aludt is tovább. Többször is előfordult a napokban. Egyértelműen éhes volt, pedig nem keveset eszik nappal.
2009. szept. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet szeparációs szorongás, de az is lehet, hogy pont mostanra áll át a bioritmusa (nem alszik nappal másképp, más igényekkel?), lehet hiszti, ha rájött, hogy hat rátok a hangjával. A lényeg, hogy tartsátok magatokat az eddigi rutinhoz, ne hagyjátok magatokat kizökkenteni. Én a szeparációs szorongásra tippelek amúgy leginkább, kor szerint az tűnik aktuálisnak. A fogak nappal is fájnának, arra rájössz, ha attól van.
2009. szept. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!