Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történhetett vele? Szeparác...

Mi történhetett vele? Szeparációs szorongás lenne? (kicsit hosszú lesz)

Figyelt kérdés

A fiam 20 hónapos. Születésétől úgy fürdetjük, hogy mikor itthon van az apja, akkor ő viszi, ha nincs, akkor én. Ez úgy néz ki, hogy a párom 3 műszakba jár dolgozni, így délutános és éjszakás héten én fürdetek, délelőttös héten, ünnepekkor, meg hétvégén a párom (ha hétvégén nem kell mennie). Nagyon jól szórakoznak, általában úszik az egész fürdőszoba.

A pároméknak februárban volt egy leállásuk, akkor itthon volt 2 hétig, aztán csak délelőttre jártak. Nemrég újra beindult a termelés, így megint 3 műszakba jár. Most a hétre jött ki úgy, hogy megint ő fürdet(ne)! Viszont itt a bökkenő. Eddig a gyerek amint lekerült a pelus, már rohant a fürdőbe. Most az apja készíti a vizet, addig én levetkőztetem, és amint lekerül a pelus, úgy bújik hozzám, mint ha nyúzni vinnék. Csimpaszkodik a nyakamba, de úgy, hogy majd meg fojt. Csak én tudom bevinni. Eddig utána nem volt gond, viszont tegnap már amint kiléptem, sírt, ki akart jönni, az apja egyáltalán nem tudta megvigasztalni, ő nem volt jó. Akkor nyugodott meg, mikor én bementem, az apja meg ki. Látom a páromon, hogy ez neki mennyire rosszul esik.

Napközben semmi baja nincs, jól elvan, nem igényli a társaságomat, eljátszik sokáig egyedül. Délben is és este is egyedül alszik el a kiságyában. Nem történt semmilyen változás, kisebb korában nem volt szeparációs szorongása.


2011. jún. 10. 10:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem vagyok pszichológus, de szerintem semmi gond nincs a babáddal. Az biztos, hogy a szeparációs szorongás ugye előbb utóbb jelentkezik, és nálatok nem volt, bár az én gyerekeim az idegenek elől bújtak hozzám. Nem gondolom ,hogy erőltetni kellene az apás fürdést átmenetileg. Fürdessétek együtt. Szerintem itt egyszerűen arról van szó, hogy most nagyon ragaszkodik hozzád a kicsi, engedd neki, hogy érezze a biztonságot, amid a személyed nyújt, mert most erre van szüksége. Rövid időn belül biztos lesz olyan tevékenység, amihez majd apát igényli!
2011. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!